חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עוז לתמורה במתכונת מלאה – הרוב חיובי

נושאים דעות, חינוך ותרבות ב 28.12.11 6:09

בהמשך לביקורת של מורים על עוז לתמורה, אנו מביאים כאן דעה של מורה החווה את מימוש ההסכם בצורה יותר חיובית משלילית

הערות על ישום עוז לתמורה במתכונת מלאה דרך העיניים של רוני פיזם.

תקציר – גם אם יש בעיות שמחיבות פתרון ההסכם והישום סבירים ביותר. היישום המוצלח תלוי מאד בחכמת המנהלים בשיתוף פעולה עם הצוות ובהרבה רצון טוב מצד ההנהלה הבעלות ומשרד החינוך.

התועלת עולה על החסרונות. השכר שודרג. השעות הפרטניות יכולות לשמש מנוף לשיפור ההוראה לשיפור היחס בן התלמידים והמורים ולשביעות רצון של ההורים. המורים מצליחים לסיים את רב המטלות בבית הספר. יש שביעות רצון גבוהה מהשעות הפרטניות . מורים שעובדו לפני הרפורמה משרה אחת מאד מרוצים מתוספת השכר.

וכעת לפרוט

שכר – מבדיקת תלוש שכר ברשת אורט וברשות מקומית אחת תוספת השכר תואמת את ההבטחות של רן ארז ערב חתימת ההסכם ואת ההסכם עצמו. (בגלל מבנה שכר מסובך האוצר "גנב/הרויח כ 1%, כלומר התוספת קצת יותר נמוכה מ 42% תוספת עוז. תוספת עיני ותוספת שחיקה שולמו בסדר)

מדוע לא גדל הנטו ב 40% – בגלל שיטת המיסוי בארץ (מיסוי פרורגרסיבי עם מדרגות מס ונקודות זיכו) כאשר השכר נמוך (עד 6000 שח לחודש) אין כמעט חבות מס ,ככל שהשכר עולה העובד מתחיל לשלם מס ובהדרגה חלק יותר גדול משכרו הולך למס הכנסה וביטוח לאומי.

שעות נוספות -הבעיה המרכזית היא אופן חישוב מחיר שעת מ"מ ( שכר חדש ברוטו לאחר התוספות חלקי 40 שעות ולא חלקי 24 שהן שעות הוראה פרונטאליות) הסעיף חייב שינוי אבל עלינו לשים לב שזה אינו לב ההסכם ומטרת ההסכם להקטין עד למינימום עבודה נוספת.

אם כבר עוסקים בשעות נוספות צר לי. מהרגע הראשון היה ברור כי הם יצטרפו ל 40 שעות השהייה . האם כדאי לעשות ש"ש ? אם לא הייתה מצוקה בבית הספר והייתי יכול להגיע ל20 ש"ש בדיוק לא הייתי לוקח שעות נוספות.

עבודה ביום שישי – בעיה קשה שחייבת פתרון. יום שישי נחשב חמש וחצי שעות במקום שמונה שעות ביום רגיל מורה שנקבע יום חופשי באמצע שבוע צריך להשלים את 2.5 השעות החסרות בימים אחרים דבר שגורם להארכת יום העבודה ומקשה מאד. הפתרון האפשרי או מעבר של כל המערכת לחמישה ימי עבודה ארוכים או הכרה ביום שישי כיום עבודה מלא של 8 שעות.

שעת התחלה – בהסכם כתוב 8-16 . אין זה הגיוני שלא תקבע שעת התחלה של 7.30 כי רב המורים נוהגים להגיע לבית הספר לפני השעה הנקובה להכנות אחרונות/תורניות חצר/תאומים ישיבות צוות וכו'. חייבים לשנות הנוהל ולאפשר התחלה ב 7.30

השתלמויות מורים – עמדת המשרד שהשתלמות מורים על חשבון הזמן הפנוי של המורים כי ההשתלמות מזכה בתוספת שכר. לדעתי כל השתלמות שהמורה מחויב לעבור על ידי המפמ"רים (שינוי תוכניות לימוד ,השתלמות בבחינות בע"פ כתנאי להרשאה לבוחן בע"פ וכו) תוכר כחלק מחובת ההשתלמות ותחשב כשעות עבודה בפועל כולל זמן נסיעות

עבודה בימים חופשיים – שוב בגלל שהמערכת לא עברה לחמישה ימי עבודה מורים מתבקשים להגיע לבית הספר בימים חופשיים . נכון שהמורים רשאים לקזז שעות אבל זה איננו פתרון כי בעצם המורה פתח יום עבודה .לצערי מורי הרצליה לא העלו נקודה זו אבל זו בעיה חמורה במיוחד לגבי מחנכים.

