חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 64

נושאים הדייג, עלו ברשת ב 6.01.12 6:00

מבחר תכנים מעניינים שהתפרסמו ברשת בשבוע החולף. ליקט וערך: דורון קאלו

חברה ורווחה

ביום שלישי הקרוב תתקיים בסמינר הקיבוצים ההרצאה "חלוקת משאבים – אינטרסים, השפעות ותוצאות", במסגרת הקורס "עולם אחר הוא אפשרי" של המכללה החברתית-כלכלית. הקורס בוחן מושגי יסוד בחברה וכלכלה לאור המחאה החברתית, מתמקד בפרקטיקה של ההפרטה בישראל, ומציג מודלים אלטרנטיביים.

נדב פרץ-וייסוידובסקי כותב בבלוג שלו על איחוד שמות המשפחה שלו ושל אשתו. למרות שהנוהג מקובל בעיקר אצל נשים נשואות, איחוד השמות עבור כל המשפחה מסמל יפה את הדו-צדדיות שבנישואין, וגם חוסך אי-הבנות עם הילדים.

בריאות

שאול מהבלוג "תחשוב טעים, יהיה טעים" מצא את ההתגלמות הראשונה של צדק חברתי: ההרחבה האחרונה של סל התרופות כוללת שלוש תרופות "יתום" למחלות נדירות, הפוגעות בעשרות בודדות של חולים, בעלות של מיליוני שקלים.

משפט

אפרת שוסטר, אחת מ-49279 עורכי הדין החברים בלשכה, הודפת ב"טרקלין" את הטענות על זילות המקצוע. לדעתה, ישראל היא לא פחות מאשר מעצמה של משפטנים, ונחשבת למובילה עולמית בתחומי משפט רבים.

תרבות

מדוע השב"כ רוצה לסגור את תיאטרון החופש בג'נין?  בנוסף למעצרם בקיץ של שלושה מעובדי התיאטרון, גם מנהל התיאטרון זכריה זביידי נעצר לאחרונה. מעניין לראות שחופש אמנותי יכול להפחיד את כוחות הבטחון.

המוזיקאי דויד פרץ נזכר כיצד פגש לפני עשור את יפה ירקוני ז"ל, בתקופה בה הפכה בן לילה מ"זמרת המלחמות" לאויב מס' 1 של מדינת ישראל.

טכנולוגיה

ריצ'רד סטולמן – האקר, היפי, ואביה הרוחני של תנועת התוכנה החופשית – טוען כבר שלושים שנה בעד הצורך להגן על חופש הפרט מפני ממשלות ותאגידים, שינסו לנצל לרעה את ההתקדמות הטכנולוגית. לאור החקיקה האחרונה בארה"ב ויוזמות כגון SOPA, נבואות הזעם הללו קרובות מאוד להגשמה.

שלטון מקומי

תושביה הערביים של כרמיאל אינם מקבלים שירותים בסיסיים כגון חינוך בערבית ופעילויות תרבות. חסיה חומסקי פורת קוראת לעיריית כרמיאל לשים זאת בראש סדר העדיפויות, במקום לעודד הצטרפות של גרעינים תורניים.

מגדר

טל לאור וטל שניידר שואלות מדוע טרם מונתה אשה לתפקיד מזכ"ל האו"ם. בין המועמדות הראויות, לדעתן: הלן קלארק, לשעבר ראש ממשלת ניו זילנד, ושלושת הזוכות האחרונות בפרס נובל לשלום.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.