postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » למי שייך ים המלח? ביום ראשון יחליטו

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

למי שייך ים המלח? ביום ראשון יחליטו

נושאים בריאות ואיכות סביבה, חדשות ב 4.01.12 4:06

מכתב דחוף נשלח לשרים, בו קוראים חברי פורום החופים הארצי, הכולל את ארגון מגמה ירוקה, לפעול בדחיפות להצלת אוצרות הטבע בים המלח. מצ"ב המכתב

ביום ראשון הקרוב, 8/1, יתקיים דיון בועדת השרים לענייני חקיקה בנוגע להצעת חוק שימור ושיקום ים המלח.

פורום החופים, שקם ביוזמתם של תושבים ממקומות שונים בארץ, הנאבקים נגד תוכניות בנייה ופיתוח מוגזמות, יצא לעזרתו של ים המלח ושלח מכתב לשרים החברים בוועדה, אשר קורא להם לקדם את החקיקה להצלתו של ים המלח.

מעיקרי הדברים במכתב: "ההרס האקולוגי השיטתי המתחולל מזה עשרות שנים בים המלח הנו עדות חיה לנורמות שהשתרשו בקרב מקבלי ההחלטות בכנסת, בממשלה, בקרב ראשי הרשויות המקומיות ובועדות התכנון, נורמות המעדיפות באופן קבוע את השיקולים הכלכליים של היזמים הפרטיים, בעלי ההון, על פני טובת הכלל, תוך התעלמות מהסביבה ותוך כדי פגיעה באינטרסים הבסיסיים ביותר של האזרחים… להפתעתנו, המדינה לא גבתה בפועל אפילו אחוז קטן מהחלק שלנו ברווחים, למרות שהתמלוגים שייכים לציבור על פי חוק, ואף הוסיפה חטא על פשע והורידה בפועל את גובה התמלוגים ל5% בלבד."

פורום החופים קורא לשרים: "מחובתכם לתקן היום את העוול ההיסטורי ולהצביע בעד חוק הגנה ושיקום ים המלח! זו ההזדמנות האחרונה שלכם, כנבחרי הציבור, להציל את ים המלח וכמו גם להתחיל את שיקום פני החברה בישראל – כי צדק סביבתי הוא צדק חברתי. ניתן וראוי לעצב מציאות חדשה בה המפעלים ינוהלו גם לטובת הציבור ויחד אם זאת תחת פיקוח וכללים."

בפורום החופים חברים ארגוני תושבים שמתגוררים בסמוך לחופים הנמצאים תחת איום בניה וכן עמותות- מגמה ירוקה, מפלגת התנועה הירוקה, כחול וירוק וצלול, אשר עורכים פעולות מקומיות וארציות לשמירה על החופים והגנה על סביבת הים והחוף כמשאבי טבע מתכלים השייכים לציבור. החוק להגנה על ים המלח צפוי להיות סנונית ראשונה ברשימה של חוקים שיגנו על החופים וישמרו אותם למען הדורות הבאים.

יצוין כי בשבוע שעבר, בחג החנוכה, קיימו ארגוני התושבים והעמותות הדלקת נרות המונית בחופי הארץ (ביניהם ים המלח), במחאה על תכניות נדל"ן ותשתיות המסכנות אותם. מצ"ב תמונות:

http://www.flickr.com/photos/greencourse/sets/72157628571546485/

התמונות באדיבות מגמה ירוקה, ניתן להורידן מהאתר. כשפותחים כל תמונה ניתן לראות באיזה חוף היא צולמה.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. מלונות ים המלח Hotelz :

    לא נראה שיש בכלל ספקות למי ים המלח שייך?! ים המלח הינו אוצר תיירותי שבין היתר מכניס כיום למדינת ישראל לא מעט כספים ומשפר פה את הכלכלה, עם רק היו יודעים להתנהג איתו בחוכמה אולי היו ממנפים את הפעילות ממנו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.