postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » ועדת טרכטנברג – אתר חדש עוקב אחרי מסקנות הדו"ח

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ועדת טרכטנברג – אתר חדש עוקב אחרי מסקנות הדו"ח

נושאים עלו ברשת ב 12.07.12 1:03

אתר ממשלתי חדש עוקב אחרי מסקנות הועדה בראשות מנואל טרכטנברג. באתר ניתן לקבל סטטוס של כל אחת מ- 138 המלצות הדו"ח, לקבל עידכונים און ליין על התקדמות הביצוע ולראות מה אמרו הגופים הציבוריים העוקבים.

הסדנא לידע ציבורי והשר מיכאל איתן משיקים:

אתר המעקב אחר מסקנות דו"ח טרכטנברג

 

 

המסקנות הראשוניות: כ-שני שליש מההמלצות נמצאות בשלבי ביצוע, היתר תקועות

 

האתר זמין בכתובת watch.gov.il

 

השר מיכאל איתן, המופקד על שיפור השירות לציבור וממשל פתוח והסדנא לידע ציבורי משיקים היום (יום ד') את אתר המעקב אחר ביצוע מסקנות דו"ח ועדת טרכטנברג. האתר מציג את 138 המלצות הועדה, ומפרט את אופן הביצוע שלהן על ידי הממשלה, ואת הסטטוס הנוכחי שלהן. האתר גם מאפשר לגולשים לעקוב אחר המלצות ספציפיות ולקבל הודעות כאשר הממשלה מתקדמת ביישום ההמלצות, ולהגיב עליהן.

השר מיכאל איתן: "זהו צעד חסר תקדים בתחום השקיפות ושיתוף הציבור: האתר שאנו חונכים היום מאפשר לציבור לעקוב אחר ביצועי הממשלה- לא דרך מילים גדולות ויחסי ציבור, אלא על בסיס עובדות, במונחי תכנון מול ביצוע. המערכת מאפשרת לאזרח שבבית להיות מעורב במעקב אחר ביצוע ההמלצות, ולהבין באמת מה מתרחש בתחום זה. שיתוף הפעולה עם הסדנא לידע ציבורי, אשר פיתחה את האתר, נשא כבר פירות בעבר וחשוב לציין כי הפרויקט הזה יאפשר בעתיד גם לעקוב אחר דוחות ממשלתיים חשובים אחרים כגון יישום דוחות מבקר המדינה ואחרים".

 

אדם קריב, מוביל הפרויקט מטעם הסדנא: "יש כיום המון דיסאינפורמציה בשיח הציבורי סביב דו"ח טרכטנברג, והמטרה של הסדנא היא ליצר כלי לדיון פוליטי ביקורתי עמוק ומבוסס עובדות. מעבר לעיסוק בסטטיסטיקה היבשה האתר מאפשר לרדת לעומקם של נושאים ולבדוק תחומים ספציפיים כגון דיור, חינוך, תעסוקה, ריכוזיות ועוד. אנחנו חושבים שהיתרון הגדול של האתר הוא דווקא בזה שמוצגים בו גם עידכוני הממשלה וגם עמדת גופים מובילים מהחברה האזרחיתאנחנו מתחילים לפתח כבר בימים אלו את אתרי המעקב אחר דוחו"ת מבקר המדינה ואחרים, ומגייסים מתנדבים בתחום הפיתוח, העיצוב והתוכן".

על פי בדיקת מערכת האתר, מתברר כי כשני שליש מהמלצות הועדה (96 המלצות) התקבלו ונמצאות במסלול ליישום, ומתוכן 25 המלצות (כ- 18%) כבר בוצעו בפועל. עוד עולה מהבדיקה כי 24 המלצות לא אומצו ו- 18 תקועות בשלבי הביצוע שלהן. עוד בודק האתר את קצב יישום ההמלצות ויבחן אותן לאורך לוח הזמנים שקבעה הוועדה. מדובר במעקב המעמיק ביותר אחרי המלצות הוועדה שבוצע עד כה והוא כולל לא רק את החלטות הממשלה אלא גם את התקדמות הליך החקיקה, אישור תקנות ועוד. כמוכן, האתר ימשיך להתעדכן ולעקוב אחר המשך הטיפול במסקנות גם בעתיד.

היוזמה להקמת האתר באה כחלק משיתוף פעולה בין השר איתן לסדנא לידע ציבורי במסגרת יוזמת הממשל הפתוח אותה מקדם השר, הפועלת לטובת שקיפות בעבודת הממשל, אחריותיות ושיתוף ציבור בממשלה. האתר פותח ע"י קבוצת מתנדבים חברי "הסדנא לידע ציבורי", עמותה המקדמת שקיפות והשתתפות ציבורית על ידי פיתוח בקוד פתוח של אתרים דוגמת "כנסת פתוחה" ו"התקציב הפתוח" והמעקב עצמו אחר מסקנות הועדה בוצע ע"י צוות השר מיכאל איתן. להמלצות השונות מצטרפות גם הערותיהם של צוות ספיבק/יונה והתאחדות הסטודנטים על אופן ביצוע ההמלצות ע"י הממשלה, זאת על מנת ליצור דיון אמיתי וכן על עצם יישום הדו"ח.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.