חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

את מה שחשוב לו נתניהו עושה כמו שצריך

נושאים כלכלה ותקציב, פוליטישוק, רווחה ושירותים חברתיים ב 17.06.12 0:25

הדימוי המבולבל והכשלונות בתחומים רבים, מההתארגנות למשט ועד לשרפה בכרמל מלמדים מה היעד העיקרי של הממשלה, לא בטחון, לא חוסן לאומי, בודאי שלא רווחה.  רק ההפרטה חשובה לראה"מ ח"כ בנימין נתניהו ושם הוא "מפליא" לעשות, או מוטב לומר, מפליא להכות בנו
מאת: ק. טוכולסקי

בשבוע שעבר סערה הארץ וגעשה בעקבות דוח המבקר על הטיפול במשט התורכי, עם כל הכבוד לפדיחה של הטיפול במשט, לא ברור לי לא מה הרעש ולא מה הלהג.  אותו דבר ניתן יהיה לומר השבוע או שבוע הבא בעקבות דוח מבקר המדינה הצפוי על הטיפול בשריפה בכרמל. מה שהעם בחר, העם קיבל ולמי שעוד לא מבין, ממשלת ישראל אולי לא יודעת לנהל מדינת רווחה או טיפול באירועים ביטחוניים רגישים, אבל זה נכון לכל ממשלה שכיהנה פה מאז רצח רבין ולחלק לא מבוטל של הממשלות שכיהנו כאן מאז 1977 באופן כללי. מה שכן ממשלת נתניהו היא כלל וכלל לא הממשלה המפוזרת שמנסים להציג לנו יריביה, להיפך זאת ממשלה יעילה ביותר, מחושבת ומבצעת בתחומים שמעניינים אותה, לדוגמא הפרטות וחיסול מדינת הרווחה.

"הסכנה האירנית" - תעלול הטעיה

ראשי השלטון מודאגים מקואליציות חוצות מגזרים, בעיקר בין ערבים ומזרחים, שנוצרו בעקבות המחאה-החברתית ומעוררים מחדש את הפחד מפני איראן כדי לתקוע טריז ביניהם מאת הני זובידה

לקריאה נוספת

כן מאחורי מסך הערפל של ניפוח טיפול נקודתי כושל בבעיה ביטחונית, בעיה אחת מני רבות וממש לא החשובה ביותר, מסתתרת המדיניות שמבצעת הממשלה הזו בכל חזית אפשרית, מפריטים את מערכת החינוך ואת מערכת הרווחה, מפריטים את נמל אילת ומכינים את הפרטת שאר הנמלים, אפילו את שדות התעופה שלנו הממשלה שוקלת להפריט, כי זה מה שממשלת נתניהו עושה, מפריטה. הנה השר ה"חברתי" כחלון זה שביד אחד הוריד לנו את חשבונות הסלולר תוך שהוא באותה היד ובאותה הפעולה שחט לנו את הפנסיות (בגלל השיטה שהמציא מורו ורבו ביבי של הפיכת הפנסיות לבנות ערובה ופרות חולבות של שוק ההון), רוצה להפריט את עידן פלוס, אותו ממיר ביתי שהממשלה הניחה לו תשתיות ועכשיו הוא אמור להינתן חינם לבעל הון (לא משקיע, מי שמקבל מתנות מהמדינה על חשבוננו לא נקרא משקיע) בשביל לייסד חברת כבלים שלישית. הממשלה מבקשת מחברת החשמל השקועה בחובות להקים תשתית של אינטרנט מהיר אבל לוותר מראש על 51% מהשליטה לטובת השוק הפרטי, ההוצאות על חשבון הציבור הרווחים לבעל הון. כך עובדת הממשלה שלנו, והיא עובדת ביעילות. בסוף כהונתו הנוכחית של נתניהו מדינת הרווחה ביסודותיה תדע יותר בקיעים מאשר בסוף כהונתו האיומה כשר אוצר. לציבור יהיו פחות נכסים, למדינה פחות יכולת ואילו לקובץ של בעלי הון יותר. פחות מקומות עבודה מאורגנים ויותר מקומות עבודה לעבדים. זאת התוכנית וככה מבצעים אותה.

