הדיור הציבורי יקרוס ברעידה הכי קטנה ולממשלות לא איכפת

נושא הדיור הציבורי עומד על סדר היום. תכנית על כך שודרה ב"יומן השבוע" אתמול בשבת ברשת ב. מורן מרום שלחה את תגובתה לעורכות התכנית ול"עבודה שחורה"

חשוב וחיוני להכיר את הפרטים הבאים אותם מסתירות ממשלות ישראל בעקביות ובכוונה תחילה, הרי הם לא רואים, לא סופרים ולא מתעניינים  באזרחים אותם הם בוחרים להשאיר מוחלשים באופן קבוע.

בחודש יוני  2008  שידרה תחנת גלי צהל  את הודעותיי המוקלטות על רעידות אדמה, שהורגשו בקרית-שמונה. שלוש הודעות אז בתאריכים שונים. הדיור הציבורי משנות ×”-50 המתפורר, בו אני מתגוררת  זקוק בדחיפות לפינוי בינוי. אזרחים רבים מאוד (גם סטודנטים, מרצים ואחרים…) עשויים/יכולים למצוא/לפתור את בעיות הדיור שלהם. בעיות דיור רבות תיפתרנה אם יזכו לפינוי בינוי.

4 ארבעה בנינים (לערך) בשכונה שלי –  אשר יזכו לפינוי בינוי. חיוניים, הכרחיים ויכולים לתת מענה ופתרון דיור איכותי, מתקדם, ירוק, בטוח ומשוכלל יותר, פי כמה, מהקיים. שכונה ירוקה מתוכננת : מים אפורים, בנייה באמצעות חומרים אטומים לרעש, מעלית, נגישות, קומות נמוכות מיועדות לקשישים, מיחזור אשפה ודירות/קומות נוספות  יכולים להיות בגדר חלום מתגשם.

גם לנו – תושבי קריית שמונה מגיע ב 2012 להקטין את הסימנים והסממנים, שנותרו ממעברת חלסה.  גם אם, ראשי העיר כאן בחרו להשאיר את עיירת-הפיתוח כמו בתקופת האבן, כמו עוד שכונה בעולם שלישי.

3 שלושה שרים הסירו אחריותם בכל מקרה של רעש אדמה:

 א. בני בגין הגיאולוג הודיע, שאין בעיה כזאת, כאן.

 ב. מתן וילנאי/השר להגנת העורף

 ו ג. עוזי לנדאו/שר התשתיות הודיעו, שכל אזרח אחראי על עצמו במצב של רעידת אדמה.

בה בעת, שממשלת ישראל מכריחה מדינות לקבל עזרה אחרי רעידות אדמה. נכון להיום ממשלת ישראל נגד אזרחיה – פשוטו כמשמעו ! …………

טוב ×”×™×” עושה שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס אם ×”×™×” יוצא לביקורים במקומות בהם בוצע פינוי בינוי (יהוד, פתח-תקווה, תל-אביב…) כדי ללמוד את השיטה והדרך הקצרה והיעילה ביותר לביצוע פינוי בינוי.   חשוב, שיצרף אליו קבלנים מקצועיים, שמסכימים וחותמים על ביצוע העבודה בקרית שמונה (בשכונה שלי), ובערים המועדות : צפת, בית-שאן, טבריה.

אילו שר השיכון היה לומד את ההליך והרעיון מתחילת הקדנציה, אז פניתי אליו לראשונה בעניין, אולי היום גם בקרית-שמונה היו קבלנים מתחילים בבניית בנינים חדשים, חזקים, מותאמים- חלופיים לקיימים המטים לנפול.

מכתבי החוזרים אליו, אל מיכאל איתן השר המקשר באתר שיתוף הציבור, באתר ועדת טרכטנברג ובאתר "עבודה שחורה" התפרסמו מיד עם תחילת המחאה בקיץ (יולי 2011) . כן, אתן צודקות – לא קיבלתי תשובה. נכון, גם בזה אתן צודקות  – אין כאן מדינה, אלא, ערב רב של שבטים בהם, כמעט כל אחד בטוח, שיכול להיות ראש ממשלה ובינתיים לא עושים כלום אפילו לא עונים לאזרחים. אבל על  "קשר עם הציבור" הם מבזבזים, יותר מ 7 מליון שקלים…  אנחנו האויבים הטובים ביותר – לעצמנו  !!!

בכבוד רב,

מורן מרום

קריית שמונה

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , , , , ,

Leave a Reply