חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

משה כחלון, עמותות הסיוע עוזרות לנזקקים

נושאים מכתבים, רווחה ושירותים חברתיים ב 3.04.12 0:17

שר הרווחה אמר על עמותות הסיוע שהן מרוויחות על חשבון הנזקקים. מכתב זה מבקר את השר על אמירה זו, ומברך על קיום העמותות המסייעות לחלשים בחברה במדינה בה הממשלה הסירה אחריותה מהם

בס"ד                                                                                                    ‏02/04/2012

שלום לך השר משה כחלון

עד היום עשית עלי רושם של אדם רציני, אחד שעושה בלי לדבר יותר מידי, אבל הבוקר נראה לי אופס.. משהו התחיל להשתבש. בתקשורת מצטטים את אדוני אומר "עמותות הסיוע מרוויחות על חשבון הנזקקים" ואני רוצה לשאול אותך, אדוני מה רע בכך?

רגע לפני שאתה חושב שהשתבשתי או החלקתי על הראש, אני רוצה להרגיע אותך אדוני, הבריאות שלי בסדר, לגבי כל השאר אני פחות בטוח.. הסיבה לכך שאני "מרוצה" מכך שהעמותות מרוויחות כי כך, אני יודע שהם יהיו קיימות פה עוד זמן רב, ויהיו לעזר רציני עבור אלה שהמדינה זנחה אותם במשך שנים. וחוץ מדיבורים, התעללות, ובירוקרטיה אין סופית, לא עשתה בשבילם דבר. ובמילים אחרות הם יעשו את העבודה השחורה בשביל המדינה.

אכן זו בושה גדולה לראות מדינה שזונחת ומטפלת טיפול פושע באזרחיה החלשים, אותם אלה שללא  העמותות לא יצליחו לעשות את החג. יודע מה אדוני השר, יעשה מנהל העמותה לביתו ובתנאי שאדע שכך יהיה גם לחלשים איך להתקיים. נכון. ההסדר הזה הוא לא משהו, אבל זה בהחלט הרע במיעוטו. אחרת גם את המעט הזה לא יהיה למסכנים הללו.

אדוני בוודאי מתאר לעצמו שמהבטחת הכנסה עלובה לא באמת אפשר להתקיים בחודש רגיל, לא כל שכן לפני חגים. מישהו בממשלה, שאתה יושב בה, חשב למשל,  על הצמדת הקצבאות ליוקר המחיה?? תנסה לעשות ניסוי קטן, ותנסה לגמור את החודש עם קצבה כזו, אני הראשון שיוריד בפניך את הכובע אם תצליח. למה בצרפת למשל, לפני חג המולד מקבל כל אדם שזכאי לקצבה, לתוספת של 150 יורו, וכאן בארץ לא שמעו על המושג תוספת לחג??? מה יעשה האדם המסכן, שנפל בין כסאות הביורוקרטיה בגלל קריטריונים קשיחים, ונמצא לא זכאי אפילו לקצבה הזעומה, יסבול מחרפת רעב???

איזה מזל שיש לנו עמותות אלו שיש להן לב ורצון לעזור.. אחרת היו האזרחים נתקלים בקיר אטום, ונידונים לחרפת רעב פשוטו כמשמעו!  רגע אדוני השר, הבנתי שאתה רוצה לעשות שינוי, הרשה לי להמליץ לך משהו, קודם כל תנסה לעשות סדר אצלך "בבית", בגופים שאתה אחראי להם, כמו למשל הביטוח הלאומי. כשכל אלה יתפקדו כמו שצריך, תתפנה אז לטפל בעמותות שבאמת יהיו מיותרות.

ועוד משהו קטן, תמשיך לעשות את זה בשקט ובצנעה, אם אתה מתכוון לעשות, פשוט תעשה! אל תדבר. אנחנו יותר מנשמח לראות ממשלה אחראית שדואגת לחלשים. הלוואי שבפסח הבא כבר נוכל לחגוג כאן מתוך חירות אמיתית, במדינה מתוקנת הקשובה ודואגת לצרכי אזרחיה.

