חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ניצן הורוביץ: בנימין נתניהו, הדרת נשים היא קצה קרחון

נושאים איכות השלטון, בריאות ואיכות סביבה, עלו ברשת, פוליטי ב 2.01.12 1:55

ניצן הורוביץ כותב בבלוג שלו על התגברות ההקצנה החרדית ומאשים את ממשלות ישראל בכך שאיפשרו הדרדרות למצב הנוכחי, כדוגמה קשה תרומת אברים שכמה רבנים חשובים מונעים אותה ממאמיניהם

למה סיפרתי לביבי על אבי כהן

חברים יקרים שלום,

כשעמדתי השבוע מול ראש הממשלה, על הדוכן במליאה, ראיתי איך הוא ושותפיו הפוליטיים מנסים לעשות למחאה החופשית בדיוק את מה שהם עשו למחאה החברתית בקיץ. זו שיטת חמשת שלבים: בהתחלה התעלמות, אחר כך זילזול, ואז לנוכח ההד הציבורי קצת אמפטיה כביכול, לאחר מכן מיסמוס, ולבסוף השתקה. כרגע אנחנו במעבר מהאמפטיה למיסמוס. בקרוב ינסו להסיט את השיח לאיזה עניין אחר, הביטחוני תמיד עובד, וכבר בימים הקרובים יחזור גל החקיקה האנטי-דמוקרטי ונסיונות ההשתקה.

כדי להמחיש את עומק השבר, הצגתי בפני ביבי (הנה הדיווח) את הסיפור שמאפיין בעיני יותר מכל את ישראל של השנה החולפת. זה סיפור על ספורטאי נערץ, אהוב מאוד: שחקן מכבי ת"א, אבי כהן ז"ל. כהן, איש עם לב זהב, חתם על כרטיס אדי. הוא רצה, במפורש, שעם מותו ניתן יהיה לתרום את אבריו ולהציל חיים. לפני שנה, הוא נפצע אנושות בתאונת דרכים. רכב מסחרי פגע בו בעת שנסע בקטנוע. לאחר שבוע בבית החולים קבעה ועדה רפואית כי הוא שרוי במוות מוחי: מוות לכל דבר. זו הייתה ההזדמנות מבחינה רפואית, כאשר הלב עדיין פועם, לממש את רצונו ולהציל חיים. משפחתו כבר היתה מוכנה להגשים את שאיפתו ולתרום את איבריו. אלא שאז באו שליחי רבנים ובישרו לקרובים האבלים כי אבי כהן לא מת. ממש כך. לא מת. הרי לבבו ממשיך לפעום, טענו. העובדה שמעולם בהיסטוריה הרפואית לא קם אדם ממוות מוחי, לא שינתה דבר. גם העובדה שאפילו הרב הראשי עמאר בכבודו ובעצמו התיר למשפחה לתרום את איבריו של אבי, לא הרשימה כלל את הקיצוניים הללו. כך אומרת ההלכה, הסבירו, ולכן נטילת איברים מגופו של כהן היא בבחינת רצח. האם תתנו יד לרצח יקירכם? הציגו שאלה מחרידה. ותחת הלחץ הבלתי אפשרי הזה, הבטיחו נציגים של ישיבה מסויימת כי אם המשפחה לא תחתום, יקרה נס שיחזיר את אבי לחיים. חלון ההזדמנויות לתרומת איברים קצר מאוד. למחרת בבוקר, בדיוק היום לפני שנה, נדם לבו של אבי כהן והוא נקבר, מבלי שתרם את איבריו כפי שרצה.

לקריאת המאמר השלם…

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.