חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גניבת כרטיסי האשראי – כמה עצות מעשיות

נושאים חדשות, משפט ופלילים ב 4.01.12 3:57

כנראה שנפרצו עוד מספר אתרים בנוסף לאלה שפורסם אודותם.  ייתכן גם שפרטים שלא היו צריכים להיות שם הוחזקו במאגרים שנפרצו. אם אתם חושדים במשהו קראו את צרור העצות להלן ופעלו בהתאם
מאת: מנחם לוריא

בהמשך להודעה של השר ח"כ מיכאל איתן:

באתרי החדשות המקוונים מופיעות רשימות ובהם מספרי כרטיסי אשראי שנלקחו מהאתר של הפורצים.  חברות האשראי הוציאו הודעה לעיתונות, שגם מועברת באמצעות מוקדי השירות של הבנקים, שהן מסירות ידיהן מהרשימות האלה ומה שקובע מבחינתם אלה רק הפרטים שנמסרו על ידי האתרים שנפרצו ורשימות כרטיסי האשראי שבפרטים האלה ולא מה שמופיע באתרי החדשות המקוונים.

המידע שנגנב כולל מספרי כרטיסי אשראי,שם בעל הכרטיס,תוקף הכרטיס מספר תעודת הזהוי של בעל הכרטיס וכן קוד אימות בן שלוש ספרות שנמצא בגב הכרטיס. הפרטים האלה מספיקים לבצע כל עיסקה באינטרנט או בטלפון מבלי לאחוז בכרטיס פיזית ו/או להיות בעליו.

קשה עד בלתי אפשרי להגיע למוקדי השירות של חברות האשראי. חברת ישראכרד וויזה כאל מאפשרות לבדוק באתר שלהן אם כרטיסי האשראי שיש לכם מופיעים או לא ברשימת הכרטיסים הגנובים.

בנוסף למידע על כרטיסי האשראי נגנב גם מידע שמקורו המרשם האוכלוסין והרשומות שבידי הקרקרים מאוחדות קרי: מלבד פרטי כרטיס האשראי יש להם גם את פרטיו האישיים של הבעלים.

בפרטים שלי המופיעים בקבצים שנגנבו על ידי הפורצים ישנו פרט מוכמן שידוע אך ורק לבנק שלי ולי. אין שום סיכוי שאי פעם הפרט הזה הוזן על ידי באיזה שהוא אתר אינטרנט או במסגרת עיסקת אשראי כלשהי. מלבד הבנק שלי גם רשויות המס מכירות את הפרט הזה. המידע הועבר לטיפול מחלקת הבטחון של הבנק.

מכל מקום ככל הנראה הפורצים השיגו ידע הרבה יותר משמעותי ממספרים של כרטיסי אשראי וככל הנראה שלפו מידע שנאגר או ממאגרי מידע אחרים שלא פורסם אודות דליפה מהם או שחלק מהאתרים שנפרצו החזיקו מידע שאסור להם לקבלו ולהחזיקו בשום פנים ואופן.

לכל מי שיש ספק גשו בבוקר לסניף הבנק בטלו את כרטיס האשראי ובקשו שיפיקו אחר. יש לשם לב לפעילות בחשבון יתכן וכבר נעשה שימוש בפרטי כרטיסי האשראי בחיובים על סכומים קטנים ובאתרים שכן ביקרתם בהם. כמו כן יש לשם לב לדואר אלקטרוני שמגיע כדואר פרסומי וקשור באתרי הקופונים,אתר ONE ואתרים אחרים שקשורים במכירות באינטרנט בעיקר בזה הישראלי. לדואר פרסומי,כאמור,אל תשיבו – מחקו את ההודעות.

יש לשם לב לכך שהמידע שנגנב מכיל גם מספרי כרטיסי אשראי וכן מידע פרטי שרובו לא פורסם ככזה שנגנב – ונאלץ להמתין ולראות האם האתרים שנפרצו יועילו בטובם לפרסם את כל תוכן מאגרי המידע שאחזו בהן ואשר נגנבו בפריצה.

ומידע אחרון: האקרים הם חובבי מחשב שכותבים תוכנות ומפיצים אותם והם אנשים חיוביים ושומרי חוק. קראקרים הם עברייני סייבר שפורצים לאתרים משחיטים אותם ו/או וגם גונבים מידע.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. נציג קבוצת ישראכרט :

    לקוחות ישראכרט המעוניינים לבצע בדיקה קצרה ומהירה האם פרטי כרטיס האשראי שלהם נחשפו, מוזמנים להיכנס ללינק הבא.

    https://www1.isracard.co.il/

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.