חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עובדי חסות הנוער – דיון בכנסת על תנאי ההעסקה

נושאים מידע על פעילויות, רווחה ושירותים חברתיים ב 21.02.12 23:46

מחר, יום רביעי ה-22.2.12 בשעה 10:15, יתקיים דיון בועדת העבודה והרווחה של הכנסת לגבי הצורך הבוער בשיפור תנאי ההעסקה של העובדים בחסות הנוער

 חברי הכנסת נרתמים להציל את חסות הנוער

הוועדה תדון כיצד לסייע בסיום המשבר בין העובדים לבין העמותות המעסיקות אותן, אשר למעלה מ-90% מתקציבן מגיע ממשרד הרווחה.

דגש הדיון יהיה סביב האופן שבו יש לחלק את תוספת התקציב של 30 מיליון ש"ח שהועברו לחסות הנוער, כך שיהיה ניתן לשפר באופן הולם את תנאי ההעסקה של העובדים.

מכתב מומחים, אשר הובל על ידי ד"ר אמיר פז פוקס והופנה אל שר הרווחה ומנכ"ל משרדו, דרש מהם להתערב מידית במשבר בחסות הנוער. על המכתב חתומים אנשי טיפול ומשפט מובילים בניהם השופטת בדימוס סביונה רוטלוי, אשר שמשה כיו"ר הוועדה ליישום האמנה לזכויות הילד בחקיקה הישראלית ופרופ' יוחנן ווזנר לשעבר ראש ביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל-אביב וממקימי עמותת על"ם.

המומחים מתבססים בדרישתם על דו"ח מבקר המדינה משנת 2009 הקובע כי מחסור קשה וממושך בכוח אדם בחסות הנוער, גורם לפגיעה חמורה בטיפול בנוער מנותק. המומחים טוענים כי המחסור האקוטי נובע במידה רבה מתנאי העסקה הגרועים המונעים מאנשים לעבוד במסגרות חסות הנוער. כך נקבע בדו"ח:

"בביקורת נמצאו ליקויים מהותיים בתחומי פעילות מרכזיים של הרשות: מאות בני נוער המתינו חודשים ארוכים להשמה במעונות הרשות, אף שהיה בכך כדי לסכן אותם ואת סביבתם; היה מחסור קשה וממושך בכוח אדם מקצועי, בייחוד במדריכים חינוכיים ובעובדים סוציאליים… והדבר גרם לתת-איוש של המכסות במעונות, לצמצום מתמיד של פעילותם של המעונות ולפגיעה ברמת הטיפול והשגחה בחוסים עד כדי סיכונם". דו"ח מבקר המדינה, מאי 2009

לפני כ-3 חודשים (27.11.2011) בישר שר הרווחה, משה כחלון, כי הצליח להגדיל את תקציב חסות הנוער ב-30 מליון ₪ ואמר כי חלק ניכר מהסכום ילך לשיפור תנאי ההעסקה של העובדים ותיקון העוול שנעשה לעובדים. סכום זה יכול היה להביא את המשבר בחסות הנוער לסיומו הטוב, אך מאז העובדים שררה אי בהירות לגבי החלק מהסכום שאמור ללכת לשיפורי שכר. גורמים שונים פועלים על מנת להבהיר את התמונה ולהביא לכך שמשרד הרווחה יספק את האמצעים שיאפשרו את פתרון משבר בין העובדים ובין הנהלת העמותות. אולם בשלב זה טרם הגיעו הצדדים להסכמות כוללות ביחס לתנאי השכר והתנאים הסוציאליים של עובדי חסות הנוער.

הפתרון למשבר נמצא בראש ובראשונה בידי משרד הרווחה! על שר הרווחה ופקידי המשרד מוטלת האחריות לשפר את השירות שמעניקה רשות חסות הנוער לנוער בסיכון בישראל, על ידי הפניית תקציב הולם לשיפור שכר העובדים.

כוח לעובדים – איגוד עובדי חסות הנוער

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.