חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שעון נוכחות למורים – מחאת המורים אינה מוצדקת

נושאים דעות, חינוך ותרבות ב 22.02.12 2:02

מורים שחתמו על הרפורמות "עוז לתמורה" ו"אופק חדש" מתלוננים ומוחים נגד אותו שעון נוכחות שמוצב כדין לפי ההסכם בבתי הספר. מחאתם אינה מוצדקת

מאת: זיו

 

מחאת המורים נגד שעון הנוכחות מוצדקת? עזות מצח במקרה הטוב

לפני הרבה שנים נחתם הסכם בין שני ארגוני המורים לבין משרד האוצר והחינוך על תוספות שכר למורים תמורת תוספת שתי שעות שהייה למשרה.

תוספת השכר הנכבדה ניתנה לכל המורים לפי ההסכם. כמה מורים יודעים שהיקף משרתם בעולם הישן כולל 24 שעות הוראה פלוס שעתיים שהייה חובה?

לאותן שעתיים שהייה יש הגדרה מדויקת מה צריך לעשות בה (רמז: לא לשבת בחדר המורים ולפטפט), כמה מהמורים אכן מקיימים את אותן שעתיים שהייה שבוע בשבוע לכל אורך השנה?

ברפורמות החדשות ("עוז לתמורה" ו"אופק חדש") נחתמו הסכמי שכר נוספים בין ארגוני המורים לבין משרד האוצר והחינוך ,המגדירים תוספות שכר משמעותיות למורים כנגד תוספת שעות פרטניות ושעות שהייה. חלק אינטגראלי מההסכם (אולי כלקח מאותה תוספת שעתיים שהייה שלרוב לא מומשו בפועל) הוא החתמת שעון נוכחות לווידוא מילוי ההסכם.

פתאום צצות טרוניות ומחאות מצד המורים כנגד אותו שעון נוכחות שמוצב כדין לפי ההסכם בבתי הספר.

בהתחלה ניסו המתנגדים לטעון ששעון ביומטרי זו פגיעה בפרט וזה ממש מעקב אחרי המורים. בא משרד החינוך (כמו שצפיתי והתרעתי, ופתר את הבעיה לא כמו שהמורים המתלוננים רצו), והוציא הנחיה שאין חובה להחתים ביומטרי, אפשר גם בכרטיס או סיסמא, ובזה הוציא את העוקץ מהטענה הביזארית הנ"ל. ( הימור שלי, רוב המורים יעדיפו את הביומטרי בגלל הנוחות הרבה שלו).

טענה נוספת שמושמעת היא שלא מאמינים למורים שהם יישארו בבית הספר את כל השעות וזה מעליב.

צר לי, המערכת בהחלט לא מאמינה למורים ובצדק! ראשית, מורה שבמילא שוהה בביה"ס את כל השעות הנדרשות, מה לו להלין כנגד השעון? בגמר עבודתו יחתים את השעון, ב"אופק" יהיה זכאי גם לשעות נוספות ב"עוז" השעון עובד לשני הכיוונים, כאשר המנהל לא יכול להחזיק את המורים מעבר לשעת סיום יום העבודה. על מה ולמה התלונה כנגד זה באם אכן שעות השהייה מתקיימות כמוסכם?!

"הבעיה" שהשעות האלו לא מקוימות ועל כן קמה הצעקה הגדולה כנגד השעון.

ראשית, אפשר לראות בפתיח המאמר שיש למערכת כבר "ניסיון" של אי קיום שעות שהייה ע"י המורים. שנית, השטח מעיד כאלף עדים שהמורים לא ממלאים את כל שעות השהייה. אני אישית מכיר ארבעה בתי ספר שנכנסו ל"עוז לתמורה" לפיילוט המלא כאשר בשעה 15:00 חדר המורים ריק לגמרי! ואני בטוח שאני לא אומר פה תגלית מרעישה, אלא תופעה ידועה, למרות שאני בטוח שיש בתי ספר שמקפידים יותר על השעות, אבל שוב, אף אחד לא יודע בדיוק מתי כל מורה מחליט 'לחתוך'.

ואז נולדה טענה "מנצחת" חדשה למתנגדים לשעון נוכחות: " עבודת המורה לא מסתיימת בבית הספר, אלא יש למורה עוד עבודה רבה בביתו, שעליה הוא לא מתוגמל ועל כן אין להחתים שעון."

