חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בנק ירושלים: איננו מרוויחים על חשבון עובדי קבלן

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מידע על פעילויות ב 5.02.12 2:23

איתמר כהן, בלוגר חוקר וחבר עבודה-שחורה, קיבל הזמנה מבנק ירושלים לכתוב על הריביות המצוינות שהם מציעים על פיקדונות. בעקבות המאמר על פיטורי עובד קבלן מהבנק איתמר ביקש את תגובת נציגת הבנק בנושא

אלון פּוּטָר מעבודתו (דרך קבלן) בבנק ירושלים ואנחנו נפגין שם

בככר ציון בירושלים ביום ראשון - 5 בפברואר 2012 - משעה תשע עד עשר מאת: לילי בן עמי

לקריאה נוספת

מיכל לנגר עובדת בחברת LookupPage העוסקת בניהול נכסים דיגיטליים, שאחד מלקוחותיה הוא בנק ירושלים.

מיכל פנתה אלי בהצעה שאכתוב על הריביות הגבוהות במיוחד שבנק ירושלים מעניק למי שפותח בו פיקדון.

בתגובה שאלתי אותה על העסקת עובדי קבלן בבנק, ומיכל הגיבה.

שלום מיכל,
תודה על המידע. אני מכיר אותו היטב מהעיתונות, וגם כמי שבעבר היה לקוח של בנק ירושלים בדיוק מהסיבה הזו – ריביות הזכות המצויינות שאתם מציעים.
שאלה קשורה שרציתי לשאול: שמעתי טענות על כך, שלבנק מתאפשר להציע תנאים מצויינים כאלה ללקוחות, בין השאר בזכות העסקת עובדי קבלן, או פגיעה בזכויות עובדיו. אדגיש, שאין לי שום כוונה לפרסם טענות בעלמא, מבלי לבדוק אותן לעומק, ולכן, קודם כל אני רוצה לשמוע את תגובתכם לטענות.
תודה מראש,
איתמר

שלום איתמר,

תודה על פנייתך, הדברים כלל אינם נכונים. הבנק מעסיק מספר נותני שירותים בכמה תחומים שאין לו בהם התמחות ורואה סיכון בניהול  ישיר שלהם בבנק. חלק מנותני השירותים עושים זאת באמצעות עובדים שלהם ומבחינה מספרית מדובר באחוזים ספורים מתוך סך כ"א של הבנק שאין בו כל השפעה על היקף הוצאות הבנק. התנאים המצוינים מוצעים ללקוחות מפקידי הפיקדונות כי רוב ההתנהלות עימם מתבצעת באינטרנט ולא על בסיס מערכת סניפים ענפה כפי שנוהגים הבנקים האחרים.

 אשמח לענות על כל שאלה נוספת

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , , ,

5 תגובות

 1. בנק ירושלים: איננו מרוויחים על חשבון עובדי קבלן | Jerusalem-ON.info :

  […] http://www.blacklabor.org/?p=42593EmailShareDiggRedditPrint […]

 2. ק. טוכולסקי :

  איןן מקום לעובדי קבלן לא בבנקים ולא באוניברסיטאות ולא בשום מקום אחר. הפתח ההגיוני לכאורה של עובדי כוח מאדם מחליפים צמח למפלצת.

 3. יוני (לא כל שטות של מעסיקים צריך לפרסם) :

  אני לא רואה כל צורך לפרסם את התעמולה של המעסיקים בעבודה שחורה.

  הם פיטרו את מוביל ההתארגנות, מעשה אסור. זה מה שצריך לשאול אותם עליו. כמובן שאם נשאל אותם יגידו שהיה עובד גרוע – זה מה שהם תמיד אומרים – זה אומר שחייבים לפרסם?

  בכל מקרה הטענה המרכזית של המתאגדים היא כי תנאיהם נפגעו כתוצאה מהעברתם למעמד של עובדי קבלן, בניגוד להבטחות. ותנאי המתקבלים החדשים לעבודה גרועים אף הרבה יותר. דבר שמבטיח שכאשר יהיו מספיק עובדים בתנאי מינימום מנוסים מספיק – יפוטרו הרוב המכריע או כל העובדים בתנאים הקרובים-לישנים. וכמובן גם הסיכוי לקידום בתוך הבנק שהוא חלק מהשיקולים בקבלת עבודה פקידותית בבנק – ירד כנראה קרוב לאפס.

  למה אמור להיות אכפת לעובדים אם הבנק חוסך בכך עלויות או לא.

  קשה כמובן להבין למה הבנק עושה זאת אם זה לא חוסך לו, הטענה שהוא רוצה "להתרכז בליבת הפעילות שלו" – היא אמירה אידאולוגית חסרת משמעות (כמו כשמרקסיסט אומר "זה דיאלקטי" או "זה נובע מאופי חלוקת השליטה באמצעי הייצור", או קפיטליסט מספר לך את משל "האיש השמן והאיש הרזה").

 4. דליה :

  בכל פעם שאני שומעת את הפרסומת על הריביות הגבוהות הניתנות על פקדונות בבנק ירושלים, אני נזכרת בשינוי תנאי ההעסקה של חלק מעובדיו, והעברתם למעמד של עובדי קבלן.הכסף עדיין לא סימא את עיני כל האזרחים, ואין צורך להתפתות לפרסום הזה. זכויות העובדים חשובות יותר מריבית שמעלים על חשבון העברת עובדים מהעסקה ישירה להעסקה עקיפה.

 5. מערכת עבודה שחורה :

  בקשת לין דרור מהמשמרת הצעירה, ממארגני המאבק להעסקה ישירה בבנק ירושלים:

  כחלק מהפעלת הלחץ, העובדים מבקשים מפעילים שלא יוכלו להגיע להפגנה להתקשר למוקד הטלפוני, בשעות ההפגנה (9:00-10:00) וגם מאוחר יותר (13:00-14:00), ולבצע שיחות עידוד לטלפנים שיענו לכם. 5727*

  נשמח אם תוכלו להתקשר למוקד פעמיים או שלוש מהשעה אחת עד שלוש (אחר הצהריים מתחילה משמרת חדשה של עובדים חדשים), ותחזקו את העובדים בהחלטתם להקים ועד, תגנו את פיטורי אלון – חברם לעבודה, ותביעו תקווה שהעובד איתו אתם מדברים כבר הצטרף לוועד. (רקע: תוכלו להיעזר בקיצוץ השכר עליה החליטה טלאול בשבוע שעבר כדי לדרבן את העובדים)
  חשוב לנו לקבל שיחות רבות ככל הניתן, כשהמסר המרכזי יהיה חיזוק העובדים בהחלטתם.
  תודה
  דוד כותב:

  התקשרתי לבנק ירושלים. דיברתי עם נציגה חמודה בשם ציפי ושאלתי על התנאים בבנק. אחרי שקיבלתי רשימה של התנאים המצויינים – שאלתי אותה האם הם הושגו על חשבון העובדים, ומה דעתה על פיטורי אלון מרכוס, שהוא מנהיג המאבק בהפרטת המוקד הטלפוני. סיימתי את השיחה (המביכה מעט) באיחולי הצלחה לעובדים – ואני רק מקווה שזה הוקלט ושישמע את זה אחד המנהלים שם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.