חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המשטרה אינה צריכה מבקר עם שיניים של כריש, היא צריכה ממשלה

נושאים דעות, משפט ופלילים ב 20.05.12 0:16

בשבוע שעבר פרסמנו כאן את קריאתו של יובל מיכאלי.  מנחם לוריא התקומם והעיר בתגובה.  מצאנו במערכת עבודה שחורה שנכון יהיה להביא את הדברים כפוסט עצמאי, לתועלת מי מקוראינו שאינם טורחים לקרוא תגובות.  מנחם לוריא טוען שלא צריך מבקר צריך ממשלה שתתקצב ושתקבע מדיניות, החוקים ודרכי הפעולה ישנם והם טובים

המשטרה צריכה מבקר חיצוני עם שיניים של כריש

נוכח אירועי הפלילים החמורים שאירעו בתקופה האחרונה פנה יובל מיכאלי אל יו"ר הכנסת רובי ריבלין ואל חברי הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג ומאיר שטרית בהצעה לחוקק חוק ביקורת המשטרה.  ימונה מבקר משטרה בעל סמכויות שיהיה כפוף למבקר המדינה

לקריאה נוספת

אני לא מבין את זה – יש פה, בעבודה שחורה, "מבול" של רעיונות איך ליעל את המשטרה מבלי שאף אחד בדק משהו מאוד בסיסי: מהי משטרה?

משטרה היא לא חברה בע"מ. אין לה יעדים. היא לא מונעת שום דבר. היא לא מפחידה אף אחד. היא לא זרוע של השר הממשלה או הכנסת אלא שירות לציבור ובמימונו.

היא לא רווחית אין לה מועצת מנהלים אין לה מבקר פנימי ואין לה תקציב של רווח והספד (הטעות במקור).

בעבר קמה צעקה ציבורית שהמשטרה חוקרת את עצמה. העבירו את חקירת השוטרים למשרד המשפטים ומאז אלימות השוטרים והטענות על תיפקוד המשטרה רק עולים ועולים וכבר לא בטוח שהאוורסט הוא ההר הגבוהה בעולם הר התלונות על המשטרה ועל התפקוד שלה כבר עבר אותו.

יש למדינת ישראל מבקר מדינה וזה הנוכחי שיני כריש ועט חדה יש לו.  אני מכיר אותו אישית ושותפַי להופעות בפניו כשופט סובלים מהעדר חופש עד לעצם היום הזה.  אז מה על מי הוא החיל חיל ורעדה?

תראו לי משרד ממשלתי אחד שחשש או תיקן את העיוותים שנמצאו בדוחותיו לרבות זה האחרון. מבקר למשטרה זו סתם משרה לשלם למישהו משועמם ומחוסר עבודה שכר מהקופה הציבורית – כי לא צריך.

איך בדיוק זה יעבוד? מחר בבוקר אני מקבל על עצמי את הפיקוד של משטרת העיר שבה אני גר. נו,אז מה עכשיו? אקבע יעדים? למשל אקבע שבעיר שלי יהיו רק עשר פריצות לדירה שתיים מהם עם חשודים במעצר, שתיים עם חשודים שטרם נעצרו והשאר ייסגרו בנימוק "עבריין לא נודע". אקבע שבעיר שלי מותר אונס אחד בשנה רצח אחד בשנה ארבע שוד זקנות ברבעון, שוד בנק אחד בשנה וארבע שוד בנק מזויין בשנה…..

משטרה לא מפחידה אף אחד חוץ מילד שמסרב לאכול ואמא שלו מזהירה אותו שאם לא יבלע את האוכל שהכינה תזמין משטרה. כשהוא גדל הוא רוצח כי היה חייב כסף למועדון ההימורים והאמא סירבה לתת לו…

נו באמת: למשטרה אין שום אפשרות למנוע שום דבר. היא כן יכולה לחשוף לחקור לחפש חשודים וכו' לא יכולה למנוע שום כלום. מניעה בבתי הספר,בבית בחינוך בהשקעה באלה שנדחקו לשולי החברה ונשכחו שם…

משטרה היא הוצאה נטו על חשבון משלם המיסים. אין לה כנסות ואין לה יעדים מדידים בשורת הרווח והספד. (הטעות במקור).

שום מבקר משטרה לא יגרום לאף שוטר לענות לטלפון,לצאת לזירת האירוע, לטפל באירוע או בכלל לעשות משהו. מבקר למשטרה יהיה מצויין למי שיזכה בתפקיד במכונית השרד במשרד ובצוות המזכירות על חשבון הציבור. מה נקבל: משטרה שקרנית שבתרבות הארגונית שלה מעלימים פשלות מעלימים כישלונות ומטייחים הפסדים ומאשימים את הש"ג – שבכלל הוא עובד קבלן, כי יחד עם היעדים ומבקר הפנים גם מגיעים יעדים מדידים בכסף – כמה עולה כל דבר וכמה מותר להוציא ומה כן ומה לא כדאי,כלכלית,לעשות לטפל וכו וגו.

מבקר למשטרה. מניעה. יעדים – תפריטו את המשטרה בכלל וזהו נשלם כסף לחברה פרטית ובהתאם נקבל או לא (ובדרך כלל לא) שירותי משטרה.

נמאס לשמוע על פתרונות סבתא משוק הבורסה לנושא כמו שירותי משטרה. זה שירות במימון האזרחים ובתפעול של המדינה. זה שירות שירא רק דבר אחד והוא בלבד את החוק!!!
זה שירות שהוא הוצאה נטו ובהרבה כסף מאמצים ואמצעים והכנסות אין כלום-אפס-נדא!.

