חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חה"כ דב חנין: להשיב את שירות אחיות בתיה"ס למדינה

נושאים בריאות ואיכות סביבה, חדשות ב 18.01.12 1:02

במהלך דיון בועדת העבודה והרווחה בכנסת בנושא הפרטת שירותי הבריאות לתלמיד, הודיע סגן שר הבריאות ח"כ ליצמן על ביטול המכרז להפעלת שירותי אחיות בבתי הספר. הועדה אימצה את עמדתו של ח"כ דב חנין, כי ביטול המכרז הינו הזדמנות להשבת השירות לידי המדינה

לדברי ח"כ חנין (חד"ש) המכהן גם כיו"ר השדולה להעסקה ישירה בכנסת:

"ביטול המכרז הוא הזדמנות להפסיק לעשות ניסויים על גבם של ילדי ישראל ושל האחיות ולהחזיר את השירות למדינה באופן מיידי. הפיכת אחיות בתי הספר לעובדות קבלן ריסקה מערכת רפואה מונעת שפעלה היטב בבתי הספר. פעם האחות היתה מוסד, חלק מהצוות החינוכי. היום היא עבד-קבלן, רצה בין בתי ספר ונדרשת לבצע חיסונים בלי אפשרויות מעקב. כולנו בועדה מסכימים: זוהי הפקרה גם של האחיות וגם של התלמידים. האחיות הכריזו על סכסוך עבודה. הן לא מוכנות להמשיך לעבור מקבלן לקבלן אלא דורשות להפוך להיות עובדות מערכת החינוך לכל דבר ועניין. צדק חברתי? אולי נתחיל בילדים ובעובדות?"

ח"כ חנין קרא לממשלה "לחדול לאלתר מהניסוי המסוכן בילדי ישראל בו הונחה בריאותם של היקרים לנו מכל על מזבח קדושת ההפרטה שלוחת הרסן, וזאת לאחר שכבר הוכח באורח חד משמעי – על ידי כל הגורמים המוסמכים – כי הפעלת שירותי בריאות התלמיד באמצעות קבלן נכשלה כשלון חרוץ בכל קנה מידה וכי השלכותיו העתידיות של הפעלת השירות במתכונת הנוכחית יהיו קשות ביותר לבריאות עם ישראל".

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.