טענה זו היא דמגוגית ולא לעניין, ונאמרת רק על מנת למצוא תרוץ לא לקיים את ההסכם אלא בחלקו – בחלק "הטוב",  של קבלת תוספות השכר.

אף אחד לא הבטיח למורים שברפורמות כל (כל!!) העבודה תסתיים בבית הספר. כן נאמר שחלק מהעבודה שנעשתה עד כה בבית, יהיה אפשר לעשות בבית הספר ולקבל עליה תשלום.

הסכמי הרפורמות קובעים במפורש תוספת שכר לא מבוטלת (ועל זה אין חולק) תמורת תוספת שעות פרטניות ושעות שהייה בבית הספר. אני אכתוב שוב:"…תמורת תוספת שעות שהייה בבית הספר". תמורת תוספת השעות הנ"ל הסכים האוצר לשלם תוספת שכר גבוהה למורים. עכשיו באים אותם מורים וטוענים שבגלל שבמילא הם עובדים עוד גם בבית ( כאילו שעד עכשיו הם לא עבדו כלל בבית) על כן הם פטורים מחלק משעות השהייה בבית הספר.

מדובר בעזות מצח של אותם מורים שכאשר בתלוש הם קיבלו תוספות שכר יפות מאוד בכל קנה מידה, הכול היה בסדר, אבל כאשר צריך "לשלם" עליהן 'בשעות שהייה' (ואם אכן שוהים, אין בעיה להחתים שעון) פתאום מוצאים תירוצים למה בעצם לא צריך.

הגדילו אותם מורים ופתחו עצומה הקוראת למורים לחתום כנגד שעון הנוכחות, ועוד מתהדרים בכמות החותמים על העצומה.

באמת כבוד גדול.

מדוע לא פתחו עצומה כנגד השעות הפרטניות וביצוען?

ומה יקרה אם תיפתח עצומה הדורשת להוריד את השעות הפרונטאליות של משרה בשעתיים (בלי קשר לרפורמה)?

אני משער שבשני המקרים אלפי מורים יחתמו שזה רצונם. נו, באמת…זה רציני?!

הסכמי הרפורמה אומרים שתמורת תוספת שעות פרטניות פלוס שעות שהייה בפועל בתוך כותלי בית הספר המורים יקבלו תוספות שכר משמעותיים. נקודה.

לבוא עכשיו ולהגיד שתוספת השכר זה בסדר, אך לגבי קיום שעות השהייה בבתי הספר המורים נגד, הרי זו צביעות במקרה הטוב והונאה במקרה היותר גרוע, האומר שהחלק של האוצר – תוספות שכר –  זה בסדר בהסכם, אך את החלק של המורים – לא צריך לבצע ( עובדה, יש עצומה…).

הערת הכותב: הכותב מתנגד לרפורמות וטוען שמדובר בהולכת שולל של המורים על הסכם שכר גרוע ממה שהיה קיים. הטענות צריכות לבוא כנגד ההסכם בכללותו.

טענות כנגד חלק מההסכם יחזרו כבומרנג בטענה של חוסר תום לב או בתיקון קוסמטי (בדומה לאי חיוב דווקא בשעון ביומטרי), משולל כל יסוד עובדתי ונראה כעזות מצח של הטוענים כנ"ל.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

21 תגובות

 1. לאלה :

  הסכם זה הוא פרי של מוח מעוות לחלוטין ורק טיפש קונה את השקרים של ארגון המורים.
  אמרו לא להסכם, לא לשעון הנוכחות.

 2. עופר :

  עצם הכנסת השעון למערכת היא הבעיה
  מורים שהצטרפו מרצונם וכעת בוכים – בכיינים
  אם הם היו משקיעים קצת יותר מחשבה על ההסכם ולא מתפתים לסיסמאות שהופרחו באויר , מצבם של כל המורים היה טוב יותר

 3. א :