מורים עובדי משרד החינוך/חטיבות ביניים – בעיה קשה ביותר משתי סיבות. הראשונה שאין רפורמה בחטיבות והרפורמה של אופק חדש שונה באופן מהותי מרפורמת עוז לתמורה. הסיבה השניה שעל פניה טכנית (עיצומי עובדי מנהל במשרד החינוך) מורי משרד החינוך לא מקבלים את תוספת עוז לתמורה בכלל (המקדמות ממש לא מתקרבות למתבקש)

פנסיה – למורים מבוטחי פנסיות צעירות אין בעיה. לגבי מבוטחי מבטחים הותיקה ומורי משרד החינוך בפנסיה תקציבית יש בעיות קשות בבחירת מסלול הפנסיה האפשרי והמועדף לגבי תוספת עוז לתמורה. הארגון חייב לנקוט עמדה רישמית או להציע למורים ,על חשבון הארגון, יעוץ פנסיוני מקצועי ואובייקטיבי

סיכום

ההסכם סביר והישום סביר. כל שינוי גם אם הוא לטובה יוצר אי שקט. הישום המוצלח תלוי בחכמת המנהל ובשיתוף פעולה של כל השותפים. יש מספר נקודות שמחייבות פתרון (שעת התחלה, השתלמיות מורים, מעבר לחמישה ימים ופנסיה). אם לא תפתר בעיית עובדי משרד החינוך החודש יש להורות למורי משרד החינוך להפסיק שותפות בעוז או לפחות לצמצם שעות שהיה

רשם רוני פיזם, מורה לכימיה ומתמטיקה מאורט קרית טבעון (מעל 55 כלומר מישרה אחת 20 ש"ש פרונטאליות)

גילוי נאות – רוני היה מהפעילים המרכזים בתנועת רוח חדשה שנסתה להחליף את הנהגת ארגון המורים

נערך על ידי יוחאי
תגיות: ,

20 תגובות

 1. שושי פולטין :

  רוני,
  ראשית תודה.
  יש לי כמה שאלות –
  1. אם יש לכם כבר פינות עבודה, ומה מהות אותם פינות? האם מדובר במתכונת שמשרד החינוך הכתיב כמו זו –
  http://cms.education.gov.il/NR/rdonlyres/E28C4B71-0D01-40C4-9B61-B9152CDAEBBB/133761/ozltmura7copy1.jpg
  2. האם התקינו אצלכם כבר שעוני נוכחות? מה מידת הגמישות אצלכם?

  3. באיזו מידה אתם מצליחים למלא את "מכסת" השעות הפרטניות?
  4. האם מורים שלא מספיקים את העבודה בבית הספר, לוקחים אותה הביתה?

 2. עופר :

  ליוחאי
  התועלת עולה על החסרונות????
  האמנם?
  מערכת החינוך בגדול אמורה להרוויח אם אכן הרפורמה תיושם כהלכה , ברור שתוספת שעות פרטניות\שהיה תורמות למערכת החינוך
  אבל אין שום סיבה שציבור המורים יממן את הרפורמה מהמשאב הכי יקר שלו והוא משאב הזמן , למרות דברך שהשכר שודרג השכר לצערי הוא לא שודרג אלא להפך אנו נדרשים ל 6 שעות פרטניות (ועל הדרך לשהות עוד 90 דקות שהם לא שעור אבל חובה ) שהם לבד תוספת של 25% ,כך שבשביל 17% תוספת אנו נאלצים לשלם ב 1. 10 שעות שהיה , 2. 3 – 5 שעות גמולים שהופכות לשעות שהיה , 3. 7 שעות שהם הצטברות של תוספת 15 דקות לכל שעור (הורדתי מראש 3 שעות על הפסקות שגם כיום אנו נותנים)
  השדרוג היחיד שיש ברפורמה הוא תרומת המורים למערכת תוך הפחתה ושחיקה של ערך השעה
  מורים רבים ואני בתוכם יפסידו זמן וכסף כתוצאה מהרפורמה ועדיין לא דיברתי על התסכול והשחיקה שהרפורמה גורמת בשטח ועל כך העידו וועדי המורים של אותם בתי ספר שכבר נכנסו לרפורמה

 3. זיו :

  פיזם, אתה מורה למתמטיקה, לא?

