חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פרויקט "פעילי העולם התאחדו – פעילי מחאה מקומיים ובינלאומיים מתאחדים למחאה גלובלית

נושאים מידע על פעילויות ב 3.05.12 5:57

המכללה החברתית-כלכלית בשיתוף קרן רוזה לוקסמבורג מזמינות אתכם למפגש יחיד במינו עם פעילים חברתיים מרחבי העולם שלקחו חלק והובילו את מחאות השנה האחרונה. המפגש יתקיים בתאריכים 21-26.6.12

בשנה האחרונה היינו עדים למחאות שפרצו אחת אחרי השנייה ברחבי הגלובוס. מחאות אלו הושפעו מהתנועה העולמית, אך במקביל פיתחו זהות מקומית בהתאם למצב החברתי- כלכלי במדינותיהן. במפגש ביוני ניחשף לפעילים מובילים מתנועות מחאה בולטות בעולם, פעילים שניסיונם וחוויותיהם מהווים מקור עשיר של ידע שיכול לקדם אותנו כקבוצות מחאה, ברמה המקומית וברמה הארצית, לטווח הקרוב ולטווח הרחוק.

 

מטרת היוזמה:

למידה ממאבקם של פעילים מחו"ל על היבטים הרלוונטיים למחאה בישראל; רכישת ידע באשר לדרך פעולתן של קבוצות מחאה בעולם ולמידת אסטרטגיות פעולה חדשות; הפרייה הדדית וחיזוק הקשר בין תנועת המחאה העולמית לזו שבישראל.

מה בתכנון:

בתאריכים 21-22.6.12 נקיים בתל אביב כנס בן יומיים ובו יציגו הפעילים הבינלאומיים את מאבקיהם ויעבירו סדנאות בתחומי ההתמחות שלהם.

לאחר כנס זה, במהלך ימי שהותם בארץ, הפעילים יקיימו מפגשי למידה ודיון עם קבוצות מחאה שונות בישראל, לפי בקשתן של הקבוצות.

לפיכך, קול קורא זה מיועד ליחידים ולקבוצות ובמסגרתו אנו מבקשים מפעילים חברתיים ומהקהל הרחב לשלוח אלינו את המידע הבא:

 

א. מהנושאים שעולים בהתארגנויות מחאה ברחבי העולם (למשל: דיור ציבורי, התנגדות בלתי אלימה, מחאה לטווח הארוך, גיוס פעילים ודרכי התאגדות,  עבודה עם התקשורת וכו') – איזה נושא מעניין אתכם?

ב. לקבוצות פעילים מאורגנות – האם אתם מעוניינים לארח את הפעילים הבינלאומיים אצלכם ולקיים איתם מפגש בנושא הקבוצה או בנושא לבחירתכם.

 

ג. במסגרת הכנס שיתקיים בת"א, אנו רוצים לקיים מספר סדנאות, בנושאים שונים ובקבוצות קטנות. האם יש נושא שתהיו מעוניינים ללמוד עליו ממומחים מקומיים? האם יש מרצה ספציפי שתרצו שיעביר סדנא במסגרת הכנס? חשוב לנו לומר שמספר הסדנאות מוגבל ולא נוכל לעמוד בכל הבקשות.

ד.אנו גם מציעים לפעילים בודדים ולקבוצות מקרב פעילי המחאה הרוצים להעביר סדנא בעצמם למשתתפי יום העיון להגיש הצעה לסדנא. יש לשלוח למייל המצוין למטה הצעה על פני חצי עמוד המסבירה את הקונספט של הסדנה. כאמור כמות הסדנאות מוגבלת ולכן לא נוכל להיענות לכל הפניות. פניות שלא ייענו מוזמנות להציג את הנושאים שרצו להעביר בהייד פארק שיתקיים במהלך יום העיון.

יש לצרף למייל פרטי קשר, הסבר קצר על הקבוצה ותאריכים אופציונליים למפגש עם הפעילים.

 

יש להגיש את ההצעות עד לתאריך 10.5.12 למייל [email protected]

נערך על ידי יוחאי
תגיות: ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.