חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

משרד הביטחון מתנגד להקמת מפעל הגז של תשובה בעכו

נושאים בריאות ואיכות סביבה, חדשות ב 23.01.12 6:02

מטה המאבק נגד מפעלי הגז בעכו, כפר מסריק והקריות רשם הישג במאבקו נגד הקמת מפעל גז יבשתי של יצחק תשובה על חורבות המפעל הכימי "פרוטארום" שבעכו. משרד הביטחון מתנגד להקמת המפעל בעכו, ולדברי  ועד עובדי רפא"ל, על משרד הביטחון לפסול את חלופת כפר מסריק. יש להקים את מתקן הגז רק בים

כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט"" (19.1), נציג משרד הביטחון בוועדת העורכים תמ"א 37 (למתקני טיפול בגז טבעי מתגליות) אלון ישעיהו, הודיע כי משרד הביטחון מתנגד להקמת מתקן לטיפול בגז בעכו (בשטח פרוטרום) הסיבה: "ישנן השפעות הדדיות עם מפעל רפא"ל. בשל התנגדות זאת דורגה החלופה כבעלת סיכוי נמוך להקמת מתקן לייצוא או קליטת גז טבעי מקידוחי הים התיכון".

מדובר במאבק עיקש וחסר פשרות כנגד הקמת המפעל לטיפול בגז באזור עכו שהחל בחודש יולי 2011 עם פרסום הידיעה על רכישת הקרקע של מפעל "פרוטארום" על ידי חברת דלק בבעלות תשובה. עמדת משרד הביטחון מעידה כי גורמים ממשלתיים מכירים גם הם בסכנה הטמונה בהקמת מתקנים יבשתיים לטיפול בגז בסמוך לריכוזי אוכלוסייה ולמפעלים כימיים ואחרים.

יו"ר ועדי העובדים ברפא"ל דוד זוקמן בתגובה: "החלטת משרד הביטחון מאמתת את חששותיהם של עובדי רפא"ל. היות ואנו מכירים את הנושא, אין זה משנה אם מפעל גז יוקם סמוך לגדר המפעל או במרחק של כמה קילומטרים ממנו ועל כן יש לפסול גם את חלופת כפר-מסריק. ועדי רפא"ל מתכוונים להמשיך להתנגד להקמת מתקני הגז המסוכנים בקרבת המפעל ובקרבת תושבים, ולהיאבק יחד עם מטה המאבק המשותף. במידה והמטה יחליט להפגין, נעמיד לרשותו את אנשי רפא"ל. עכו וכפר מסריק הן חלופות שלא נוכל לחיות איתם".

תומר רונא דובר המטה וחבר כפר מסריק בתגובה: "מטה המאבק מברך על החלטת משרד הביטחון וקורא לחברי ועדת העורכים, משרד האנרגיה והמים, משרד הביטחון וראש הממשלה לשים בראש סדר העדיפויות שלהם את בריאותם, בטיחותם וביטחונם של תושבי המדינה ולהחליט על הקמת מתקן גז בתוך הים בלבד, כפי שנוהגות מדינות מערביות מתוקנות בעולם.

החלטת משרד הביטחון נותנת לנו זריקת עידוד ומוכיחה כי פעילות מטה המאבק המשותף לתושבי האזור ולוועד עובדי רפא"ל נושאת פירות. במהלך סוף השבוע הגיעו אלינו עשרות טלפונים נרגשים של תושבים שבירכו על ההישג המרשים וחיזקו את ידנו להמשך.

תושבי אזור עכו והקריות מתנגדים להקמת מפעל לטיפול בגז בסמיכות לבתיהם ולחיים לצד פצצה מתקתקת שיכולה להמית אסון לאומי כבד. אנו מתכוונים להחריף את המאבק ולהוריד גם את חלופת כפר-מסריק מרשימת החלופות".

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.