  זיו אינך צודק בלשון המעטה.
  שעתיים של שהייה מתקיימות במהלך יום הלימודים- כך שמורים כן נמצאים וכן מנצלים את הזמן.
  יתרה מזו- מורים אף פעם לא ביקשו לסיים את עבודתם בין כותלי בית הספר. העניין הוא שמרבית המורים רגילים לעבוד בביתם- כי אין תנאי עבודה בבית הספר.וכן בית ספר הוא מקום דינמי ואכן מתקיימות שיחות.
  גישתך פוגענית ולא נכונה. מורים רבים מאד עייפם אחרי יום שלם בכיתות ומעדיפים לנקות את הראש בביתם- ולהתחיל לעבוד בלילה או בשעות הערב. אין זה אומר שהעבודה אינה מתבצעת.
  להפך.
  העבודה בבית היא יותר פורייה ואני יכולה להעיד זאת על עצמי.
  מה גם שקח בחשבון שישנם ימים שמתבטלים המון שיעורים ואזמורה יכול ללכת מוקדם יותר- כי כבר אין תלמידים- אינני רואה זאת כדבר פסול. כי במידה ונדרש ממני להשאר יותר אני נשארת.
  תוספת של שעות מרובות כמו באופק חדש ועל אחת כמה וכמה בעוז היא מיותרת.
  אני מתנגדת נחרצת להסכמים הביזאריים והמעוותים הללו

 4. רביב נאוה :

  זיו, לדעתי, צודק. כלומר, טועה.
  צודק בביקורת שלו נגד מתנגדי השעון – למרות שהשעון אכן גורם לאי-נוחות – הוא לא הבעיה העיקרית בהסכם ואין, נכון עכשיו, דרך אחרת להבטיח את ביצוע ההסכם. בניהול נכון של מו"מ, נושא שעון הנוכחות הוא בדיוק המקום שבו המורים יכולים לעשות ויתור- כדי להשיג יותר בנושאים מהותיים אחרים.

  עם זאת, הקריאות לביטול ההסכם בכללותו הן שגויות. ראשית משום שההסכם לא יבוטל, ומי שיוצר את הרושם שהאפשרות הזו מעשית – פשוט משלה את המורים. שנית, אם יהיה ביטול כזה של ההסכם מיסודו – הנזק למערכת החינוך, ובראש ובראשונה למורים עצמם הוא בל יתואר. ביטול עוז-לתמורה, בוודאי באקלים הפוליטי הנוכחי, יאיץ את תהליכי ההפרטה בבתיה"ס ויפגע קשות במעמד המקצועי של המורים. מה עוד שכל הסכם אחר שיושג יבוסס בדיוק על אותו עקרון – תוספת שכר תמורת תוספת שעות שהייה בביה"ס. אין משהו אחר. הפיתרון הוא בדיוק הפוך: לאתר את אותם חלקים בהסכם שבהם נחוץ להשיג שיפור ולהיאבק עליהם. כאמור, השעון הוא לא אחד מהם.

 5. מירה :

  שעתיים שהייה בעולם הישן? ישיבת צוות חינוך, ישיבת צוות מקצוע, ישיבת רכזים (כל זה מובנה כשעות במערכת!), פגישות עם הורים (גם ביום החופשי לא פעם). אם אתחיל לחשב כמה שעות שהייה אני ״תורמת״ לבית הספר- אין ספק שיותר משעתיים.

 6. עמית-ה :

  אחד הדברים עליהם דיברנו הקיץ הוא חוסר אמון.
  שעון נוכחות למורים שכולנו מתקשרים אליהם ושולחים להם מיילים לאורך כל היום כולל סופי שבוע הוא הבעת חוסר אמון ביושרה של המורים.
  אני כהורה לא רוצה מורים שאי אפשר לסמוך עליהם ולכן מי שצריך להוכיח את עצמו נכשל למפרע, אני לא רוצה לילדים שלי מורים כאלו.

 7. אמיר :

  מסכים לרוב הכתוב, אך יש לדייק לגבי עוז לתמורה.
  במידה זו או אחרת כן "הבטיחו" בהסכם שלא לקחת עבודה הביתה בעוז.

  בהסכם נכתב (בסעיף 55): "מבנה שבוע העבודה, כמפורט בהסכם, והתמורה בעדו…מהווים מענה כולל למשימותיו השונות של עובד ההוראה למעט משימות אשר התמורה עבורן הוסדרה בנפרד"

  זה אמנם נתון לפרשנות, אך לטעמי הכוונה בהסכם (בין אם היא מנותקת מהמציאות או לא) היא שמבנה שבוע עבודה של 40 שעות שבועיות בבית הספר אמור להספיק למורה לבצע את משימותיו והוא לא אמור לקחת עבודה הביתה.

