postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » לא לתת לקשרי הון ושלטון להניע את רכבת ישראל

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

לא לתת לקשרי הון ושלטון להניע את רכבת ישראל

נושאים דעות, כלכלה ותקציב, תחבורה ב 25.03.12 6:00

איתן קלינסקי סוקר את הבעיות סביב רכבת ישראל, בומברדיה, ישראל כץ ואורי יוגב. יותר מדי ניגודי ענינים

                   לא לתת לקשרי הון ושלטון להניע את רכבת ישראל

חברת בומברדיה , חברה ששר התחבורה ,ישראל כץ, מתכונן להעביר אליה את תחזוקת הרכבת , היא האחראית לשורה של תקלות ברכבת ישראל , שבחלקן גם נפגעו נוסעים .

עם הממצאים הקשים של מהנדס הבטיחות מאיר קנדלר , ראש המכון לחקר כשל , במדרשת רופין , ממאנת תאוות הון מופקרת להישיר מבט .  והחמור מכל שההון המופקר מכתיב לשלטון להמשיך בקשר הבלתי ברור עם חברת בומברדיה .

המהנדס מאיר קנדלר השמיע את השגותיו בכנס אגודת הבטיחות של לשכת המהנדסים שהתקיימה בששה במרץ השנה . בכנס פרס המהנדס מאיר קנדלר את ממצאיו , אותם גם הגיש קודם לכן לשר התחבורה , ישראל כץ .השגותיו התבססו במיוחד על חקר שלוש תאונות מהקשות שהיו ברכבת ישראל .

המהנדס מאיר קנדלר חקר תאונה בה ירד קרון מהפסים , תאונה בה פרצה שריפה ותאונה בה התגלה שבר שעלול היה לנקב מיכל דלק ולגרום לשריפה .

לגבי התאונה שהתרחשה ליד קיבוץ שפיים בדצמבר 2010 קובע המהנדס מאיר קנדלר בנחרצות רבה – "הוכח שיצרן הרכבת ביצע תיקון במקום לא נכון ובאיכות ירודה , תוך כדי נסיעה נפגע מיכל הדלק ופרצה אש . התיקון שהיצרן עשה היה לקוי ."

חמורים מאוד ממצאיו של המהנדס מאיר קנדלר לגבי התאונה , שהתרחשה בפברואר 2011 , תאונה בה ניתק מוט , המעביר כוח מהמנוע לגלגלים , וזאת עקב ברגים שנשברו . המהנדס מבהיר שהאסון נגרם עקב "התקנת ברגים מקוריים של היצרן , שהיו ארוכים מדי . העובדים עשו את המוטל עליהם והשתמשו בברגים שקיבלו מהיצרן ."

הממצאים המרשיעים את החברה הגיעו לידיו של השר ישראל כץ . כל מי שקשור למשרד התחבורה מודע , שכתוצאה מהוראת היצרן "נשברו הברגים וגרמו לניתוק מוט , שכתוצאה מכך נשפך דלק והיתה סכנה לשריפה ".

השר ישראל כץ ראה את הממצא הכתוב שחור על גבי לבן לפיו , "היתה סכנה לשריפה , והכל בגלל תכנון לקוי של היצרן". אך כל הממצאים האלו נטרפים לנוכח ריצה מטורפת של אורי יוגב , יקירו של השר ישראל כץ , המוביל את החברה למציאות מבנית חדשה – מציאות של חברה מופרטת .

אותו אורי יוגב  – שנזרק מכל המדרגות , כי דחף להפרטת בתי הסוהר בישראל – הוא עולה היום במעלה המדרגות של לשכת שר התחבורה במאמץ לדחוף להפרטת רכבת ישראל .

אותו אורי יוגב – שהושלך על ידי ציבור המורים המאורגן , שהצליח למנוע מימוש תוכניותיו "החינוכיות" ההזויות – מצליח להשליך על ציבור עובדי הרכבת את כבלי ההפרטה .

