postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 67

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 67

נושאים הדייג, עלו ברשת ב 27.01.12 6:00

מבחר תכנים מעניינים שהתפרסמו ברשת בשבוע החולף

חברה ורווחה

הצעת החוק "הפללת הלקוח" של ח"כ אורית זוארץ (קדימה) תהפוך את כל צרכני הזנות לעבריינים. גל חן, שהתנדבה עם נשים הנמצאות במעגל הזנות, טוענת שזו אלטרנטיבה ראויה וצודקת למיסוד הזנות, במיוחד לאור הכשלון המהדהד של המהלך הזה במקומות כמו הולנד.

באתר של משרד הרווחה עלו סרטונים של הרצאות מבמת הסגל הבכיר מס' 39 שהתקיימה בתחילת החודש, שעסקה במצב העבודה הסוציאלית לאור המחאה החברתית. בין הדוברים: ד"ר קרנית פלוג (חברת ועדת טרכטנברג), פרופ' אביה ספיבק (יו"ר צוות המומחים לצדק חברתי) וישראל אמיר (מינהל השירותים החברתיים בעיריית ת"א).

פוליטיקה

שי גולדן חיפש וחיפש, אבל לא הצליח למצוא היכן ניתן לשמוע את יאיר לפיד בלי לשלם כסף. הוא מבקש להזכיר ללפיד שכללי המשחק השתנו, ואדם המבקש להפוך לאיש ציבור לא יכול לתת יד לנורמות פסולות כמו חוגים פוליטיים בתשלום.

תקשורת

צלם העיתונות אלכס ליבק דיבר השבוע בכנס היסוד של ארגון העיתונאים החדש. שאול א. מהבלוג "תחשוב טעים, יהיה טעים" שמע אותו מספר על קריירה מזהירה בשכר עלוב וללא תנאים סוציאלים, וגזר מכך מסקנות עגומות לגבי עתידו של התחום. גם ההתאגדות החדשה של העיתונאים, לדעתו, לא תוכל לשנות את המצב.

במוצ"ש הקרוב תתקיים בבית העם בת"א השתלמות בנושא "תיעוד אירועי מחאה". יוזם האירוע, איליאן מרשק, יעביר מנסיונו המצטבר כיצד לתעד ולהפיץ אירועי מחאה עם סמארטפונים, מצלמות ומכשירים דומים, כשמטרת-העל היא בנייה של צוותי תיעוד בפריסה ארצית.

טכנולוגיה

בעקבות סגירתו המתוקשרת של עוד אתר לשיתוף קבצים, יהונתן קלינגר מדווח שהיורש כבר נמצא. כמו תמיד, האתרים החדשים מתוחכמים יותר וחסינים לתביעות (לפחות בינתיים). מתי יבינו ארגוני זכויות היוצרים שהם נלחמים בטחנות רוח?

ספורט

ביל מרדו, עיתונאי ספורט אמריקאי שנלחם למען זכותם של שחקנים אפרו-אמריקאים להשתתף בליגת הבייסבול הבכירה, נפטר השבוע בגיל 88. מאבקו של מרדו נשא פרי כאשר לסטר רודני, השחקן השחור הראשון, הוחתם בברוקלין דודג'רז ב-1945.

סביבה

האתר grist מדווח שהרבה יותר סביבתי לשפץ בית ישן מאשר לבנות חדש. הכנסת אביזרים מודרניים לבית ישן תביא לשיפור כמעט מיידי באיכות הסביבה, בעוד שהשפעתם החיובית של הבניינים הירוקים החדשים תורגש רק בעוד עשרות שנים.

במדינת ישראל יש עשרות בארות מים מזוהמות. למרות שהטכנולוגיה לשיקום הבארות זמינה, ואפילו טומנת בחובה הטבות ליזמים, אף אחד לא מרים את הכפפה.

בעולם

בהונג קונג דווקא לא מתלהבים משנת הדרקון הבאה עלינו לטובה, בעיקר בגלל הגל הצפוי של הנשים הסיניות ההרות שיבואו ללדת אצלם. הרשויות המקומיות מנסות למנוע את תופעת "תיירות הלידה" , שנוצרה בגלל הגבלת הילודה הסינית והביקוש הגדול לתעודות לידה הונג-קונגיות.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.