postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » המספר אינו ידוע – על תחרות, על בזק ועל נזק

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המספר אינו ידוע – על תחרות, על בזק ועל נזק

נושאים דעות ב 31.05.12 5:00

 "בזק הכי טוב מהבית" טוענת הפרסומת. האם חברת בזק בעצמה יודעת את זה? סיפור התלאות של קשישה שרק ביקשה להחליף מספר טלפון עקב מעבר לדיור מוגן
מאת אדון חוצן
אין טעם להלאות בהשתלשלות העניינים מתחילתה, אז בקיצור-
מעשה בלקוחה שעברה מעיר לעיר כדי להשתכן בדיור מוגן.
הודיעה הלקוחה לבזק ואף מסרה את מספרה החדש כדי שתבוצע "הכרזה"  לכל המתקשרים למספר הישן.
אבל כאן מתחיל לו הקצר המוכר והחביב.
המוקדנית יודעת כמובן רק לקחת את כל הפרטים ולהבטיח שתוך 24 ש' תבוצע הפעולה.
הפעולה, הפלא ופלא ובהתחשב בנתונים שנחשפו בהמשך, אכן בוצעה אבל למשך זמן קצר מאוד.
לא עברו ימים מספר ובבזק התברר שהמספר החדש, למרות שהוא נראה נשמע ומתנהג כמספר של בזק לכל דבר ועניין, הוא בעצם- שומו שמיים,
מספר ששייך לבזק בינלאומי.
מה עושה בזק? בקלי קלות מחליפה את המספר החדש בהקלטת ההכרזה. האישה הרי עברה דירה, מגיע לה מספר חדש של בזק.
נסיון חיוג למספר החדש הזה מההכרזה  מניב כמובן צלצול ארוך ללא מענה. המספר הרי  לא מחובר לשום מקום ומי כמו בזק יודע את זה.
חוזרים ופונים שוב לבזק. שוב עונה מוקדנית תורנית שמנסה בכל כוחה להביא את ההסבר לקרוב המשפחה של האשה (להלן, הלקוח אדון חוצן). הלקוח לא מבין מה זה ל"הביא".
הלקוח בעצמו לא ידע בהתחלה שהמספר הנראה כמספר של בזק הוא למעשה מספר של מתחרה.  הלקוח מטפל בעניינה של אישה בת 90 שחוברה לבזק בינלאומי לא מבחירה אלא מתוקף מגוריה החדשים בדיור המוגן. הלקוח מבין שיש כל מיני סגנונות של שירות ותחרות. הוא מבין שאפשר לסרב להכריז על מספר של חברה מתחרה (כבר בכיתה ה' הבין הלקוח את העיקרון הזה, אבל עם השנים הוא גדל קמעא והתפתח כדי לגלות שהחיים קצת יותר מורכבים ואף למד את המשפט האלמותי "שלח לחמך על פני המים").
בכל מקרה הלקוח מתקשה להבין מדוע מחליטה בזק על דעת עצמה לשנות את המספר החדש בהכרזה מבלי לידע את האישה הנוגעת בדבר או את הלקוח המיצג אותה. הנסיון להבין את השתלשלות העניינים באמצעות המוקד והתקווה שתימצא דרך להכריז על מספר חדש ורלבנטי של האשה הותיקה נתקלים בקיר. הלקוח טוען בחיטין והמוקדנית "מביאה לו" בשעורין.
מה עושים? מפנים שאילתא ללשכת שר התקשורת ושואלים בין השאר: "אני מתקשה להבין את שיקולי התחרות של החברות פה. הענשת קשישה בת 90 שעברה לדיור מוגן עם מרכזיה של בזק בינלאומי מה עניינה? זה שאין מחויבות לפעולה מסוימת על-פי חוק, לא מחייב את החברות לנהוג בטמטום ובמחשבה לטווח קצר. מה, הם לא שמעו על – שלח לחמך על פני המים? טוב על זה אכתוב אולי במקום מתאים יותר".
אה, למחרת מתקשרת בחורה חביבה מבזק ומשאירה הודעה עם שם פרטי. היא מחפשת אותי ותנסה שוב.
היא מנסה שנית למחרת, ומתיאשת. שוב היא נתקלת במשיבון.
מה היא עושה? היא משאירה הודעה ובה היא מבקשת להשאיר לה מס' טלפון נייד.
בזק? מבקשת מס' טלפון נייד?
טוב נניח שנסכים למסור לה מס' נייד, אבל איך בדיוק תתבצע הפעולה המורכבת הזאת? הרי  הרחלה החביבה פנתה אלינו בעקבות השאילתא ללשכת השר. אין לנו מושג מי היא ומה היא. האם היא השאירה מס' טלפון כדי שנוכל להתקשר אליה ולמסור לה את מס' הנייד (אולי אין לנו?)? כמובן שלא ! קל וחומר שאין לנו דרך לחזור אליה ממספרנו השייך לבזק, כדי לדבר איתה בנוחיות מן הכורסה שבביתנו על העניין שלשמו התקשרה אלינו מלכתחילה. אין לנו חלילה עניין לפגוע  באף אחת מחברות הנייד, אבל מה לעשות, אנחנו דווקא מסכימים ש"הכי טוב מהבית" כי אנחנו מעדיפים לשוחח בשקט ולא מפינת רחוב הומה, ששם אולי נהיה בדיוק כשאשת הבזק תחליט להתקשר אלינו.
יכול להיות דבר כזה?
אז זהו. שלא.
אמור מעתה: בזק הכי טוב מהבית = כשאתה יושב ומחכה שיתקשרו אליך אנשי בזק החביבים, בשעות שנוחות להם. ועוד יותר חשוב מזה, אנחנו מצידנו מתבקשים להתקשר מהבית בכל הזדמנות אפשרית, כי בזק צריכה לחיות ממשהו,  וזה לא מצחיק.  בחוץ משתוללת תחרות אימים שפוסלת מראש כל אפשרות של שיתוף פעולה בין החברות לטובת כל הצדדים.
שיתוף פעולה? לא בבית שלנו. עוברים לדיור מוגן? הם מחוברים שם לבזק בינלאומי? תתביישו לכם.  נא באוזן שנוציא הכרזה על המספר החדש של האזרחית הותיקה. אם זה היה ההיפך בזק בינלאומי היתה מסכימה לתת  את השירות הזה? מה אנחנו מתאבדים שיעים? יש פה תחרות, אדון לקוח. מה נראה לך שניתן לאזרחית הוותיקה לצאת מאיתנו עם טעם טוב בפה, ככה שתזכור אותנו לטובה ותתגעגע לשירות שלנו? מי אתה אדון לקוח, איזה זן של חוצן? לא פלא שאתה לא מצליח ל"הביא".
ככה זה תחרות בתרבות שלנו, אדון חוצן. לחיים ולמוות. אין פה הסכמים ג'נטלמנים.  ולא מעניין אותנו שאתה עצמך לקוח שלנו. אנחנו לא חייבים לך. ובכלל לך תסדר לך מס' נייד לכל הרוחות, איך אתה רוצה שנדבר איתך, כשאתה נותן לנו רק מס' של בזק להתקשר איתך? ותשכח מזה שהפקידה החביבה תשאיר לך מספר כדי לחזור אליה. המספר שלה חסוי בהחלט.
מאת
אדון חוצן
נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