אורי יוגב , יו"ר הדירקטוריון בפועל כיום , תיאם טרם מינוי ליושב ראש את נסיעתו לגרמניה עם חברת בומברדיה . אורי יוגב השתתף בפגישת מו"מ , שהתקיימה בחודש ספטמבר 2010 בגרמניה בין חברת בומברדיה לבין הרכבת . שמו הושמט "במקרה" מהפרוטוקול בעברית של הפגישה .

אורי יוגב שהה במלונות יחד עם חברי צוות המשא-ומתן . התנהלה תכתובת בין החברה הגרמנית ובין אורי יוגב . לצערי , היועץ המשפטי קיבל את טענתו של מר אורי יוגב , שהשהות שלו בדיוק באותו מקום היתה מקרית והוא מימן בכספו את השהות . גם אם נקבל את כל טענות המקריות , הרי "המקריות" הזו מצחינה את כל המערכת בצחנת קשרי הון שלטון .

אני מצר על כך שאמות הספים לא רעדו כאשר חבר הכנסת אילן גיל און מסר את כל ממצאיו בדבר תכתובת , שהיתה בין החברה הגרמנית ובין העוזרת האישית של אורי יוגב בחברה הפרטית שלו בישראל White Water .

אני מצר על כך , ששר התחבורה לא התייחס לממצאיו של המהנדס מאיר קנדלר , וגם לא התייחס לכתב האשמה  של חבר הכנסת אילן גילאון , המעלה דברים קשים וכואבים , ש"שר התחבורה והנהלת הרכבת סטו מהמסילה . על רקע הפרטת הרכבת מרחפת עסקה אפלה בין הנהלת הרכבת לחברת בומברדיה . הקורבן לקשר הרקוב והמושחת הוא הציבור ועובדי הרכבת . אסור לממשלה להפריט את הרכבת במחטף ולוותר על הנכס הציבורי".

כיום יש כבר יחידות , שהעבודה בהן מופרטת . העובדים המועסקים על ידי חברות קבלן הם סדרנים ,קופאיות , עובדות הנקיון . ממצאים חמורים בתהליך ההפרטה הם התקלות הרבות ברכבת ישראל כתוצאה מתקלות האיתות , עליהם אינו מדבר השר ישראל כץ , כי כל נושא האיתות כבר מופרט . וההפרטה הזו נושאת על גבה אחוז לא מבוטל של תאונות .

מצער , שקשרי הון שלטון הצליחו ליצור דעת קהל עוינת לציבור העובדים [, כאשר שש מאות מתוכם משתכרים שכר עלוב , המחייב אותם לקבל השלמת הכנסה .

מצער , שההון האנושי היקר של עובדי הרכבת מועלה קורבן על מזבח קשרים נגועים של הון ושלטון המעדיפים את צחנת בומברדיה , צחנת רכבת מופרטת במקום להעניק את הבכורה להון האנושי היקר , הנושא בזעתו את מסילות הברזל .

מצער , שההון האנושי היקר , עליו שומרים מכל משמר ועד העובדים בראשות יושבת ראש הוועד גילה אדרעי , נרמס על ידי תאווי הפרטת הרכבת בראשות יושב ראש הדירקטוריון , אורי יוגב בעידודו של השר ישראל כץ.

המינוי של אורי יוגב ליושב ראש הדירקטוריון של רכבת ישראל נגוע בנגע של גידולים ממאירים , שיש בהם ניגודי ענינים עם שלוחות ממאירות של קשרי הון שלטון .

איתן קלינסקי

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , ,

4 תגובות

 1. אריה רפפורט :

  בינתיים התקלות הכי חמורות שקרו ברכבת הנן תוצאת התנהלות כוחנית וחסרת אחריות של ועד שפשוט איבד את בלמיו.

  עם כל הנסיון להשמצת בומברדיה סך
  פעולותיהם בארץ ובעולם הינו מופת של אחריות ומקצוענות.

