חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עכו: הרב מיכאל מלכיאור והשייח דרוויש מקימים סוכת שלום משותפת

נושאים מידע על פעילויות, פוליטי ב 12.10.08 6:02

חה"כ הרב מיכאל מלכיאור והשייח' עבדאללה נימר דרוויש, מקימים בעכו סוכת שלום, וקוראים ליהודים ולערבים גם יחד לפעול ברוח הימים הנוראים וחג הקורבן ולשמור על רוח הפיוס והסליחה

בעקבות האירועים הקשים שאירעו בעכו במהלך יום הכיפורים תוקם סוכת שלום להידברות לפיוס ולהסכמה אזרחית בעיר. בראש הסוכה יישבו יו"ר ועדת החינוך של הכנסת, ח"כ הרב מיכאל מלכיאור ומייסד התנועה האסלאמית השייח' אבראהים נימר דרוויש, המכהן כיום גם כנשיא מכון אדם להדברות בין דתית, זאת ביוזמת הפורום להסכמה אזרחית.

ח"כ הרב מלכיאור והשייח דרוויש יצאו הבוקר בהצהרה משותפת ואמרו כי: "יש ללמוד את הלקח הנורא מהאסון שפקד את החברה הישראלית באוקטובר 2000 ולעשות הכל כדי לבלום בעודו באיבו את העמקת השסע היהודי-ערבי, למנוע הקצנה הדדית בעמדות ואת חידוש הנתק הכלכלי-חברתי עד כדי סכנה לחוסנה הפנימי, ליכודה החברתי ושלומה של המדינה".

הרב מלכיאור והשייח' דרוויש קוראים ליהודים ולערבים גם יחד לפעול ברוח הימים הנוראים וחג הקורבן ולשמור על רוח הפיוס והסליחה.

הסוכה תפעל בימי חג הסוכות. בסוכה יתקיימו שעורים משותפים לאנשי דת מוסלמים ויהודים, מפגשי הדברות ליהודים וערבים, מופעי אומנות, מפגשים עם הציבור הרחב, ועוד.

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

5 תגובות

 1. יאיר :

  מעולה!

 2. עמית-ה :

  צעד נכון וחשוב.
  אילו היה לעכו מנהיג מקומי (ראש-עיריה למשל) הוא היה משיג תוצאות מהירות וטובות, אפילו אם האין מנהיג שיש לנו כראש-ממשלה היה בא לשם המצב היה נרגע.

  אני ממליץ לחתום על העצומה למען פסטיבל עכו:
  http://www.atzuma.co.il/petition/zidan/1/
  ולהפיץ הלאה.

 3. נתן-גרעין מפרץ :

  ברצוני להוסיף פרט חשוב לידיעה. הסוכה הוקמה ע"י גרעין "מפרץ" (גרעין ש"ש) של תנועת השומר-הצעיר המתגוררים בעכו. אנו מזמינים את כל מי שרוצה להתארח/להתעניין לבוא אלינו עד יום ה' ה-16/10. הסוכה מאויישת החל משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הלילה המאוחרות מאד וצמודה אליה אבטחה משטרתית.

 4. הראל לייבוביץ :

  מאיזו מפלגה ראש העיר של עכו, מישהו יודע?

 5. לגרעין 'מפרץ' השומר הצעיר שנת שירות י"ג :

  אם יש בכם עוד כח מעבר לפעולות בשכונות המצוקה כדאי א. שתארגנו חניכים ופעילויות של 'דו קיום'. ב . אם זה תקף ואפשרי צאו בקריאה למנף פעולותיכם גם בגיוס נוספים לגרעין ולחברות השוטפת גם: חניכים וגם י"ג. בברכת חג שמח ושקט.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.