חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

סגירת רדיו כל השלום – הזמנה להפגנה

נושאים מידע על פעילויות, פוליטי ב 19.01.12 1:01

מחר, יום חמישי ה- 19 בינואר 2012 יתקיים דיון ראשון בבג"ץ בעתירה שהגיש רדיו כל השלום בדרישה לאפשר לרדיו להמשיך ולשדר. שדרי הרדיו יקיימו מחר יום תמיכה במאבקו של רדיו כל השלום, להלן פרטי האירוע

באמצע נובמבר 2011 זומן חבר הכנסת לשעבר ומנכ"ל שותף של רדיו כל השלום, מוסי רז, לפגישה במשטרה שבמהלכה נכפה עליו להפסיק את שידורי רדיו כל השלום באוויר בתדר 107.2FM. הרדיו פועל כעשר שנים ובשבע השנים האחרונות שידר באוויר ברשיון משטחי הרשות הפלסטינית ברמאללה, תוך הסכמה ושיתוף פעולה של משרד התקשורת.

רדיו "כל השלום" מותקף בשל היותו ארגון שמאל וגוף תקשורת, המציב אלטרנטיבה לתקשורת הנשלטת על ידי הממשלה והגופים המסחריים על ידי ממשלה ששמה לה למטרה לפגוע בארגוני זכויות אדם ובתקשורת החופשית בישראל.

מחר, יום חמישי ה- 19 בינואר 2012 יתקיים דיון ראשון בבג"ץ בעתירה שהגיש רדיו כל השלום נגד שר התקשורת בדרישה לאפשר לרדיו להמשיך ולשדר באוויר (בג"ץ 8939/11). שדרי הרדיו (כולם מתנדבים) תומכים ופעילים יקיימו מחר יום של תמיכה במאבקו של רדיו כל השלום למען חופש הביטוי והדמוקרטיה:

9:00 נפגשים בכיכר ספרא, יוצאים להפגין מול משרד התקשורת הנמצא בסמוך (הפגנה שקטה ומכובדת)

10:15 יוצאים עם הרכבת הקלה לתחנה מרכזית, הולכים ברגל לבית המשפט העליון

11:30 דיון בבג"צ: מפגינים נוכחות

14:00 כנס פעילים ומסיבת עיתונאים במשרדי הרדיו בשיח ג'ארח

שידורי הרדיו לא פסקו: אנחנו ממשיכים לשדר באמצעות רשת האינטרנט. להאזנה לשידור החי ולתכניות מוקלטות, ניתן לגלוש לאתר הבית של רדיו כל השלום.

על הבג"צ:

את רדיו כל השלום תייצג בדיון עורכת הדין יפעת סולל. הרכב השופטים בדיון – ריבלין, חיות, פוגלמן. העתירה הוגשה בתחילת דצמבר 2011 בעקבות סגירתו דרישת משרד התקשורת להפסיק באורח מיידי את שידורי רדיו "כל השלום", למרות שאלה נעשים מזה שנים, כדין, ברשיון, משטחי הרשות הפלסטינית ברמאללה, תוך הסכמה ושיתוף פעולה של משרד התקשורת.

המדינה בתגובתה ניסתה ליצור קונסטרוקציה משפטית, לפיה למרות שאין עבירה בשידורי התחנה בירושלים לאינטרנט ואין עבירה בעצם שידוריו של הרדיו מרמאללה – השילוב בין שתי הפעולות החוקיות, יוצר עבירה – הכל כדי להצדיק את הרדיפה הפוליטית של התחנה. המדינה מוסיפה וטוענת, שהרדיפה החלה מסיבות שאינן פוליטיות, עקב תלונה של תחנת רדיו איזורית, אולם היא נמנעה מלציין, כי תחנה זו היא בבעלות איש הליכוד דוד בן-בסט, אשר פועל וכותב נגד קשרים בין ישראלים לפלסטינים.

רדיו "כל השלום" פועל ברשיון מהרשות הפלסטינית, ומשדר בתדר שהוקצה על ידי הרשות. כל טענה שיש למדינה לגבי הקצאת התדר, או אופן השימוש בו, צריכה להיות מופנית לרשות הפלסטינית וכך גם היה במשך כל שנות פעולתו של הרדיו, אשר פעל תוך שיתוף פעולה עם משרד התקשורת תחת ארבעה שרים שונים ושלושה מנכ"לים – ללא טענה.

לאור האמור לעיל, לא ניתן להתעלם מן העובדה שרדיו "כל השלום" מותקף בשל היותו ארגון שמאל וגוף תקשורת, המציב אלטרנטיבה לתקשורת הנשלטת על ידי הממשלה והגופים המסחריים על ידי ממשלה ששמה לה למטרה לפגוע בארגונים ובתקשורת.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.