  אם יש פגם בהתנהלות אישית שלל יוגב הרי
  לשם כל יש משטרה ומבקר מדינה והם שצריכים לטפל בענין כל עוד הרכבת הנה בשליטת הממשלה.
  ואם ההשבתות הדורסניות ימשכו כך , הרי לאט לאט הציבור מתחיל לתמוך בכץ .

 2. רפי :

  מר רפפורט הנכבד . אתה כדובר נאמן מדגיש את פועלה של חברת בומברדייה בעולם הגדול . אבל מה לעשות הטריבון שיקגו , הוא לא פועל על פי הוראות גילה אדרעי, "אויבת העם".

  הטריבון שיקגו משום מה פרסם בחודש ינואר השנה וגם בפברואר על תקלות חמורות בעשרות קרונות בשיקגו . הוא מרחיב את התיאור על שורה ארוכה של מחדלי בטיחות ותיקונים שערוריתיים שבוצעו לפחות בארבעים קרונות .

  גם הדו"ח של היועץ החיצוני בישראל אינו מחמיא לחברה ומאשים אותה בתיקון לקוי שגרם לשריפה בישראל .

  מר רפפורט , אתה מתעלם ממה שמצליח מר יוגב לעשות . הוא מצליח לעשות בדיוק מה שהוא לא הצליח בהפרטת בתי הסוהר . כי בית המשפט והממשלה נאלצו לשלם ברבית דרבית עבור הסכמי ההפרטה שלא יצאו לפועל .

  מר רפפורט , הטריבון בשיקגו אינו מאשר את קביעותיך הנחרצות על פועלה של החברה בעולם הגדול .

  אני בניגוד לך מקבל בהערכה רבה את המאמר שנותן כבוד להון האנושי של ישראל – ההון העובד . אתה ומר יוגב נותנים את כל ההערכה להון , שמידת הצחנה בו היא רבה .

  לי כואב , שהציבור שבוי בדמוניזציה שנעשה על ידי מכונה מתוקשרת היטב נגד פועלי הרכבת , ונגד אישה שאני מעריץ אותה , העונה לשם גילה אדרעי .

 3. אאאאא :

  נכון מאוד כתב איתן,
  "הקורבן לקשר הרקוב והמושחת הוא הציבור ועובדי הרכבת"

  ואני מוסיף,
  הקורבנות שהם ההרוגים ומשפחות וחבריהם של ההרוגים בתאונות הרכבת, נושאים את המחדל של משרד התחבורה והאוצר.

  האחראים לתאונות הם כלל מי שמיוצגים על ידי הועד.

  יש כשל אשר הגורם לאי תיקונו, הוא משרד התחבורה והאוצר.

  ואכן הכשל גורם לתופעות כגון עשיית כסף קל ע"י חברות ע"י התעלמות מניגוד עניינים.
  התשלום ישולם בהרוגים.

  כך אמרתי לפני מספר שנים וכך ימשיך לקרות.
  גם בתוכנית ההבראה שהוגשה לאישור הממשלה בימים האחרונים, אין שום הבראה.
  מכירת יותר סנדביצ'ים בתחנות לא יביא להבראה.

  יש דרך מקצועית לתקן את המעוות, אך מי בכלל מעונין לשמוע אותה?

  מי במדינה הזו נותן במה לאנשי מקצוע?

  המדינה מנוהלת על ידי חבורת ילדים באוצר, תוכניות של כלכלנים שכלל לא מבינים במהות.

  התאונות ימשיכו ואנשים ישלמו בחייהם, כפי שהיה בתאונה ליד קיבוץ גת לפני שנה וחצי.

 4. עבודה שחורה » התנועה לאיכות השלטון ללפיד – לא למנות את אורי יוגב לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר :

  […] לאיכות השלטון פנתה לשר האוצר בדרישה שלא למנות את אורי יוגב למנכ"ל משרד האוצר, לאור התנהלותו כדירקטור בחברת […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.