חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בנק ירושלים, דיון בביה"ד בפיטורי יו"ר ועד עובדי הקבלן

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 12.03.12 17:50

מחר 13 במרס 2012 ב-10:30, בבית הדין לעבודה בירושלים: דיון בצו מניעה כנגד פיטורי יו"ר וועד עובדי הקבלן בבנק ירושלים


מחר  ידון בית הדין לעבודה בבקשה לביטול פיטוריו של אלון מרכוס מבנק ירושלים  • מרכוס, שעבד במוקד הטלפוני של הבנק בהעסקה ישירה במשך כשנתיים וחצי, פוטר והועסק מחדש כעובד קבלן דרך חברת טלאול ביחד עם חבריו למוקד  • מרכוס הוביל מהלך של התאגדות עובדי המוקד במסגרת כוח לעובדים, על מנת לחזור להעסקה ישירה ולשפר את תנאיהם • לפני כחודש (2.2.2012) פוטר, לטענתו, בעקבות מהלך ההתארגנות • רכז מטה ירושלים בכוח לעובדים יוני בלבן: "מדובר בניסיון שקוף לפגוע בעובד ולמנוע ממנו לממש את זכותו החוקית להתאגד. אנו קוראים לבית הדין לעשות צדק, ולהחזיר את אלון לעבודה"

בית הדין האזורי לעבודה בירושלים ידון מחר (שלישי 13/03/12) 10:30 בבקשתם של אלון מרכוס וארגון כוח לעובדים לצו מניעה לפיטוריו של מרכוס, ע"י חברת טלאול, מהמוקד הטלפוני של בנק ירושלים. בית הדין יתבקש לפסוק כי פיטוריו של מרכוס, שנעשו בניגוד לחוק, מבוטלים, וכן להורות על החזרתו המיידית לעבודה. עו"ד דוד לופו המלווה את ההתארגנות: על פי חומר הראיות שיש בידינו, החברה, בשם רצונה למנוע התאגדות עובדים, פעלה על מנת להכשיל את מרכוס בבחינה המקצועית שנערכה לו, ולאחר מכן לטעון לפיטוריו עקב כישלונו.

לפני מספר חודשים שלחה הנהלת בנק ירושלים מכתב לכל עובדי המוקד הטלפוני, והודיעה להם על פיטוריהם, ועל העסקתם מחדש באמצעות חברת טלאול. "הפכנו בבוקר בהיר אחד לעובדי קבלן" מסביר מרכוס "ומטבע הדברים חששנו לתנאי העסקתנו". העובדים,  מחו על המהלך ואף קיימו הפגנה מול הבנק. במקביל, החל מרכוס להוביל מהלך של הקמת ועד עובדים, בניסיון לשמור על תנאי ההעסקה של עובדי המוקד.

בבנק ירושלים הבטיחו עם המעבר לחברת הקבלן כי תנאי העובדים לא ייפגעו, אולם כעת מעסיקה את העובדים חברת טלאול, שהחליטה בשבוע שעבר על פגיעה משמעותית בתנאי השכר של העובדים, כאשר הודיעה על הפחתת גובה התמריצים השונים. לדברי מרכוס, "מדובר בהפרת הבטחה ברורה שניתנה לנו מהבנק. עתה, כשאנו עובדי קבלן נוח לבנק להתנער מהבטחותיו. לא יתכן שהמעסיק יפגע בעובדים באופן חד צדדי".

לפני כחודש הודיעו ראשי טלאול לאלון מרכוס על פיטוריו. לטענת עובדים רבים במוקד, ההנהלה החליטה להתנכל בכך למובילי המהלך, בניסיון להרתיע את העובדים מלהצטרף לוועד. עם זאת, למעלה משליש כבר חתמו על טופס הצטרפות, כך שמדובר בועד עובדים יציג לפי דרישות החוק.

בדיון עצמו יבואו לתמוך במרכוס פעילים רבים מארגונים חברתיים שונים, ובהם כוח לעובדים, ארגון "במעגלי צדק" והקואליציה להעסקה ישירה.

ועד העובדים בבנק הוא ועד עובדי הקבלן החמישי בכוח לעובדים, והשלישי במטה ירושלים. מעבר לכך, זהו ועד עובדי הקבלן הראשון בבנק בישראל. "בנק ירושלים הוא כיום הבנק היחיד בישראל שאין בו ועד עובדים", אומר אייל וייס, מלווה ההתארגנות מטעם כוח לעובדים. אין זה מקרה כי במקביל פועל הבנק להעסקת עובדיו כעובדי קבלן.אנו קוראים לבית הדין לשדר הן לעובדים והן למעסיק מסר ברור: לא ניתן לפטר עובד מצטיין רק משום שהתאגד. בנוסף, אנו קוראים לעובדי הבנק להתארגן ולהקים ועד על מנת שיוכלו להגיע לתנאים זהים לאלה שמוענקים בבנקים אחרים".

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.