  כמו כן, לגבי בתי ספר בפיילוט, אני יודע שלפחות בחלק מבתי הספר המורים קיבלו את אישור ההנהלה והמעסיקים שלא לקיים את שעות השהייה כל עוד לא הסתיימה הקמת תשתית פינות העבודה והמיחשוב בבית הספר (הם ממשיכים לקבל שכר "עוז" מלא).

 8. שושי פולטין :

  לזיו,
  הרבה יותר קל להקל על רוע הגזרה מאשר לבטל אותה.
  לבטל הסכם קיבוצי כמעט בלתי אפשרי.
  זה מה שאתה רוצה אבל זו אוטופיה.
  המלחמה בשעון הנוכחות, אולי גם היא אוטופיה אבל יש לה הצדקה.
  מי שקבע את שעון הנוכחות למורים כי כ ו ל ם במגזר הציבורי חותמים על שעון נוכחות לא מבין את עבודתו של המורה.
  אני יכולה להעיד על עצמי שישנן תקופות שבהן אני עובדת יום ולילה וישנן תקופות שלא.
  ישנם ימים שבהם אני שוהה מעבר ל…וישנן תקופות שאני אטפס על הקירות אם אצטרך לשהות בבית הספר כאשר לא יהיו לי תלמידים כי הם יצאו לטיול או נבחנים בבחינת בגרות וכו'.
  לכן חשוב שגם יהיו שעות שהייה הן יהיו גמישות. השעון לא מאפשר גמישות בכלל.
  בנוסף, יש כאן בהחלט חוסר אמון.
  הרי המבחנים נבדקו גם עד היום, המורים הכינו את עצמם לשיעורים גם עד היום. אז למה הם צריכים להוכיח זאת על ידי שעון נוכחות?
  מה שקורה כבר היום , שה"עט נופלת" למורים מהיד בשעה 16:00 , בגלל שעון הנוכחות, ואז המבחנים מחכים, ההשתלמויות לא בהכרח מתקיימות, והכי חמור – מורים עוברים להכין מבחנים בשיטה של שאלות רב ברירתיות , כדי שיספיקו לבדוק במסגרת השעות המוקצבות.
  אתה יכול לתאר לעצמך מבחן בהיסטוריה/תנ"ך/ספרות וכדומה בשיטה של שאלות רבות ברירה?

 9. שמוליק :

  אין למורה להביא עבודה הביתה כפי שזה המצב בכל משרד ממשלה ו/או עובד ממשלה. אם המורה אינו יכול לסיים עבודתו ב 40 ש"ש שידחה את התוספת לשבוע הבא או שיתפטר או שיפתרו אותו… וכו'

 10. שמוליק :

  נשמט מהקודם שלעניות דעתי זו המשמעות המדוייקת של סעיף 55 של ההסכם הקובע שכל (כל ולא חלק) משימות המורה יעשו במסגרת 40 ש"ש בביה"ס

 11. זיו :

  תגובות:

  ל- א (תגובה 3):
  למי שיש חלונות באמצע היום או שמבצע שם פעילות או שסתם יושב בחדר המורים. יש גם מורים בחי חלון. ואז? שים לב שהינך אומר בפירוש שכאשר אין תלמידים אין טעם להיות בבית הספר וברצונך ללכת הבייתה. זה בדיוק מה שהאוצר רוצה למנוע בין אם מוצא חן בעינייך ובין אם לא. זה חיבו של ההסכם ועל זה בדיוק מדבר הפוסט. קיבלת תוספת משכורת על מנת לשהות בבית הספר. אגב, שימי לב למשפט האחרון שלך בתגובה.

  רביב נאה (תגובה 4):
  הממשלה מנסה עשרות שנים להפריט את הנמלים ורק לאחרונה הצליחה חלקית וגם תמורת וויתורים אדירים והטבות רבות לעובדים הוותיקים.
  למורים יש יותר כוח מעובדי הנמלים אם רק ירצו. (אך זו בעייה עם הנהגות כמו הנוכחית).
  אף בית ספר לא יופרט ושום חוזה אישי לא יתקיים אם המורים באמת לא יסכימו. ולגבי הסכם חדש עם שעות נוכחות? אין בעייה, אני בעד! (אך עם תשלום הוגן בעדם). הבעייה שלי עם ההסכם שמורה שמחליט לעבוד X שעות ירוויח פחות מאשר הוא מרוויח כיום עבור אותם שעות עבודה.

