חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חרדים וקיבוצים – שני המגזרים האחרונים (?) שבהם החברה תומכת ביחידים

נושאים עלו ברשת, רווחה ושירותים חברתיים ב 25.01.12 6:00

אלון שוסטר הוא ראש המועצה האזורית שער-הנגב.  במכתבו השבועי הוא סיפר על פגישות שלו בבני ברק.  באותו מכתב הוא מספר גם על "חוויית קנייה" של תושב רוחמה בנתיבות, חשבנו שיש גם לקוראי "עבודה שחורה" משהו ללמוד מהדברים

שלום לחברות ולחברים,

 איחוד וייחוד

אגודת "עזרה למרפא" בראשות הרב פירר מתעתדת להקים בשדרות מרכז נוסף, מחוץ לזה הקיים בבני ברק, מרכז שישרת את כלל תושבי האזור: רפואה יועצת (חוות דעת נוספת), מרכז שיקומי, שירות אמבולנסים והשאלת ציוד רפואי; הכול ללא תשלום. מכיוון, שהמרכז השיקומי החדש אמור להכיל בריכה הידרותרפית, נדרכנו ובקשנו להבין טוב יותר במה מדובר בכדי שלא נקלע לניגוד אינטרסים בין השירות החדש לבין המרכז ההידרותרפי שלנו.

הוזמנו במאור פנים לבנין האגודה הממוקם במרכז העיר החרדית. המוטיב המלווה את פועלה של האגודה:" איש את רעהו, יעזרו; ולאחיו, יאמר חזק" בא לביטוי ממשי בפעולתה. הסכמנו עם מארחינו שעלינו לאפשר לכל צד לבטא את ייחודו ולשתף פעולה ככל האפשר; המטרה: רווחת תושבי שדרות והאזור וחיזוק המסגרות האזוריות הקיימות.

 תדר דומה

בני ברק, העיר הצפופה במדינה והענייה במגזר היהודי, הרחוקה מאיתנו תרבותית ופוליטית, חיה על פי אתיקה חברתית שרב בה המשותף עימנו. אם להיות חולה, נהוג לומר ובצדק, עדיף שזה יקרה בחברה חרדית או בקבוץ. גם בקבוץ המתחדש. הפערים בינינו ידועים ואינם צריכים חיזוקים; המכנה המשותף מוסתר/מודחק מסיבות בלתי קבילות בעיני.

מכר ותיק, חבר מועצת העיר בני ברק, הציע לי לנצל את הביקור בעירו לפגישה עם יעקב אשר, ראש העיר מזה כמה שנים. אשר חילץ את המקום מגרעון מתמשך ומקיים בו תנופת פיתוח יוצאת דופן. נפגשנו, התרשמנו וסיכמנו לשוב ולהיפגש, בפורום רחב יותר בכדי ללמוד הדדית יותר.

 מדרום יפתח הטוב

אמנון גולץ, חבר רוחמה, כותב בטורו שבעיתון "שער הנגב" מלים של אהדה לדרומיים, באשר הם:

"חיפשתי צבע מסוים בשדרות וכשלא מצאתי, נסעתי לאופקים. "אין לי", אמר המוכר הראשון, "אבל בטח תמצא אצל וענונו ברחוב הראשון ימינה ועד הסוף". "לא אצלנו", אמר לי וענונו, "אבל כל הסיכויים שתמצא אצל אליהו במרכז המסחרי. "לא, אני מצטער", אמר אליהו, "אולי אצל וענונו", הייתי, אמרתי, "אולי אצל מקסים", ניסה אליהו לעזור. את הצבע לא מצאתי אבל מצאתי מאור פנים.

בתל אביב היו אומרים לי בחנות הראשונה שאין צבע כזה ואם אין אצלם, כדאי לקנות גוון אחר…".

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.