בנימין נתניהו, השעה את גירוש פליטי דרום סודן עד התייצבות המצב שם

המכתב להלן מבקש מראש הממשלה לאמץ את המלצות משרד החוץ ודו"ח הכנסת ולהשעות את גירוש פליטי דרום סודן עד לזמן בו המצב שם יתייצב, והפליטים יוכלו לשוב לארצם ללא חשש

לכבוד

ראש הממשלה,

מר בנימין נתניהו

 הנדון: אימוץ המלצת משרד החוץ להשעיית הגירוש לדרום-סודן

בישראל חיים כ-700 פליטים שמוצאם מדרום-סודן, רובם משפחות עם ילדים. באחרונה החליט משרד הפנים על סיום ההגנה לקבוצה זו והורה להם לעזוב את ישראל.

אולם דיווחים עדכניים מראים כי אף שדרום-סודן זכתה לעצמאות, הרי שחזרה לשם כעת עדיין מסוכנת להם, ולכן תת-מזכ"ל האו"ם לעניינים הומניטאריים, ולרי איימוס, קבעה כי כל חזרה לדרום-סודן  צריכה להיות וולונטרית בלבד.

גם דוח הכנסת העדכני קבע כי בדרום-סודן עדיין משתוללת אלימות ושורר רעב קיצוני. יש מחסור חמור במי שתייה, ובהיעדר טיפול רפואי ותרופות 1 מכל 7 ילדים  בדרום-סודן מת לפני גיל חמש.

בשבוע האחרון התחדשה הלחימה בין סודן לדרום-סודן והעולם כולו נושא עיניים בדאגה לאזור.

מדינת ישראל העניקה עד היום מקלט לפליטים אלה ובכך הצילה את חייהם; כעת זה אינו הזמן המתאים להחזירם. אם נשלח אותם לשם הם יהיו בסכנת רעב ומוות.

אנו קוראים לך לאמץ את המלצות משרד החוץ ודוח הכנסת ולהשעות את גירוש פליטי דרום-סודן עד ליום שבו המצב בארצם יתייצב והם ידעו שחייהם מוגנים. 

בברכה

משפחת אלקיים

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , ,

One Response to “בנימין נתניהו, השעה את גירוש פליטי דרום סודן עד התייצבות המצב שם”

  1. עמי הגיב:

    המצב בדרום סודאן כנראה שלא יהיה יציב בעשור הקרוב כך שכל הדיון צריך להתמקד במדיניות הגירה בהנחה שאף מהגר לא ירצה לחזור לארצו בלי קשר למצב הפוליטי שם. גלי הגירה הם תמיד מהאזור העני לאזור העשיר ולא להיפך, חוץ ממקרים חריגים.
    הגירה היא לא פתרון למצב באפריקה, הפתרון הוא סיוע למדינות עצמן

Leave a Reply