כל טוב פסח כשר ושמח.

 האזרח הקטן

משה

(השם המלא שמור במערכת)

תגובתו של ח"כ אילן גילאון לדברי משה כחלון על אחריות המדינה לנזקקים:

בעקבות התבטאויותיו של שר הרווחה, ח"כ משה כחלון, כי המדינה צריכה לקחת אחריות על הנזקקים, מסר ח"כ אילן גילאון:
"כנראה שהשר התבלבל בזהות הממשלה בה הוא מכהן: התורים לחלוקת המזון רק ילכו ויתארכו – עם התנערות ממשלת נתניהו משירותי הרווחה, החינוך והבריאות. 
"מוזר שכחלון מבקר את עמותות המזון – בעוד נתניהו מוביל מדיניות קיצוץ בשירותים החברתיים ומיסוי המיטיבים עם השכבות החזקות ופוגעים בשכבות החלשות. כחלון הוא עלה התאנה של הממשלה הדורסנית".

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

4 תגובות

 1. שושי פולטין :

  האמת לדעתי היא איפה שהוא באמצע.
  נכון, עמותות צדקה מקיימות מנגנון שבו ראשי העמותה מרוויחות כסף טוב.
  לדוגמא- עמותת לתת:
  מחזור פעילות ב-2008: 42 מיליון שקל תרומות ב-2008: 42 מיליון שקל הוצאות הנהלה וכלליות: 1.8 מיליון שקל, 4.3% מהמחזור משכורת גבוהה: ערן וינטרוב, מנכ"ל – 375 אלף שקל ב-2008 ממוצע חמש משכורות גבוהות: 230 אלף שקל בשנה
  הנתונים מכאן:
  http://www.haaretz.co.il/misc/1.1182476
  יש לזכור שאם העמותה לא תהיה מסודרת, יש סיכוי שהתנהלותה לא תהייה תקינה.
  מצד שני – עצם הצורך בקיום עמותות היא הבעייתית.אין ספק שהמדינה היא זו שצריכה לדאוג לרווחתם של תושביה ולא עמותות.
  כרטיס שי שבו 400 ש"ח לחג, כפי שהצהיר היום שר הרווחה היא צעד חשוב, אבל לא היחיד.

 2. דליה :

  מתעורר אצלי החשד שכחלון מעונין להסתיר את העניים. אם הם לא יצולמו ולא ייראו, ונציגי העמותות יבואו אליהם הביתה, ויעניקו להם כרטיסי אשראי במקום מוצרים, הם יוסתרו מעיני הציבור. והציבור עלול לחשוב שפסו עניים מן הארץ.

 3. עמית-ה :

  צריך לזכור כי קיצוץ הנוכחי בממשלה בכדי לממן את הורדת הבלו על הדלק פירושו עוד עניים ועוד עמותות.
  את המס על הדלק העלה נתניהו בכדי להוריד את המיסים על עשירים, יש להעלות את המיסים על עשירים ועל חברות להוריד את המיסוי העקיף ולהגדיל את התמיכה בענייםץ
  בניגוד לאמונה הקלוויניסטית של נתניהו העניים לא בחרו בעוני, הוא וחבריו יצרו את עוניים.

 4. שמי הוא חיים יפרח :

  והם שקרנים אף אחד לא ייצר איתי קשר או עים אישתי יעל אפילו לנייד הם לא יתקשרו אהיתי רוצא לישאול את כבוד הש/ר מה הם עושים עים הכסף של התרומות למי הם נותנים אותו עים זה לא בישבילהם או רק למי שעושה בלגן רק בשיטה הזאות הם מבינים לכן אני פונה אליך כבוד השר תעשה סדר עים לא אחד יוכל את השני

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.