כל מה שצריך ומיד זה שלטון שאחראי לתושבי המדינה וגם מספק להם שירותי משטרה. כל מה שצריך זה לשלם כסף לקניית ניידת במקום צוללת.  ובמקום כיפת ברזל, לקנות אופניים, טוסטוס, טיל בליסטי או סתם קורקינט שבאמצעותם שוטר יענה לטלפון ויגיע בזמן ולמקום הנכון יטפל וישליט סדר ולא יחפף וישקר כי לשקר זה בתרבות הארגונית של הארגון – כי יש מורא מהשר הממונה שמא יפריט גם את משרת השוטר.

הסמכויות ודרכי הפעולה קיימים, אפילו מצויינים.  צריך רק לעשות ולהפסיק לחפש פיתרונות סבתא מהשוק ומהבורסה.

למשטרת ישראל יש כל מה שצריך כדי שהיא תהייה משטרה טובה. כדי שתיתן שירות טוב. מה שאין לה זה בעל בית (ממשלה) שיכלול בסדר העדיפויות שלו את השלום והשקט במתחם הציבורי. כשאין כזה, כשכל דאלים גבר, כשהצדק מחולק לפי המרצדס השחורה, הנהג, הגורילות והשכר ממשרד האוצר ככה זה נראה.

תבואו בטענות לממשלה לא למשטרה.

לא שמשטרת ישראל מושלמת. אני לא מבין עד לרגע זה כיצד קרה ששוטרת העיזה לא להגיע לקריאה של אזרח על הקמת רעש במתחם הציבורי, האזרח קיפח את חייו והמפכ"ל ממשיך לנסוע כל בוקר ברכב השרד למשרד שלו ולא עף כמו טיל לחפש עבודה בשוק העבודה.

למה? כי למשטרה יש ספר תפעול מעולה. קוראים לו פקודת המשטרה. למשטרה יש תורת לחימה מהטובות בעולם המערבי קרואים לו פקודת המטה הארצי. למשטרה אין חשק או רצון או יכולת או הוראה מרשויות המדינה לבצע את תפקידה כי זה עולה כסף, כי הסקטור הפרטי עושה את זה יותר טוב, כי משטרה טובה לא תאפשר שרים עם תיק (תיק פלילי לא תיק שלטוני) כי משטרה יעילה ומתפקדת היא שירות לאזרח שפעם בארבע שנים נזכרים בו ובדרך עושים כל מיני טריקים תזזיתיים הרשומים כפטנט על שמו של שאול מופז ויש לו לא מעט חקיינים.

אל תבואו למשטרה בבעיה ואל תלכו לשוק לחפש פיתרונות הפתרון נמצא בקריית הממשלה, במשרד האוצר, במשרד ראש הממשלה ובמשרד המשטרה – ומן העבר השני של הכביש בכנסת. שם תמצאו את הפיתרון.  הכללים החוקים ישנם והם אפילו טובים מאוד.

קחו את הסופ"ש האחרון.  זוג אחד נאנס באכזריות בעיבורה של עיר.. אדם אחד מקפד את חייו כי הפריע לנערים לשתות ולחגוג בגן הציבורי.
ביום א העוקב, ממשלה בת 94 חברי כנסת, 40 שרים, כיבוד כיד המלך על חשבוננו ולא השקיעו שנייה אחת לבקש מהמפכ"ל לבוא ולהסביר למה המשטרה נקראה לגן הציבורי בבאר-שבע להשליט שקט והגיעה רק אחרי שנרצח אדם, והוא עדיין מפכ"ל. לא הושקעה שנייה אחת וגם לא אגורה אחת לגרום למפכ"ל שיסביר את גל האלימות שפושה בחברה הישראלית במשמרת שלו. לא הושקעה שנייה אחת לחשוב אולי שאם אזרח קורא לעזרת המשטרה ולא מגיע אף שוטר צריך לשלוח את המפכ"ל ואת שדירת הפיקוד לכל השדים והרוחות כי הם לא פעלו על פי החוק שמחייב אותם להגיע לזירת אירוע. להגיע, לטפל, לחקור, לאסוף ראיות. ולבסוף לנסות לתפוס את האשם .לתפוס, לא להאשים, לא לרוץ לעיתון ולהתפאר שנתפס האנס עוד בטרם יבש הדיו על העדות שמסר.

אל תחפשו את האשמים בשוק המסחרי. האשמים נמצאים פה לאור יום מתחת לאפנו קוראים להם:
בנימין נתניהו.
יובל שטייניץ.
יצחק אהרונוביץ.
יוחנן דנינו. (ושדירת הפיקוד במחוז תל אביב, במחוז הדרומי).

..והם יהיו כאן גם מחר וגם בשנה וחצי הקרובות.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

2 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  אכן, צריך להחליף את המשטר, אחרת אלף מבקרים לא ישנו ולא ברור למה צריך אותם.

 2. מנחם לוריא :

  ובהסכם הקוהליציוני בין ממשלת נתניהו לקדימה סעיף 9 תחת הכותרת בטחון פנים נכתב:
  "הממשלה תפעל להגברת הבטחון האישי של אזרחי המדינה, להגדלת כוחה של משטרת ישראל ולהגברת אמצעי הבקרה והאכיפה לשם מיגור של תופעות פשיעה,אלימות ובריונות בחברה הישראלית"

  המסמך המקורי כאן –> http://knesset.gov.il/docs/heb/coalition2012.pdf

  מנחם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.