חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כוח לעובדים – סכסוך עבודה של ועד המאבטחים במודיעין

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 5.04.12 0:40

ועד המאבטחים במודיעין הכריז על סכסוך עבודה . העובדים יוכלו לשבות לאחר יציאת החג

ועד המאבטחים ב"קבוצת  מיקוד" במודיעין המאוגדים בכוח לעובדים הכריזו ב – 4.4.12  על סכסוך עבודה. העובדים המבצעים כ-75% ממשימות האבטחה בעיר מוחים על התחמקותה של "קבוצת מיקוד" מהתחייבותה לנהל עימם משא ומתן למען כינון הסכם קיבוצי ועל פגיעות חמורות בזכויותיהם ובהן: אי תשלום בימי חג כנדרש; ימי חופשה שאינם מנוכים כדין ועוד, וכן עבודה בתנאים פיזיים לקויים בעמדות השמירה. בעוד שבועיים ייכנס סכסוך העבודה לתוקפו והמאבטחים יוכלו לשבות. בין המוסדות אותם מאבטחים עובדי מיקוד: בתי הספר בעיר, ובמחסומים  בכניסה לעיר.

במהלך אוגוסט 2011 הכירה הנהלת "חברת מיקוד" בוועד העובדים, והמשא ומתן בין הצדדים היה למשא ומתן הראשון שמנהל ועד עובדי קבלן בתחום האבטחה. "כבר במפגש הראשון התחייבה הנהלת מיקוד להעניק לעובדים את כל הזכויות שלא מומשו עד אז". " מסביר נעם ווקס יו"ר ועד המאבטחים" היום אנו יכולים לומר כי לא רק שהמצב לא תוקן, בתחומים רבים המצב החמיר: לאחרונה נתבשרנו כי ימי החופש שלנו יקוצצו במחצית, ללא כל הסבר מצד ההנהלה. מצבם של  מאבטחי בתי הספר ,מרביתם עובדים מבוגרים (חלקם אף מעבר לגיל הפנסיה) בעייתי במיוחד: עפ"י החוק זכאים עובדים לתשלום מלא בימי חג בתנאי שעבדו יום לפני וים אחרי החג. מאחר וחופשת ביה"ס מתחילה תשעה ימים לפני ערב החג, לא מקבלים המאבטחים תשלום. על תנאי העבודה הפיזיים של המאבטחים בבתי הספר יש לחברי הוועד טענות קשות כנגד עיריית מודיעין: עמדות שמירה רבות בהן מבצעים העובדים את תפקידיהם ("בוטקה") נעדרות תנאים בסיסיים כגון מחסה מפני השמש. בחלקן- ניילון מהווה מחסה, ואין כל  נקודות חשמל . העובדים חשופים לפגעי מזג האוויר, תוך סכנה ממשית לבריאותם. "זו פשוט בושה שאנשים שיכולים להיות הסבים שלנו, עובדים בכל מזג אוויר ללא עמדת שמירה, ללא חימום או קירור ללא קורת גג בשמש קופחת/ בגשם שוטף ללא חשמל או מים. זו החובה המוסרית שלנו כאזרחי העיר ובוודאי כוועד לדאוג להם". מוסיף ווקס.

 כ- 100 מאבטחים ב"קבוצת מיקוד" ובהם  סיירים – קבוצה של כ -20 סטודנטים/ יוצאי צבא שעובדים כסיירים ולאחרונה גם במחסומים- וכן  כ-80 עובדי מוס"ח (מוסדות חינוך) עובדים מבוגרים (פנסיונרים בחלקם) המועסקים באבטחת בתי הספר. במאי 2011 הפך הוועד ליציג (מייצג למעלה משליש מהעובדים) ומשסירבה הנהלת "קבוצת מיקוד" להכיר בוועד, הפך לוועד המאבטחים הראשון ששבת (יולי 2011). לאחר השביתה בת היומיים, נענתה ההנהלה ותקדים נוסף נרשם- ועד המאבטחים הראשון המנהל משא ומתן על כינון הסכם קיבוצי.

כעת, נאלצים העובדים שוב להכריז על סכסוך עבודה ובכוונתם להחריף את המאבק גם מול העירייה. כזכור, באוגוסט 2012 ייכנס לתוקפו חוק "אכיפת דיני העבודה" המטיל אחריות על פגיעה בזכויות עובדי קבלן על מזמין השירות (עיריית מודיעין במקרה זה). "עד היום נמנעה עיריית מודיעין מלהיפגש עימנו" מסביר ווקס."יתרה מכך- כאשר שבתנו, העבירה העירייה את משימות האבטחה לחברת האבטחה השנייה בעיר. עושה רושם כי העירייה טרם הפנימה את החוק החדש, ומעדיפה להתעלם מתושבי העיר שמגנים על ביטחון תושביה".

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. אלדד :

    רק באוגוסט? החוק לא חל כבר בינואר?

    לא שהוא כ"כ נאכף…

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.