אין מה לזלזל בביבי ולא בעוזריו, ברק מפריט את הצבא כבר שנים, מה שהתחיל בכהונתו של מופז כשר ביטחון בקטן, קיבל ממדים מבהילים עם שובו של אהוד ברק למשרד הביטחון. הדרכה של חיילים, הפעלה של בסיסים, תחזוקה של כלים, כל מה שאפשר להפריט מפריטים צבא העם אכן הפך לצבא בע"מ ויש מי שמרוויח. גדעון סער פועל להפרטת מערכת החינוך, עוד ועוד מסגרות מופרטות בהם מלמדים מורים-עבדים בדיוק כמו ביוון העתיקה וברומא. כחלון ממשיך ביתר שאת את מדיניות ההפרטה של הרווחה של הרצוג קודמו בתפקיד. הממשלה הזו עובדת מהר וביעילות. כאשר השמאל יצליח להחליפה יום אחד בעוד כמה מערכות בחירות, כבר נצטרך לבנות מחדש מדינת רווחה כי לאחר 35 שנות שלטון, הימין קרוב להגשים את מטרתו ולקעקע את כל המבנים שנוצרו כאן בימי שלטון מפא"י.

אז אל תאמינו לעיתוני החצר של מי שרוצים שציפי לבני או יאיר לפיד יחליפו את ביבי, אל תאמינו למי שלועגים לו ולתפקודו. אי אפשר להקדיש את מלוא תשומת הלב להכל, בטח לא לדברים שלא מעניינים את האדם. ביבי לא מתעניין בחוסנה של החברה הישראלית, או בבטחונם ושלומם של מגיניה, גם לא ברק, ליברמן, מופז וישי. הם כולם משרתי בעלי הון שחולמים על מדינה של מעט אדונים והרבה עבדים והם מגשימים את החלום, ביעילות מרובה, הפרטה אחר הפרטה.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , , ,

12 תגובות

 1. לקסי :

  כל מה שנתניהו עושה בתחומים שאינם כלכליים חברתיים הוא הסחת דעת למען מטרת העל שהיא הגשמת האידיאולוגיה הליברטריאנית.

 2. מיכאל לינדנבאום :

  מאז שמשטר פושעי ההפרטה הליכודי -ניאו-ליבראלי כבש את המדינה בבחירות 1977 מתנהלת ביזה מתוכננת ושיטטית של כל נכסי הציבור וכל הישגי מדינת הרווחה של מפא"י לידי חבורת טייקונים -עלוקות שנוצרו יש מאין הודות לפושעי ההפרטה בשלטון.

  כך יש היום כ-2 מליון עובדי קבלן,העבודה המאורגנת בשלבי חיסול סופיים,מדינת הרווחה (רפואה,חינוך,תשתיות) על הקרשים,אנשים מעל גיל 45 הם בבחינת מתים מהלכים ,ואף אחד לא בטוח אם תהיה לו עבודה בבגרותו,פנסיה לעת זיקנה,בית לילדיו,וטיפול רפואי לעת זיקנתו.

  מי שאוהב חלום בלהות זה,שימשיך להצביע ביבי ומפלגות הימין משרתי הטייקונים.

 3. מנחם לוריא :

  ק.

  זה נכון מה שאתה אומר אבל לקורא לזה עשייה?

  זו לא עשייה, להעביר משהו שבאחריות המדינה לידיים פרטיות זה בעצם לא לעשות ולבקש ממישהו אחר שיעשה בתמורה לכסף.

  איפה שאין תמורה בכסף (למשל בטחון פנים ושכחת את ההפרטות וההזנחה שם) אז פשוט לא עושים.

  מנחם.

 4. לקסי :

  למנחם,
  הכותרת היא של העורך, לא של הכותב.
  ואצל ראה"מ הזה זוהי עשייתו.

