חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

זכויות עובדים – משמרות, שעות מנוחה ושעות נוספות

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מכתבים ב 5.04.12 0:41

להלן שאלותיו של עובד משמרות על חוקיות השיבוץ במשמרת לילה ואחריה במשמרת צהריים, ועל חוק שעות מנוחה. בהמשך תשובתו של עורך הדין ירון נאור

 שאלות העובד:

שלום רב,

לאחר קריאה רבה של מאמרים בנושא באינטרנט נוצר לי קצת בלבול מסוים לגבי נושא שעות המנוחה ושעות נוספות בהקשר זה.

אשמח אם תענו לי על הסיטואציה שנוצרה לי בעבודה שתבהיר לי את חוקי העבודה.

אני עובד במשמרות, ונוצר מצב שנתנו לי משמרת לילה מ 22 – 6  ואז מ 14 – 22 ( "8 שעות מנוחה" ) בפועל את משמרת הלילה סיימתי ב 6:30 (החליפו באיחור) והתחלתי את משמרת צהריים ב 13:30 (לפי בקשת המנהל) כלומר 7 שעות מנוחה (וזאת בלי להתחשב בנסיעות שהן בין 40 דקות לשעה כל כיוון)

רציתי לדעת מה החוק אומר לגבי זה? האם השיבוץ חוקי ?

האם המשמרת שעשיתי 13:30 – 22:00 צריכה להיחשב כשעות נוספות?

ובכלל, האם אין התחשבות בחוק שעות המנוחה לזמן הנסיעות הרב שלוקח להגיע למקום עבודה וחזרה?

תודה רבה וחג שמח

תשובת עורך-הדין ירון נאור:

השואל מערב שני נושאים הנובעים ממקור אחר. הראשון, ממתי אמורים לשלם לעובד בגין שעות נוספות, והשני, מהו יום עבודה

ראשית, החוק מגדיר שבוע עבודה מלא למשרה מלאה כשבוע בין 43 שעות. הווה אומר שאם שבוע העבודה של עובד הוא חמישה ימים, הרי שיום עבודתו למשרה מלאה הינו שמונה שעות ושלושים דקות. הווה אומר שלאחר שמונה שעות וחצי, במידה והעובד ממשיך לעבוד, הוא זכאי לשעות נוספות.

באשר למשרת לילה שמוגדרת כתחום שבין שעה 22:00 לשעה 6:00 הרי שתשלום שעות נוספות מתבצע לאחר השעה השביעית. זאת אומרת, במידה והשואל עובד במשרת לילה, הוא זכאי לשעות נוספות לאחר השעה השביעית.

ובאשר לעבודתו משעה 13:30 ועד 22:00 הרי שהוא עבד 9 שעות בהנחה והוא לא יצא להפסקה, הוא זכאי לחצי שעה נוספת. אך אם יצא להפסקה בת חצי שעה, הוא אינו זכאי לכך. וזה בדרך כלל מה שקורה כאשר עובד עובד במשך 9 שעות. בית הדין רואה בחצי שעה הנוספת זמן הפסקה של העובד.

באשר להפרש בין יום עובדה אחד למשנהו קבע המחוקק כי ההבדל בין יום עבודה אחד לשני צריך להיות מינימום שמונה שעות. במידה והפרש זה נמוך רואה בכך המחוקק רצף עבודה. קרי, במידה והעובד לא נהנה משמונה שעות הפסקה, הרי שיש לראות בכך רצף של עבודה. זמן הנסיעה הביתה אינו נחשב שכן בזמן זה לא עמד העובד לרשות המעביד, אך בעינינו אין זה משנה, שכן בלאו הכי הפער בין שני ימי העובדה היה פחות משמונה שעות.

אני מקווה שזאת תשובה מספקת.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

2 תגובות

  1. מאיר :

    אני נהג רכב ציבורי אוטובוס.שאלתי היא לגביי שעות עבודה לנהג אוטובוס.לדוגמא:התחלתי את יום עבודתי בשעה 0600 בנסיעה מנהריה לעפולה סיימתי בשעה 0748 ומשם מייד נסעתי לתל אביב רכבת ארלוזורוב התייצבות בשעה 10:00 הגעתי בדיוק בזמן.ביצאתי הפסקה של חצי שעה מלאה.ובשעה 11:00יצאתי להמשך נסיעה לבה"ד 1 .בדרך עצרתי לתידלוק בדיוק רבע שעה. ועוד הפסקה נוספת של חצי שעה. הגעתי לבה"ד 1 בשעה 14:15.הפסקה של 4 שעות. המשכתי בנסיעה חזרה לתל אביב רכבת ארלוזורוב משעה 18:15 ועד שהגעתי בשעה 21:27 ביצעתי בדרך הפסקה של חצי שעה.ובשעה 22:00 המשכתי בנסיע לעכו עד השעה 23:57 בדרך ביצעתי הפסקה לתידלוק 00:15 דקות.ביקשתי מהסדרן לישון בת"א בתאנה שחרגתי בשעות הנהיגה ואני עייף.הסדרן לא הסכים .בטכוגרף מופיעה שעבדתי משעה 06:00ועד 23:57 שאלתי היא האם אני פושעה האם מותר למעסיק להעסיק כל כך הרבה שעות ביום אחד. לא פניתי לקצין הבטיחות כי הוא אבא של מנהל החברה ובתכלס הוה בעל החברה. האם ההפסקה שביצעתי של 4 שעות היקנה לי להמשיך לעבוד כפי שנאמר לי עי"ד הסדרן. מה עליי לעשות האם אני יכול לתבוע את החברה בבית דין לעבודה וגם לתבוע את הסדרן. מהם השעות שקובע החוק כי אני כבר מבולבל אשמח מאוד לקבל תשובה בבקשה רק דרך הפלפון שלי 0528430920אודה לך מאוד.נ.ב.אני עדיין עובד בחברה.

  2. שי :

    אני עובד משמרת 12/24 12 שעות עובד 24 מנוח האם יש לי הטבה במס

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.