  למירה (תגובה 5):
  אם את אכן תורמת כל שבוע כל שבוע שעות שהייה מה הבעייה להחתים שעון? זה בסך הכל יכריח גם את חבריך להשקיע כמוך. מדוע להתנגד?

  לעמית – ה ( תגובה 6):
  אף מורה לא ישאר בבית הספר לאחר גמו עבודתו ללא צורך. זה כלל לא קשור ליושרה או רמאות. זה נכוטן לא רק למורים אלא לכל אדם שפוי שיכול לעזוב את מקום עבודתו בלי להזיק ובלי להינזק.
  וכדי להימנע מכך שמורים יעזבו לפני הזמן סוכם על שעון. מאוד לגיטימי לאור תוספות השכר הרבות שהאוצר נותן.
  מה הבעייה?!

  לאמיר (תגובה 7) ולשמוליק (תגובות 9-10): סעיף 55 לא מדבר על סיום כל עבודת המורה בבית הספר. ואם כן, שיודיע ארגון המורים במפורש שזו הכוונה ושאף מורה לא יבצע שום מטלה בביתו. אם זה היה כך, כפי שאני מכיר את רן ארז הוא כבר היה מוציא מכתב כזה – והוא לא מוציא…
  הסעיף הנ"ל בסך הכל מסכם את כלל ההסכם וקובע ששבוע העבודה כפי שסוכם עם הארגון (40 שעות עבודה עם שעון) והתמורה שסוכמה בעדו (תוספת למשכורת) מהווים את הבסיס לעבודת המורה.
  או במילים אחרות שאסור לארגון המורים לתבוע כסף נוסף עבור עבודה נוספת שהמורים עושים ( מלבד משימות שהוגדרו בנפרד) כגון תוספת בדיקת מבחנים, הכנת מצגות וכ"ו.
  אף אחד לא התכוון שהמורים יותר לא יעבדו בבית.
  אתם לא מכירים את אנשי האוצר, אפשר להגיד עליהם הכל, טפשים הם לא.

 12. זיו :

  לשושי פולטין ( תגובה 8):
  ראשית אומר שאפשר לבטל הסכם קיבוצי "בשביתה איטלקית" (או כפי שהרופאים הצליחו!)או לכל הפחות להודיע על ביטולו בתום תקופת ההתחייבות 2016.
  איני מסכים לדעתך שעדיף להקל את רוע הגזירה מאשר לבטל אותה משתי סיבות:
  א. איני מוכן להתפשר על הרעות מהותיות בהסכם תמורת הסכמת האוצר להוצאת "עיזים" שלא היו צריכות להיות בכלל בהסכם מלכתחילה. מדוע לוותר על דברים גרועים למורים בגלל שהכניסו הרבה דברים כאלה?
  ב. אין מצב שהאוצר יוותר על דברים מהותיים וזה מחזיר אותי לסיבה הקודמת.

  אני אגיד לך מה יקרה אם לא יהיה שעון נוכחות למורים:
  א. שעות השהייה שנקבעו בהסכם לא יקויימו ויתמוססו ( בדומה לשעתיים שהייה בעולם הישן). כל מורה ילך לביתו ויגיד שאת העבודה הוא יעשה שם כי יותר נוח לו.
  ב. שעות פרטניות לא יבוצעו בשלימותן, שש שעות לכל מורה. ובלי לפרט את יודעת בדיוק למה כוונתי ( מה גם שאין מדווחים עליהן).
  ג. שעות השתלמות פעם יהיו פעם בלחץ המורים יבוטלו….הם לא יתקיימו כל שבוע כל שבוע.
  וכ"ו.
  שורה אחרונה אם תחשבי מעט, תראי שכמעט כל תוספת העבודה תתמוסס ודינה יהיה כמו השעתיים שהייה בעולם הישן. בעוד עשר שנים עבודת המורה תראה כמעט אותו הדבר כמו היום. (עמדו מול הראי ותגידי לעצמך שאיני צודק לטווח הארוך).
  מטרת שעון הנוכחות הוא להבטיח שכל זה אכן לא יקרה – ובנקודה זו צודק האוצר.

