חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

המאבק החברתי, הזמנה לאירוע: שינוי בתנועה – ללמוד, לעשות, לשנות

נושאים מידע על פעילויות, פוליטי ב 15.04.12 0:29

האירוע יתקיים ב-17.5.12, במשכנות רות דניאל ומרכז תרבות מנדל, תל אביב- יפו, החל משעה 9:00 ועד לשעות הערב – שמרו את התאריך

להלן דבריו של אבי דאבוש, מנהל תכניות שתיל:

תיאוריות חברתיות היסטוריות רואות את השינויים בתפיסת העולם האנושית במונחי הנרטיב הבין-דורי. בתחילת היות האדם יצור חברתי, הזמן היה עגול. מה שהיה הוא מה שיהיה, כך ידעו חברי הקהילה. התורות היו יציבות, פחות או יותר, וכך גם היישום בסדר החברתי היציב.

אחר כך הגיעו זמנים של סיפור ליניארי. האנושות, כך סיפרו בני האדם לעצמם, מצויה בתהליך קדמה. מה שהיה לא יהיה עוד, והעתיד יהיה תמיד טוב, משוכלל ותבוני יותר. אנחנו חיים בזמנים בו הנרטיב מרוסק. תחשבו על המדיום הטלויזיוני הקופצני, המספר סיפורים מקבילים, אסוציטיביים ובלתי נהירים למוחות "מעוגלים". הקפיצה לווב 2.0 הגבירה את הפיצול, הרעש, ריבוי הקולות, הדיאלקטיקה שהפכה משולשת, מרובעת ואינסופית כמעט.

בתוך כל הרעש הזה נחוץ מצפן. בתוך סדר היום החברתי- פוליטי הישראלי, זה שהלך לקראת בחירות וקם בוקר אחד עם הקואליציה הגדולה בתולדות ישראל, זה המסוכסך בין שאלות ציות לחוק, כיבוד החוק, שלטון החוק ושלטון בחוק, זה הצופה פני תקציב גזירות חדש, ואחריו בחירות. שוב בחירות.

היהודים התיאשו מהנבואה והעניקו אותה לשוטים. לענות על השאלה:"מה יהיה בתנועת המחאה\ מה יהיה הקיץ?", יכול להיות ספורט מאתגר לרגע. לא הרבה יותר מזה. מענה לשאלות: "מה נרצה\צריך שיהיה?" הוא אופרה אחרת לגמרי.

ביום חמישי נתכנס, בין סקנדל לפסטיבל, וננסה, פעילות ופעילים, אנשי ארגונים חברתיים, סביבתיים, פלורליסטים וזכויות אדם, עולים, מזרחים, דתיים, ערבים, אנשי אקדמיה, תקשורת ועוד ועוד, לחדד שאלות ולצאת עם תשובות לגבי הרצוי. במשך יום שלם ניפגש, נתערבב, נשמע תובנות ודיבורים ישירים וקצרים, נייצר יוזמות ותשתיות משותפות ונבנה כח. כח שיוכל להשפיע בזירת הכוחות החצי כאוטית, לטובת מימוש הרצוי.

במשך שבועות ארוכים עשרות התארגנויות וארגונים שותפים טרחו על בניית הפלטפורמות לכנס "שינוי בתנועה", על מנת שכל מי שרוצה יוכל להשתמש בהן ולחזק את המאבק המשותף לצדק חברתי ודמוקרטיה. היום הדחוס יהיה מורכב מהרצאות קצרות וקולעות, עבודה בקבוצות, מרחבים פתוחים, הרצאת אורח של נדב אייל, ירידי יוזמות וסיכומים ומסיבה לחגיגת עשרת החודשים המטורפים בתולדות המאבק הישראלי הארוך לשינוי חברתי. גם האידיאולוגיה השלמה והטובה ביותר, זקוקה לתיאוריה. ביום חמישי, יש לנו זמן לחדד את תיאורית השינוי שלנו, כי הפעם זה יהיה אפילו קשה עוד יותר וכוחות הסדר הישן התארגנו בקוי הביצורים ולא יותרו בקלות..

נערך על ידי לקסי
תגיות: , ,

תגובה אחת

  1. אודיה :

    חברים וחברות, ההזמנה התפרסמה.. מוזמנים/ות להיכנס לקישור הבא וכמובן להגיע:
    http://shatil.org.il/event/100459

    ומוזמנים/ות להרישם בקישור: http://bit.ly/KenesShinoy

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.