 5. מיכאל לינדנבאום :

  למנחם,
  אם אתה מעביר מפעל כמו "פז",או ח"ח,או רכבת ישראל,או כימיקלים לישראל,אתה מעביר נכסים ציבוריים השוויים מיליארדים לידי כמה טייקונים,ופירוש הדבר שאתה מעביר להם את הכח הכלכלי-פוליטי להשתולל כרצונם ולקנות את חברי-הכנסת,או בכירי האוצר או רשות המיסים למשל.

  זה לא "לעשות כלום" אלא להעביר את המדינה ללא בחירות לידי כמה טייקונים-בוזזים.
  גם לא צריך לשכוח את כל עובדי המדינה והחברות הציבוריות שהופכים לעובדי קבלן במקרה הטוב,ולמובטלים במקרה הרע והמוכר לי מאד.
  זה לא "שום דבר".
  זאת מזימה.

 6. מנחם לוריא :

  לקסי (#4),

  אין לי בעיה עם הכותרת. אני מסכים עם הדברים אני לא מסכים שזו עשייה.

  זו לא עשייה משום שנתניהו בכלל וממשלות ישראל בארבעים השנה האחרונות בפרט – נבחרו כדי למשול. למשול זה,בין השאר,לטפל בבעייות חברה כלכלה בטחון פנים ביטחון חוץ ויחסים בין לאומיים. כל זה לא נעשה וראינו את הדוחות של מבקר המדינה ולא צריך אותו אנחנו חיים פה.

  נכון שמה שנתניהו עושה,ורק את זה השאר מוזנח,שה מעביר כוח מהממשלה לסקטור הפרטי. זוהי לא משילות ולא שלטון אלא ההיפך הגמור – בריחה מאחריות.

  תראה את המקרה הפרטי שלך – שדנו בו פה. נתקלת ב"נחת זרועם" של הוט ומסמיכות זמנים נדירה סיפק לך שר מהממשלה "פיתרון". ומהו ה"פתרון" יקחו משאב לאומי שהוקם בכסף ציבורי (עידן+) ויעבורו לידיים פרטיות בטענה שהתחרות תשפר את השירות.

  זו טענה שנשמעת פה כבר ארבעים שנה ושום שירות ושום מחיר לא הוזל בגלל ה"תחרות הקדושה" להיפך – למיטב זכרוני צה"ל המופרט הפריט (בתורו) את השימרה על הישובים ביו"ש ומההזנחה הזו נקטפו חייה של משפחת פוגל. ואני מזכיר,שוב ושוב,את המקרה הזה כי תושבי השטחים הם,הלא,בני טיפוחיו של נתניהו האידיאולוג שהוכתר כבר…. למלך ישראל.

  מיכאל (#5),
  עשייה שלטונית היא משהו מאוד ברור ומוגדר. להעביר כוח לסקטור הפרטי ובכך לצאת ידי חובה איננה עשיה. מי שעושה,במקרה הזה,זה הסקטור הפרטי שקיבל לידיו את הכוח.

  כוח לא קונים במכולת אבל כן מקבלים אשראי בבנק וכן מקבלים בגלל קשרים במסדרונות השלטון או וגם בשולחן המפורסם בחצר בית רוה"מ בירושלים וגם זה שבקסריה.

  זוהי איננה עשיה ובטח שלא עשייה שלטונית. הסקטור הפרטי איננו זרוע ביצוע של הממשלה (נראה לי שכבר שכחו את זה…) ולכן לקשר בין המעשה/מחדל של הסקטור הפרטי לבין עשייה ממשלתית זו מין שאינו מינו.

  על זה שהסקטור הפרטי לא רק שלא עושה יותר טוב אלא גם הוא עושה לכיסו בלבד – על זה אין פה ויכוח (אני מקווה).

  מנחם.

 7. ק. טוכולסקי :

  מנחם נתניהו קם בבוקר ועובד על הפרטות, הוא עושה כל הזמן דואג לכותרות מתאימות בעיתונים בוחר את הזוכים במכרזים דואג להרפות ידי המתנגדים. זאת העבודה שלו בשליחות ההון.

