חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סילבן שלום, 10 ה"יישובים" בנגב לעשירים, על חשבון הקיימים

נושאים חדשות, תכנון ובניה ב 22.05.12 14:58

מחאה במהלך נאומו של השר ח"כ סילבן שלום בוועידה ה-5 לנגב בבאר שבע. מגמה ירוקה: "אתה הורס את הנגב- תשקיע ביישובים קיימים!"

אורית נוקד: הישובים ליד ערד לא יהיו חקלאיים

בתשובה למכתבו של יעקב לקס שפורסם כאן כותבת שרת החקלאות, ח"כ אורית נוקד, כי הישובים שעל הקמתם החליטה הממשלה, לא יהיו חקלאיים, בשל המחסור בקרקע ובמים באזור המדובר

לקריאה נוספת

היום (22.5) הפגינו פעילי מגמה ירוקה במהלך נאומו של השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום בפתיחת הועידה ה-5 לנגב. פעילי מגמה ירוקה מוחים על הטעיית הציבור לפיה, כביכול, התכנית הממשלתית להקמת עשרה ישובים חדשים בנגב באזור מבואות ערד מגשימה את חזון "יישוב הנגב", בעוד שהאמת היא שמדובר בתכנית שתפגע אנושות בנגב ובתושביו, משום שהתכנית אינה חברתית והיא תגרום להחלשת היישובים שכבר קיימים באזור ערד, על חשבון חיזוק יישובים חדשים למשפחות מבוססות. התכנית מפלה באופן ישיר כשליש מהאוכלוסייה המתגוררת באזור.

בתמונה: אחד מהמפגינים, צילום: מירב מליאנקר, מגמה ירוקה. 

לפרטים נוספים על הועידה:  http://www.myreg.co.il/negev5/page001.htm

ערן בן נון, רכז מגמה ירוקה במכללת ספיר, מוסיף: "התכנית הממשלתית להקמת עשרה ישובים חדשים בנגב לא תחזק את הפריפריה, אלא תגרום להחלשת היישובים הקיימים ולהברחת האוכלוסיות החזקות מעיירות הפיתוח  והכפרים השכנים. כמו כן מדובר בתכנית שאינה משתלמת מבחינה כללית למדינה ותפגע בטבע ובשטחים הפתוחים. התכנית, אינה דמוקרטית ומתעלמת באופן מוחלט מקיומם של הכפרים הבדווים ועיירות הפיתוח בדרום ולפיכך מדובר באפליה פסולה על פי שיוך לאומי וגיאוגראפי. במקום להציע תכניות פיתוח אמיתית עבור אוכלוסייה אזרחית מהעניות והמוחלשות בישראל, הממשלה בוחרת שוב בדרך ההרס וההפליה. אנחנו תומכים בחיזוק הנגב והפריפריה, אבל לא על חשבון התושבים והיישוביים הקיימים, אלא בשיתוף פעולה ומציאת פתרונות ריאליים ושיווניים לכלל האוכלוסייה המתגוררת בדרום."

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

2 תגובות

 1. עמית-ה :

  סילבן שלום לא יורק לבאר שממנה שתה, כי הרי הוא בן באר-שבע, הוא מייבש אותה.
  לפני הקמת שכונות הוילות בנגב כמו עומר להבים מיתר… מה שקרוי בז'רגון הישראלי ישוב קהילתי "כפרי", הייתה באר שבע העיר הרביעית בגודלה בישראל.
  היום העיר נמצאת במקום השביעי, בישובים החדשים יגורו משרתי צבא קבע מהבסיסים החדשים, יגורו שם אנשי המעמד הבינוני, ובאר שבע תמשיך להיות עירם של השכוחים.
  סיכסוכים אין סופיים יתעוררו בשל הקיפוח המתמשך של הבדואים שיפנו פעם נוספת את מקום מגוריהם.
  הקמת הישובים לא נובעת מתוך רצון לפתח את הנגב כי אם מתוך רצון להנציח עשייה של הממשלה, ובמקרה הזה עשייה שלילית.

 2. דליה :

  מאמר ביקורת בהעוקץ
  באנו להפריח לכם את השממה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.