6 תגובות

 1. מת מצחוק :

  אדון חוצן הצליח להצחיק אותי כמעט עד דמעות.
  האמת אפשר גם לבכות מזה.

 2. אדון חוצ(פ)ן :

  אם מותר רגע של רצינות, הרי שברוב חוצפנותי, מיששתי בשלב כלשהו גם את עצביה של חברת בזק בינלאומי. מכתב לפי כתובת באתרם עם מס' הטלפון הבזקי שלי הריץ אלי מיד דוברים רהוטים שהצליחו למצוא אותי בלי מס' נייד.
  וכדברים האלה הוסבר לי בסבלנות רבה:
  כאשר הפכה בזק לחברה ציבורית וכדי לעודד את תחרות, הוציאו ממנה את נתח המרכזיות ופתחו אותו לתחרות עם חברות אחרת, בזק בינלאומי היא אחת מהן.

  הסידור הוא די מפולפל.
  התשתית היא של בזק (ויתכן שגם המספרים. המספר שבזק מסרבת להכריז עליו כמתואר למעלה מתחיל בספרות שהן הספרות של כל מספרי בזק באותו איזור בירושלים והחיוג אליו ממספר בזק בירושלים הוא ישיר וללא קידומת).

  המרכזיה היא של הבינלאומי (כך בחר המשתמש) והתשלום על שימוש ושיחות עובר לידי בזק בינלאומי.

  התחזוקה הטכנית, גם היא לפי בחירת המשתמש, יכול להיות שתופקד בידי "חברת אבנר ובניו" ובמקרה זה בזק בינלאומי שאוסף את דמי השימוש והשיחות איננו מעורב ואיננו אחראי על תקלות.

  כשהערתי ברוב חוצפנותי שיש פה פיזור רחב מאוד של נהנים ושל אחריות, עד שאף אחד איננו באמת אחראי, נעניתי באנחה מסוימת על ממשלה נבחרת שאוהבת להפריט, ושאכן הפיזור גדול מדי וגורם לכשלים רבים ושיש עכשיו איזה החלטה על הפרק ליצור שינוי באי הסדר הזה.

  וואו.

 3. ג'ני כי-טוב :

  זה תואר יפה ב'כן, אדוני השר' ואצלנו ב'פולישוק'. שלטון הפקידים פושט צורה אחת ולובש אחרת, והשם הספיציפי משנה פחות. 'בזק בינלאומי' או 'בזק'.
  לצערי, את נלחמת בטחנות רוח.

 4. אדון חוצ(פ)ן :

  לג'ני

  נחיה ונראה

 5. מיכאל לינדנבאום :

  לג'ני כי-טוב,
  בחפצי להזכיר למגיבה הנכבדה כי כלל לא מדובר על "פקידים" אלא על התעללות באזרחים של חברה מופרטת בגיבוי משטר ההפרטה שמאפשר כל דבר.
  גם להתעלל בצרכנים,גם לפטר אלפי עובדים מסורים אחרי עשרות שנות עבודה,וגם לאפשר לכל טייקון מקורב לשלטון(עיין ערך חיים סבן) לעשות "סיבוב" מהיר של 5-7 מיליארד שקלים ולהסתלק עם שללו בלי לשלם מיסים.
  גם אם תתוקן נקודתית העוולה כלפי אדון חוצן,עדיין אלפי(בעצם מאות אלפים אם לוקחים בחשבון את כלל קורבנות ההפרטה) המפוטרים נשארים מושלכים לגורלם המר ללא פיצויים על פשעי ההפרטה של המשטר,וכמובן הטייקונים ששרים כל הדרך אל הבנקים ומקלטי המס.

 6. דליה :

  אני עברתי חוויה דומה כשהסכמתי ש-013 יתקינו קו טלפון לאבי. ביקשתי מהם להישאר במספר הידוע. הם הבטיחו לעשות כך, אך שינו את המספר בלי ליידע אותנו. אחרי מספר ימים ביטלתי את ההתקשרות איתם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.