 8. מיכאל לינדנבאום :

  למנחם,
  הפרטה היא מעשה שלטוני פאר אקסלנס,ולא רק זה אלא זה פשע מדינה כלפי אוכלוסייתה.
  כמו שלקרבנות השואה מגיע פיצוי על פשעי האחראים לה,כך גם לקרבנות ההפרטה מגיע פיצוי מלא מהמדינה שאחראית למעשה הנפשע של ההפרטה.
  אל תגדיר פשע שלטוני נגד אוכלוסייה שלמה כ"אי-מעשה" כאשר בהגדרה זה הפשע בהתגלמותו.
  זה המשטר הניאו-ליברלי בהתגלמותו.

 9. מנחם לוריא :

  "מנחם נתניהו קם בבוקר ועובד על הפרטות, הוא עושה כל הזמן דואג לכותרות מתאימות בעיתונים בוחר את הזוכים במכרזים דואג להרפות ידי המתנגדים. זאת העבודה שלו בשליחות ההון."

  נכון,כבר הסכמתי לזה – אבל:מה הוא מפריט? שירותים שממשלה צריכה לתת לאזרחיה. זו איננה משילות ובשביל זה הוא לא נבחר. ולכן כראש ממשלה של אזרחי ישראל הוא עושה כלום (אה כן לדבר הוא יודע ועושה את זה לא רע בכלל…).

  מנחם.

 10. מיכאל לינדנבאום :

  למנחם,
  "מה הוא מפריט?"איזו שאלה תמימה?
  כשהוא מפריט שרותים ,הוא שולח עובדי מדינה להיות מובטלים או עובדי קבלן.
  כשהוא מפריט את "פז",כי"ל,בתי-זיקוק,חברת חשמל או עובדי רכבת,או הובדי הוראה, הוא שולח את העובדים לאבטלת נצח או לעבודות קבלן ושודד את מקומות העבודה שלהם עבור הטייקונים.

  "מה הוא מפריט?"איזו שאלה תמימה?

  הוא נבחר בשביל זה,כדי לשדוד אותנו ולהפוך אותנו למדינת עולם שלישי.

 11. משתמש אנונימי :

  אין מומחה גדול יותר לנתניהו מדורון רוזנבלום.
  רק לדוגמא מאמר מהזמן האחרון (אף מילה על הפרטה, אבל ההיקש ברור).
  http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1693751

  "בשנה ה-64 לעצמאותה, מתקיים בישראל ניגוד מוזר: מצד אחד, השלמה כביכול עם נצחיות הסכסוך ועם ההשקפה שאין לו פתרון; מצד אחר, אובדן הכישורים ותחושת החוסן הנדרשים לעמידה במסקנה הזאת."
  (או כמו שאמרה יחימוביץ בראיון לעיתון פנורמה:
  "במקומות שיש בהם פערים חברתיים גדולים, ואין פרנסה בכבוד – לא יפרחו פרחים של שלום").

  אבל, מסיים רוזנבלום:
  "בפרפרזה על דברי נתניהו: בניכוי הערבים, החרדים, הפלסטינים, גוש דן, המפגינים, השמאל, המרכז, "הארץ", "ניו יורק טיימס", ערוץ 10, אירופה, אסיה, אפריקה, אובמה, ההווה והעתיד – מצבנו מעולם לא היה טוב יותר."

  קריאה אחורנית ברוזנבלום מלמדת תובנות שתמציתן – נתניהו מתכוון להפריט את המונופול שהוקם ע"י מפא"י שקיבלה עליה את החלטת החלוקה של האו"ם, בניגוד לדעת האצ"ל. שמו הרשמי של המונופול הזה – מדינת ישראל.

 12. דליה :

  הנה מידע על עוד הפרטה:
  בית המשפט העליון
  הציבור קופח במכירת אוצר השלטון המקומי
  http://www.news1.co.il/Archive/001-D-301570-00.html

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.