  ולגבי עצם טענתך וטענות מורים אחרים לגבי עבודת המורים בבית: זה בדיוק מה שנאמר בפוסט, אף אחד לא חולק שהמורים עובדים בבית.
  אף אחד לא חולק שהעבודה נעשית, אך תמורת התוספת שכר הנכבדה האוצר דורש שהמורים ישהוו במקום העבודה ועל זה הוא מוכן לשלם.
  ומה את באה ואומרת כנגדם? במילא, אני מבצעת את זה בבית…
  זה נכון, וזה עבודת המורה ועל זה האוצר לא מוכן לשלם תוספת שכר גבוהה וארגון המורים הסכים לדעתו.
  סיכום הפוסט (שזו דעתי) שהאוצר משלם תמורת שהיית המורה בבית הספר. נקודה.
  את טוענת שאת לא מוכנה לזה? זה מהות ההסכם (אחרת אין משמעות ל- 40 שעות שהייה), ואת בעצם יוצאת כנגדו.
  ארגון המורים הסכים לתנאי האוצר לקבלת תוספת השכר ואת ( וגם אני) מתנגדים לזה.

  טענתי שאי אפשר להפריד בין השעון לבין ההסכם.
  ומי שבעד ההסכם וקבלת התוספת לא יכול לצאת נגד השעון.
  את יודעת את זה וגם האוצר יודע את זה.

 13. אמיר :

  לזיו, לגבי תגובתך בסעיף 11 – רן ארז הוציא בדיוק מכתב כזה.

  במכתב שפרסם רן ארז לחברי ארגון המורים בתאריך 23.01.12 (מופיע באתר הארגון, אני לא יודע איך לצרף לכאן קישור) הוא כותב:

  עפ"י ההסכם הקיבוצי, להלן נקודות מספר שיש להקפיד עליהן:
  1. אין לעבוד כלל אחרי השעה 16:00, בשום עבודה שהיא, גם אם מדובר בישיבות, השתלמויות וכד'.

  5. פינות עבודה: בדיקת מבחנים, בניית מערכי שיעור וכד' יש לבצע בפינות עבודה. הואיל ואין בכל בתיה"ס פינות עבודה, ואם לא יימצא הסדר בימים הקרובים, נודיע על נקיטת אמצעים בנדון, כך שמורים לא יצטרכו להימצא בבית הספר "שעות מתות" וגם לעבוד בבית. הודעות על כך יינתנו בימים הקרובים.

  שים לב להדגשתו בסעיף 1: בשום עבודה שהיא.
  הדגשתו בסעיף 5: בדיקת מבחנים….יש לבצע בפינות עבודה.

  ארגון המורים בהחלט מנחה את המורים שלא להשאר לאחר השעה 16 ולא לקחת עבודה הביתה.

  לדעתי זה לא לגמרי ישים, אך זו ההנחיה ואני מניח שמורה שינהג כך יקבל גיבוי מלא מהארגון.

 14. זיו :

  לאמיר (תגובה 13):

  המכתב הנ"ל ידוע ולצערי ולצערך הוא לא אומר את מה שהינך חושב שהוא אומר.

  בסעיף 1 רן ארז אומר שאין להישאר אחרי 16:00 לביצוע מטלות בבית הספר. הוא לא טוען שאין לעבוד בבית! הוא מדגיש שהשתלמויות וישיבות לא להסכים להישאר אחרי 16:00 שזה סוף שעות השהייה בין כותלי בית הספר לפי ההסכם.

  בסעיף 5 הוא אומר שאם אין פינות עבודה ואי אפשר לבצע בדיקות מבחנים בבית הספר הוא יבדוק מה לעשות בנידון על מנת שהמורים לא ישבו סתם בשעות השהייה בלי יכולת לעבוד.
  שים לב שאם יש פינות עבודה או כאשר יהיו אין שום משמעות לסעיף הנ"ל. פשוט המורה יוכל לבצע חלק (חלק!!) מעבודתו בית כותלי בית הספר.
  בשום מקום לא נאמר שאם המורה לא הספיק הרי שלא ימשיך לעבוד בבית.

  צר לי (באמת), אך אף אחד לא התכוון להגיד שהמורה יפסיק לעבוד בבית. לא בהסכם ולא בנספחים למיניהם.
  לפי ההסכם יש לשהות 40 שעות בבית הספר – בלי קשר לכלל מטלותיו של המורה שבוצעו בעבר וימשיכו (אליבא דחותמי ההסכם) להעשות בעתיד.

