postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » יובל שטייניץ – תמוך בקיצוץ התספורות

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יובל שטייניץ – תמוך בקיצוץ התספורות

נושאים כלכלה ותקציב, מכתבים ב 26.02.12 6:06

ניצן מתן מתרעם על תופעות ה"תספורות" בהן חברות ציבוריות לא משלמות את ההתחייבות שלהן באג"חים ובסופו של דבר פוגעות בפנסיות שלנו. מתן מבליט הצעת חוק חדשה המנסה להגביל את הענין, וקורא לשר האוצר יובל שטייניץ לתמוך בהצעה זו

שאלה מטופשת במיוחד או מי שומר לנו על הפנסיות?

לכבוד:

מר יובל שטייניץ

שר האוצר

כבוד השר הרשה לי לפתוח בשאלה מטופשת במיוחד: לקחתי הלוואה גדולה במיוחד מהבנק. השתמשתי בהלוואה בצורה בזבזנית ומשכתי כספים אותם העברתי למקורבים לי. כעת אין ברצוני להחזיר את הלוואה למרות שהתחייבתי לכך. בנוסף לכך להלוואה יש מספר גדול במיוחד של ערבים ואני מעוניין להחתים אותם בהלוואות נופסות מבלי שאחזיר את הנוכחית. האם כבודו, שר האוצר, יכול לעזור לי בנושא זה?

השאלה הזו היא מגוכחת במיוחד כל עוד מדובר באדם מין הישוב אשר לקח הלוואה מהבנק.

כאשר מדובר באדם עשיר במיוחד, טייקון, שלוקח הלוואה מהפנסיות של הציבור יש בידו את האפשרות שלא להחזיר את הכסף שלווה או להחזיר רק את חלקו. העבודה שהעביר את הכסף לחברות פרטיות שבבעלותו, שהעביר משכורות עתק למנהליו וכיוצא בכך נראית כלא רלוונטית.

הצעת החוק, של ח"כ וקנין וגלאון, מנסה לעשות קצת סדר באי צדק השורר בנושא זה. ההצעה אומרת שבמידה שחברה מנסה "לספר" את הציבור, לא להחזיר לו את הכסף שלווה, בסכום העולה על 10 אחוזים מגובה הלוואה תצטרך לעשות זו באישורו של שופט.

ההצעה הזו, באופן מפתיע, קיבלה את תמיכתה של הממשלה וכרגע היא בדרכה לועדות הכנסת ולאחריהן לשלוש הצבעות עד לישום החוק.

יש לקוות, בניגוד למדיניות הקיימת כיום, שמשרד האוצר והממשלה יחליטו להפסיק את התופעה הפסולה של אי החזרת הלוואות וידאגו שהחוק יעבור ויגיע לידי מימוש.

זה הזמן להגיד שהיוזמה ברוכה אבל יש להרחיב ולחזק אותה. הפנסיות שלנו הן הבטחון הכלכלי הכמעט יחידי שלנו לעת זקנה. למה לאפשר לאנשים הלווים כספים מהפנסיות שלנו שלא להחזיר את כל הכסף?

שר האוצר הנכבד- אנא שמור על הפנסיות שלנו מכל משמר.

כמו שהנחת העבודה בבנקים קובעת שכל מי שלווה כספים ואין ביכולתו להחזירם, יקשה עליו ללוות כספים נוספים אלא אם הוכיח יכולות חדשות להחזר חובו, ראוי שהנחה זו תהיה תקפה גם לטייקון זה או אחר.שר האוצר הנכבד, ברשותך, הרשה לנו לבקש עוד דבר אחד.

הרשה לנו לבחור במה ובמי אנחנו רוצים להשקיע את כספי הפנסיה שלנו. הרשה לנו להגיד למנהלי קרנות הפנסיה שלנו שאיננו רוצים להשקיע את כספנו בחברות שידועות ככאלו שאינן מחזירות כספים. הרשה לנו להגיד לאנשים שרוצים ללות מאתנו כסף שאנחנו לא סומכים עליהם לאחר שמעלו באמוננו.

שר האוצר הנכבד- הבטחון הכלכלי שלנו לעת זקנה נמצא בפנסיות הללו אנא עזור לנו לשמור על בטחון זה.

בכבוד רב,

ניצן מתן

התעוררות הרשת לשינוי חברתי.

מידע נוסף:

קישור להצעת החוק של ח"כ זהבה גלאון וח"כ יצחק  וקניין   ועקניןhttp://oknesset.org/bill/6266/.

קישור לכתבה על תמיכת הממשלה בהצעת החוק בוועדת השרים לעניני חקיקה http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4179058,00.html

קישור לסרטון שבה מבקשת ח"כ שלי יחימוביץ שלא לאפשר הלוואה נוספת ללא ערביות לחברות שלא עמדו בחובתיהן לאחר חשיפת התספורת המוצעת של אילן בן דב מבעלי השליטה בחברת Orange בהמלך במהלך יוני-יולי 2011 http://www.shelly.org.il/node/5381.

העתקים:

ח"כ יצחק וקנין.

ח"כ זהבה גלאון.

משרד האוצר- לשכת השר.

רשימת התפוצה של "התעוררות הרשת לשינוי חברתי"

אתר "התעוררות הרשת לשינוי חברתי" באינטרנט.

אתר "עבודה שחורה" באינטרנט.

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.