חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שביתה ב"בית של תמר"

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות, חינוך ותרבות ב 1.02.12 19:03

עקב הפרת ההסכם הקיבוצי ב"בית של תמר" המורים בביה"ס, המאוגדים בכוח לעובדים ישביתו היום (ה-1.2.12) את הלימודים  בשני סניפי בית הספר, שפיים ומשמר השרון. הבית של תמר הוקם ב 1990 כדי לאפשר לתלמידים לקויי למידה בעלי פוטנציאל לימודי טוב ללמוד בדרך אחרת ולמצות את יכולתם האישית ולרכוש תעודת בגרות כמפתח ראשון להשכלה

המורים בביה"ס "הבית של תמר" המאוגדים בכוח לעובדים ישביתו היום (ה-1.2.12) את הלימודים  בשני סניפי בית הספר, שפיים ומשמר השרון. השביתה, המתקיימת ללא הגבלת זמן,  מקיפה כ-400 ילדים לחינוך מיוחד בכיתות ז' עד יב', וננקטת כתוצאה מהפרת ההסכם הקיבוצי ע"י הנהלת ביה"ס. ההסכם שנחתם באוגוסט 2011 היה להסכם הקיבוצי הראשון שנחתם בביה"ס פרטי. "אנחנו מנסים להציל את משרותנו ואת מה שנותר מצביונו הייחודי של ביה"ס", מסבירה קרן וולדמן מחנכת כיתת י"א, רכזת אנגלית וחברה בוועד העובדים. על מנת לצמצם את הפגיעה בתלמידים, יקיימו המורים רק את מפגשי המרתון לבגרויות באזרחות והיסטוריה לשכבת י"א (כ-50 תלמידים).

ההסכם הקיבוצי שנחתם בין הצדדים עיגן את זכויות העובדים לקבלת שכר כמחויב במשרד החינוך והגדיר את חובת ביה"ס לשלם למורים על פעילויות נוספות, דוגמת טיולים, ריכוז חברתי, שעת מחנך ועוד פעילויות עליהם לא זכו המורים לתשלום בעבר. ואולם, כבר לאחר החתימה על ההסכם הופיעו הפרות בוטות מצד ההנהלה. "נתקלנו בהלנות שכר, אי תשלום גמולים ומענקים או תשלום על פעילות נוספת, ובכל פעם בתירוצים שונים " מסביר עו"ד ערן כהן המלווה את הוועד מטעם כוח לעובדים. במקביל להפרות, מצויה ההנהלה בהליך משפטי מול וועדי ההורים בביה"ס, הנוגע לגובה התשלומים שניתן לדרוש מההורים. ההורים מסרבים להעביר כספים נוספים (מעבר לשכר הלימוד) ללא שקיפות מלאה לגבי כספיהם הנכנסים למערכת. לאור סירובה של ההנהלה להתנהל כן, הודיעו ההורים כי הם מוכנים לשלם רק 2000 ₪, הסכום שניתן לגבות כחוק. בתגובה, הודיעה ההנהלה על אי קיום מרתונים ( מפגשי הכנה אינטנסיביים לקראת בחינות הבגרות) ומעבר לתוכנית התואמת את מתכונת "משרד החינוך" כלשונם, שמשמעותה הישירה היא ביטול משרות ופיטורי מורים. " מדובר בפגיעה רחבה יותר מאשר במשרתנו" מוסיפה וולדמן." הפגיעה תורגש בפגיעה בתלמידים הזקוקים להרבה מעבר ממה שמשרד החינוך מספק". מוסיפה וולדמן.

ההחלטה על השביתה באה בעקבות התעלמותה של הנהלת ביה"ס מהכרזת וועד המורים על סכסוך עבודה וסירובה להציג הוכחות לכך "שמקורות ההכנסה אזלו" כלשונה. במקביל, גם במשרד החינוך מתעלמים מהמשבר בביה"ס, חרף פניות חוזרות ונשנות. השביתה היא צעד ראשון בו מתכוונים המורים לנקוט, ככל שלא תראה ההנהלה נכונות פתור את המשבר." אנחנו מחויבים לילדים ולכן ננסה לצמצם את הפגיעה בהם ככל האפשר" מבהירה וולדמן, "אך לא יתכן שההנהלה תתעלם מהעובדים שלה כך. חוזים והסכמים יש לכבד, וכך גם את האנשים המסורים שעובדים כאן". תמיכה במאבק המורים מגיעה גם מוועד ההורים בביה"ס: "כל פגיעה במורים משמעה פגיעה ישירה בחינוך ילדינו, המורים של בית הספר הם נכס שאנו מעוניינים לשמר," אומר מאיר גוטרבוים, יו"ר וועד ההורים בסניף משמר השרון. הערב, בישיבת הנהגת הוועד, יחליטו המורים האם לחדש את השביתה גם מחר. החלטות דומות יתקבלו מדי יום.

ביקשנו את תגובת "הבית של תמר", הבטיחו לשלוח וטרם קיבלנו.  לכשתגיע נפרסם אותה – מערכת עבודה שחורה

———

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.