מינוי בעל עבר פלילי לתפקיד יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים

יו"ר ההסתדרות עופר עיני תמך באדם שהורשע בפלילים לתפקיד יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים. מזכירת מחוז ירושלים במפלגת העבודה, אסתי קירמאייר, כתבה לעיני עוד לפני הבחירות על המינוי הקלוקל במכתב שלפניכם, והודיעה לו שמועצת מחוז ירושלים של מפלגת העבודה קיבלה החלטה כי לא תוכל להמליץ לחברי ההסתדרות לתמוך במועמדים בעלי רקע זה

כ"ד באייר תשע"ב

16.5.2012

לכבוד:

עופר עייני

יו"ר ההסתדרות החדשה

 

הנדון: מינוי בעל עבר פלילי לתפקיד יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים.

הצטערתי לשמוע כי החלטת לתמוך לתפקיד יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים באדם אשר הורשע בפלילים, הוטל עליו קלון ואשר נאסר עליו לשמש בתפקידים ציבוריים בעבר.

לא יתכן כי לתפקיד ציבורי בעל השפעה רחבה כל כך על עבודתם וחייהם של אלפי אנשים ימונה אדם אשר הורשע בפלילים בתפקידו הציבורי הקודם. דווקא מתוך אמונה עמוקה בתפקידה המכריע של ההסתדרות במאבק על דמות החברה בישראל, חיוני שהנהגתה תתווה דרך ערכית ונקיית כפיים. הדבר נכון על אחת כמה וכמה על רקע החקירות הפליליות ועזיבתו של יו"ר מרחב ההסתדרות הקודם; מעשים מסוג אלו מכתימים את שמה של ההסתדרות ופוגעים פגיעה קשה במאבק המשותף של כולנו, וכן מחזקים נורמות ציבוריות פסולות מן השורש.

מועצת מחוז ירושלים של מפלגת העבודה קיבלה החלטה כי לא תוכל להמליץ לחברי ההסתדרות לתמוך במועמדים בעלי רקע זה.

אני קוראת לך לצאת באופן נחרץ כנגד מינויים מסוג זה, בירושלים ובכל הארץ, ולהציב כמועמד מטעם סיעת "עוגנים" למרחב ירושלים אדם נקי כפיים ובעל יושרה ציבורית.

בכבוד רב,

אסתי קירמאיר

מזכירת מחוז ירושלים

העתק:

חברי מזכירות מחוז ירושלים

חברי לשכה – מחוז ירושלים

 

זה הזמן לעבודה.

מפלגת העבודה – מחוז ירושלים

Tags: , ,

3 Responses to “מינוי בעל עבר פלילי לתפקיד יו"ר ההסתדרות במרחב ירושלים”

 1. כל הכבוד למחוז ירושלים במפלגת העבודה ולמזכירתו אסתי קירמאייר שמפגינים יושרה ציבורית ונאמנות לעקרונות מפלגת העבודה.
  בהזדמנות זאת יש להזכיר כי יושב ראש ההסתדרות במרחב חיפה ,ברוך זלץ,ש"הצטיין" בשיתוף הפעולה שלו בהפרטת חברת "פז" בחיפה בשנות התשעים,ובהפקרת העובדים המאורגנים ב"פז",ממשיך לכהן בתפקידו הבזוי עד עצם היום הזה.
  הוא משרתם של כל האדונים,החל בעמיר פרץ בשנות התשעים ,ועופר עיני בימינו.

 2. עמית-ה הגיב:

  כחבר מפלגת העבודה אני שזה שאסתי עושה את הדברים נכון זה ידוע ועדיין משמח ומעורר גאווה.

 3. ר.ש הגיב:

  מכיוון שאבי עובד בהסתדרות אני לא אוכל הפעם לחשוף את עצמי אבל הייתי חייב להצדיע פה למעשה הראוי הערכי והאחראי שעשתה אסתי ואני מקווה שעכשיו כולנו ננהג באחריות ונדאג שאנשים כמו אסתי לא רק שלא ישלמו מחיר פוליטי אלא גם יפוצו פוליטית על צעד באמת אמיץ.  

Leave a Reply