עופר עיני הנהג בחירות דמוקרטיות בהסתדרות

למערכת עבודה שחורה הגיע "מכתב גלוי לעופר עיני" החתום על-ידי "עובדים למען דמוקרטיה בהסתדרות וצדק חברתי" ובו מונים המחברים את חטאיו של יו"ר ההסתדרות החדשה ובעיקר את פסילת המועמדויות של איתן כבל ושל עמיר פרץ לתפקיד היו"ר

מכתב גלוי לעופר עיני, מזכ"ל ההסתדרות

רק לפני כמה ימים העם והעובדים בישראל קבלו מכה נוספת לכלכלת המשפחות שלנו מידי ממשלת ביבי-ברק-ליברמן ושות'- עליית מחירי הדלק. התייקרות זו נוספה לאלה של החשמל והגז הביתי.

ההסברים הטכניים והגיאופוליטיים עוברים למקום השני, מאחורי השימוש בטרור כלכלי כנגד העובדים ומעמד הביניים, כשיטה מוצהרת של הממשלה ומוכיחה שוב שהסיבות להפגנות של הקיץ האחרון שרירות וקיימות. כשהעם יוצא לרחובות הממשלה הניאו-ליברלית תוקפת מחדש.

בקיץ האחרון דרשנו מדינת צדק חברתי. 90% מהאוכלוסייה תמכה במאבק: סטודנטים, מעמד הביניים, אנשי רוח ואפילו חברות ועסקים וכמובן העובדים, אבל אתה בחרת לא לערב את ההסתדרות ולא להצטרף למחאה, ארגון עם יותר ממיליון וחצי חברים שלא יצא לרחובות-רק כנס מצומצם בבניין ההסתדרות בהשתתפות הפקידים והבירוקרטים של הארגון.

במשך 7 השנים האחרונות הצלחת להשתיק ולנטרל ועדי עובדים שלא סרו למרותך כדוגמת הועד בחברת אקרשטיין. חתמת על הסכמים קיבוציים בהם התחייבת לא לשבות 10 שנים. ויתרת על המאבק להעלאת שכר המינימום. אפשרת העסקה באמצעות כח אדם, ניצול מיעוטים ואפליית האוכלוסייה הערבית, נשים ועולים חדשים המשכורות רעב. ואל נא נשכח את רמיסת מדיניות הביטחון התעסוקתי ופיקוח המדינה על תנאי העבודה במגזר הפרטי.

גבית מאיתנו תשלום חודשי לארגון אך עזרת בכל הנדרש בהקמת משטר כלכלי ניאו-ליברלי וקפיטליסטי מהגרועים ביותר, בו מיעוט קטן מתעשר על חשבון הרוב. בפחד מלחץ העובדים שלמטה, אתה מנסה להפוך היום ללוחם למען העובדים, אבל הפחד מביא אותך למנוע את השתתפותם בבחירות של שני החברים איתן כבל ועמיר פרץ- שממקומם בכנסת נלחמו נגד המודל הניאו-ליברל, נגד הניצול של המונופולים ובעד שכר המינימום.

אתה לא מוכן לבחירות חופשיות ודמוקרטיות בהסתדרות כיוון שאתה יודע שהעובדים ידיחו אותך. זו הטעות הגדולה שלך- בבחירות האלה או מחוצה להן העובדים יקבלו את הארגון בחזרה לידיהם, ומבטיחים שלא יתנו לך מנוחה עד שתעזוב. הבחירה עכשיו בידך: בחירות דמוקרטיות וחופשיות או התארגנות של הכוחות הדמוקרטיים עד להתפטרותך הסופית. בלי הסתדרות דמוקרטית ולוחמנית למען כל העובדים לא יהיה צדק חברתי ולא מדינת רווחה.

עובדים למען דמוקרטיה בהסתדרות וצדק חברתי

Tags: , , , ,

2 Responses to “עופר עיני הנהג בחירות דמוקרטיות בהסתדרות”

 1. איתי הגיב:

  איתן כבל נלחם נגד המודל הניאוליברלי? הרשו לי לפחפח.

  הייתי רוצה לראות הפניות לדוגמאות מתקופת היותו שר אחראי לרשות השידור, או מהשנים שבהן היה עושה דברו של ברק כמזכל המפלגה.

  כל הביקורת נגד עיני נכונה, אבל האלטרנטיבה אינה כבל בראשות ההסתדרות ולא פרץ בראשות ההסתדרות (שגם תקופתו לא היתה מופת לדמוקרטיה ארגונית ולמאבק נגד העסקת עובדי קבלן) אלא כוח לעובדים.

 2. אמיתי הגיב:

  הפוסל במומו פוסל.

  הביקורת על עיני מוגזמת לגמרי.

  אין להסתדרות מליון וחצי חברים מאז שחיים רמון פירק אותה ב94. יותר קרוב לשליש.

  עופר עיני ניסה להכניס את ההסתדרות לתוך המחאה החברתית, והתקפל לאחר קיתונות של ביקורת מקרב נציגי המחאה. מאיפה החוצפה לבקר אותו שהוא "לא הוציא לרחוב". שכחתם שכולם פמפמו אז – "זה מה שיהרוג את המחאה".

  עופר עיני ניצל את האווירה הציבורית של המחאה בקיץ כדי לקדם את זכויות עובדי הקבלן, נושא שמרבית המוחים זנחו בין הקוטג' לפסק-זמן.

  ניתן לבקר בצדק את עיני על דחיפת מפלגת העבודה לממשלת נתניהו, על הסכם הפרטת הקרקעות והפרטות אחרות, אבל בענייני זכויות עובדים, עיני חיזק את מעמדם, את ההסתדרות ואת ההישגים של העובדים המאוגדים.

  אפילו הסכם העובדות הסוציאליות המושמץ, כולל סעיף חסר תקדים של העלאת שכר לעובדים הסוציאליים המועסקים בצורה קבלנית, ואינם מאוגדים כלל.

  המרצע של המכתב יצע מן השק בנושא ההתמודדות פרץ וכבל.

  הפסילה של עמיר פרץ ואיתן כבל לא קשורה לעופר עיני, אלא לזה שהם לא עומדים בתקנות של טוהר בחירות. יש חשד סביר לזיופים של חתימות ושל שמות כפולים. האם עיני אמור לדרוש מועדת הבחירות לאשר אותם, בניגוד לתקנות של טוהר הבחירות ?

  איך תראה ההסתדרות אז ?

Leave a Reply