חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גשרי ישראל – האם הם בטוחים, האם נקבע להם תקן?

נושאים דעות, תחבורה ב 8.05.12 0:01

גשר הוא מבנה הנדסי פעיל בעל אורך חיים מסוים. האם יש תקן ישראל לאורך חייו של גשר? האם יש תקן ישראלי הקובע לאילו משקלים ולאילו יישומים הגשר בנוי?  האם יש תקן המחייב בדיקה תקופתית?

מאת: מנחם לוריא

 גשר על מים סוערים?

“גם ההורים שלי תכננו אותי ל 120 שנה. אבל ככל הנראה, עקב תחזוקה לקויה זה, יסתיים בהרבה פחות "(*)

גשרים הם מבנה הנדסי שנועדו לגשר על פערים או כדי לאפשר מעבר של בני אדם, כלי תחבורה, מעל מכשולים טבעיים או מכשולים מעשה ידי אדם.

תכנון של גשרים קשור במקצוע ההנדסה האזרחית. ישנם מספר סוגים של גשרים ומספר דרכי יישום הנדסיים לבנייתם. הדבר תלוי במפתח הגשר, ביעוד ובפער שעליו לגשר. ברם, לכל הגשרים יש מבנה אחיד שבנוי משני חלקים: שלד הגשר שנושא עליו את המיסעה. שלד הגשר בנוי, בדרך כלל אך לא תמיד, מעמודים הנושאים עליהם את המיסעה. המפתח בין העמודים, קרי, המרחק ביניהם, הוא זה שיקבע את המשקל שהגשר יכול לשאת. המיסעה עצמה יכולה להיות אספלט, מסילת ברזל או "סתם" ברזל מצופה בחומר בולם רעשים – לשימוש של בני אדם.

בהנדסה המודרנית המיסעה מונחת על גבי שלד הגשר ובגלל משקלה היא איננה מחובר אליו – ואין צורך לחברם.

גשר הוא מבנה הנדסי פעיל. כלומר, בגלל העובדה שעל גביו נעים, בני אדם, מכוניות ורכבות, הוא נתון לשינויים תכופים במשקל וגם לתזוזות שמבנה הגשר צריך לספוג אחרת יקרוס תחתיו. כתוצאה מזה, בעת תכנון הגשר, יש לתת את הדעת לכמות משקל ומהירות כלי התחבורה שינועו על גביו. ובמקרה של גשר להולכי רגל, יש לתת  את הדעת לרזוננס שיוצרת הליכה של אנשים על גבי המיסעה. אם פלוגת חיילים תצעד שמאל ימין בקצב אחיד על גשר הוא עלול להתמוטט תחתיו, בגלל הרזוננס שמייצרת הצעידה. בעת תנועת כלי הרכב על הגשר המבנה ההנדסי נדרש לגמישות שתאפשר לו לחזור למקומו לאחר שכלי הרכב ירדו ממנו – ולכן המשקל המותר למעבר על פני הגשר מוגבל.

האם יש תקן ישראלי שקובע כיצד ולאילו משקלים ולאילו יישומים אפשר לבנות גשרים וכן מה הן אמות המידה ההנדסיות? מסתבר שישנו "ספר ירוק" שאותו כתבה חברת מע"צ  אולם תקן מחייב אין.

האם יש תקן המחייב בדיקה תקופתית של המיסעה ושל שלד הגשר על מנת לוודא שהוא תקין ויכול להמשיך בתפקידו? גם כאן תקן רשמי והטלת אחריות רשמית לא קיים.

במספר מקרים, בעבר, שבהם חברת החשמל הישראלית העבירה מבנים הנדסיים במשקל של  מאות טונות, נתיב הנסיעה היה כזה שאף פעם לא עבר המטען על גבי גשר כלשהו. למה? כי הגשרים בישראל מוגבלים למשקל. לאיזה משקל? על פי תקנות התעבורה חובה להציב בכניסה לכל גשר את המשקל הכולל המותר של כלי תחבורה בודד שיכול לנוע עליו. התקנה הזו איננה נאכפת וברוב הגשרים אין שלט כזה.

כאמור גשר הוא מבנה הנדסי פעיל ולכן יש לו אורך חיים. מהו התקן הישראלי לאורך חייו של גשר. האם המהנדס שבא לתכנן גשר כלשהו יודע מה הם התנאים שהוא חייב לעמוד בהם על מנת שהגשר יתפקד ולאיזו תקופה? גם כאן התשובה היא שלילית.

ישנם שני גשרים בישראל, שהמיסעה שלהם עשויה מברזל ועליו סלול כביש אספלט. הראשון הוא גשר "כנפי נשרים" שהוקם ב 1976 ונקרא לזכרו של יונתן נתניהו ז"ל ונמצא ליד בית מעריב. והשני הוא גשר שמגשר את צומת מוזיאון ארץ ישראל עם שדרות רוקח – גם הוא בתל אביב. שני הגשרים הללו הוקמו באופן זמני ובאלף הקודם סיימו את חייהם. כלומר, הם הונחו לתקופה של שלושים שנה שבסיומה יש צורך לחזק את מסד הגשרים ו/או להחליפם. הגשרים המקוריים עומדים על תילם.

ב 1978 בשעת בוקר מוקדמת נהג סמי-טריילר עשה את דרכו מכביש מספר ארבעים בין כפר-סבא לפתח תקווה. כאשר חצה את גשר הבטון שעל הירקון, הרגיש שהגרור שלו "שט". הנהג דיווח מיד למשטרה ובבדיקה שעשתה מע"צ, עוד באותו היום, הסתבר שהמיסעה של הגשר נשמטה מהבסיס שלה. צה"ל סלל, במקום הגשר המט ליפול, גשר ביילי וגשר חדש נבנה והוא עומד על תילו עד עצם היום הזה.

לפני מספר חודשים הוזעק אמבולנס של מד"א לעזרתו של אזרח שחש ברע. בדרך לבית האזרח, כשהיה האמבולנס על גשר בכביש עשרים (נתיבי איילון), התנגח קלות בכלי רכב שחנה בצד הדרך. האמבולנס נשמט מן הגשר, התהפך ונחת על ארבעת גלגליו על הכביש שמתחת לגשר. לכלי הרכב ולתוכנו נגרם נזק רב אבל החובש והנהג נפצעו פצעים קלים.

כאמור כבר היו דברים מעולם וגשרים הם לא לנצח. אין תקן ישראלי מחייב לא לגבי משך חיי השירות של הגשר ולא תקן מחייב לגבי תחזוקה של המבנה ההנדסי הזה שכאמור איננו סטאטי אלא פעיל – אפילו מאוד. זאת ועוד, הגשרים שציינתי, ועוד הרבה אחרים, נבנו לפני שנים ולפעמים עשורים. נפח התעבורה שעובר על גבם הכפיל ושילש את עצמו – האם משהו ווידא שהגשרים האלה לא הפכו למבנים הנדסיים מסוכנים? אני מסופק.

(*) הציטוט לקוח מפורום הנדסה אזרחית מפיו של מנהל הפורום המופיע בקישור.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. עבודה שחורה » קריסת גשר קוקה קולה – לגשרי ישראל אין תקן מחייב :

    […] גשרי ישראל – האם הם בטוחים, האם נקבע להם תקן? […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.