 15. שמוליק :

  לזיו,
  אחרי ההסברים שלך נכון שהסעיפים הנ"ל והמכתב נראים לי אחרת.
  ההצעה שלך לשביתה איטלקית היא בדיוק מה שחשבתי שיש לעשות מתוקף ההסכם. אין לעבוד בכל עבודה שהיא בבית מעבר ל 40 ש"ש כמו כל עובד מדינה אחר !
  נראה לי שעד ביטול ההסכם ב 2016 (נקווה שכך יהיה) זו הדרך היחידה להביא לשינוי

 16. אמיר :

  לזיו,
  אני מפרש את דבריו ("שום עבודה שהיא") אחרת ממך, אך עם זאת מסכים שהיה נכון יותר להוציא הבהרה ספציפית לגבי בדיקת מבחנים (ומטלות אחרות) בבית.

 17. זיו :

  לאמיר,

  הייתי נוכח בפגישת נציג ארגון המורים עם מורים בבית הספר המשתתף בפילוט המלא. הנציג ביקש מהמורים תלונות על העוז על מנת להעביר הלאה.
  אחת התלונות הייתה שעדיין יש ישיבות מורים הנערכות בערב. הנציג "התעצבן" והודיע שאין כזה דבר והוא יבקש מרן ארז להוציא הנחייה מפורשת בנושא.
  לאחר מספר ימים יצא המכתב הנ"ל.

  רן ארז יודע להתנסח בבהירות כאשר הוא רוצה.

  אגב, אחת הטענות שחזרה שוב ושוב, מדוע לא מאפשרים למי שחתם לחזור לעבוד בתנאים הישנים…

 18. עמית-ה :

  זיו
  אני מוצא בשעון נוכחות הבעת חוסר אמון.
  בנושא 40 שעות עבודה מדובר ברעיון הזוי נוסף מבית האוצר ואני לא חושב שניתן ליישם אותו.

 19. שושי פולטין :

  שאילתא בנושא
  http://www.youtube.com/watch?v=pcOt3ji_o8w

 20. זיו :

  לשושי ולכולם:
  מדובר בדמגוגיה בגרוש, ואסביר.
  מורה ממוצע עובד כ- 20 שעות למשרה שזה כ- 15 שעות שעון. גם אם תיקחי הפסקות אוכל, שירותים, השתלמויות ופגישות הורים לא לעבקי את ה- 20 שעות שעון בשבוע בממוצע.
  המורה מחתים 40 שעות כרטיס, כלומר יש לו כ- 20 שעות נטו לביצוע מטלותיו.
  למנהל יש במכות לקזז ביום אחד ולהוסיף ביום אחר, כלומר גם אם למורה יהיה לחץ נקודתי בסמכות המנהל לוותר על שעות שהייה במקום אלר תמורת זה.

  האם לדעתך 20 שעות שעון לא מספיקים למורה לביצוע כלל מטלותיו בממוצע לאורך השנה ושהכל יהיה בין כותלי ביה הספר?!

  בוודאי שזה אמור להספיק וזה מה שענו בשאילתא בין השורות!!

  מה הבעייה?
  כפי שאת הגדרת, שהעיפרון נופל או במילים אחרות שלא בא למורה לעבוד מיד אחרי שעות הלימודים אלא בערב בבית, ועל זה בא האיגוד המקצועי שלך והאוצר אמרו שלא, זה יבוצע בין כותלי בית הספר.
  מבטיחים שבאישור המנהל תקבלי שעות נוספות, אני לא רואה אייך המנהל מאשר שעות נוספות כי 20 שעות בשבוע כל שבוע לא מספיקות.

  אפילו יום הורים שיתבצע כמובן בערב לא תקבלי שעות נוספות כמו באופק חדש.
  המנהל יאשר יום קודם או יום אחר כך לצאת 3 שעות שהייה קודם.
  פחחחחחחחחחח…

  לכן אמרתי בפוסט, כל מי שטוען נגד השעון הוא דמגוג ובא בידים לא נקיות.
  רוצים להיות נגד הרפורמה? אני גם נגד.
  אבל בגלל השעון??

  סיכום: אף מורה בעוז לא יקבל שקל אחד עבור עבודה נוספת ולפי הרפורמה – בצדק.

 21. יוסף :

  הפתרון הפשוט לרסס מידי פעם את השעון בסיליקון או למרוח בקרם שומני .

  מורים יקרים מדי צריך " לשרוף את המועדון " ולהפסיק לנסות לטפל בפרטים הקטנים . רק יציאה לרחובות והשבתה טוטלית של המערכת המתפוררת של החינוך.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.