  מורה שלא עבר לעוז לתמורה מקבל תוספת עייני + שחיקה בשיעור 9%.
  מורה שעובר לרפורמה מקבל תא זה + 42% תוספת רפורמה.
  התוספת רפורמה אפילו לדבריך היא רק 41% (לפי חישובים שלי עוד קצת פחות, אבל נניח לזה – כי זה לא באמת על כל הרכיבים).
  יוצא שמורה שנכנס לרפורמה קיבל תוספת של פחות מ- 30% אפילו לפי דבריך!
  ( 1.29 = 1.09 / 1.41 ).

  העובדה ששיעורים פרטניים הם טובים למערכת, ע לזה אין ספק, אבל אם זה טוב מורים יכולים להמשיך ולהתנדב על חשבון זמנם הפרטי, הרי תוספת שכר אמיתית על כלל השעות הרי אין.
  (לדוגמה מורה כמוך שעובד 20 שעות – ותוריד מזה את גמולי הבגרות – תוספת 6 פרטניות זה כבר 30% תוספת עבודה. אגב, אתה תיהיה מחוייב לזה גם לאחר הבגרויות עד 20 ביוני – אחרת יורידו לך במשכורת אם יתנהלו לפי ההסכם).

  לסיכום: מעבר לעובדה שלהתנדב תמיד עשה טוב למערכת, לא הבנתי מה כל כך טוב ברפורמה לפי הפוסט שלך.
  עליית המשכורת האמיתית היא הרבה פחות ממה שהינך מצייר, תוספת פרטניות לפחות חלקן זה בהתנדבות מלאה ובעיות "אפילו" אתה מצאת.

  היכן פה החיובי ברפורמה מבחינת המורה?

 4. בראבה :

  ראשית, מי שטוען שיש לו נקודות חיוביות על מנת "לשבח" את הססכם עוז לתמורה ממשיך להשלות את עצמו.
  בכך אין כל בעיה.
  הבעיה מתחילה כאשר הכותב רוצה להשלות את האחרים וכאן מוטלת החובה להתריע מפני נסיונות השווא האלה.
  אין שום סקטור במדינת ישראל שחוייב להוסיף בין 66% ועד 80 % לשעות העבודה שלו על מנת לקבל 42% וספת.
  ועתה בואו נעשה חישוב קטן:
  מורה בשעות גיל שעבד עד כה לפי 20 שעות למשרה-כפי שמוגרת בחוק-כפול 4 שבועות בחודש=80 שעות.
  נניח שאותו מורה קיבל 10000 שח ברוטו. את הסכום 10000 נחלק ל-80 שעות ונקבל 125 שח לשעת הוראה.
  ועכשיו, מורים יקרים, ניקח את אותו מורה העובד לפי ההסכם 36 שעות בשבוע: 20 שעות+10+6 =36.נכפיל את השעות ב-4 ונקבל 144 שעות. ועתה נוסיף למשכורת 42% -כפי שמשלמים בפיילוט ונקבל 14200 שח.
  נחלק כעת 14200 ל-144 שעות ונקבל ערך שעה של 98 שח.
  עד כאן יש לנו כבר ירידה של 27 שח לשעה ,כלומר מעל 27 אחוזים הפסד לשעה.
  עד כה הכל מובן, נכון? אך בכך החישוב לא תם. זאת כיוון ש-10 שעות שהייה בית ספריות הפכו להיות פתאום שעות של 60 דקות ומכאן המסקנה היא לשעות השהיה שהן 40 במספר נוספה עוד רבע שעת עבודה או אם תרצו: ערכן של 40 השעות ירד בעוד 25%.
  הבנתם? מכאן המסקנה הפשוטה היא זאת:ההסכם פגע קשות בערך שעת הוראה כאשר רבע משעות העבודה ירד ב-27% +25%=52 %.
  במילים אחרות: לא רק שערך השעה ירד, הוא התרסק בחצי מערך השעה לעומת העולם הישן.ומי שלא מבין את החישוב הזה אינו מבין דברים בסיסי: לא רק שההסכם הזה פגע אנושות בערך השעה אלא מוטט לחלוטין את השכר של המורים.
  אך זה לא הסוף, משום שהמורים מתבקשים להיכנס לשעות מילוי מקום. הידעתם שלפי ההסכם ההזוי הזה אתם תקבלו רק 25% לשעת מילוי מקום? החלופה היא לא להיכנס למילויי מקום- כפי שרן ארז מציע בכנסים שלו. ואז יש לכם בעיה עם ההנהלה:אם תסרבו, אתם עלולים לסכן את מקום העבודה שלכם כי אין הרבה מנהלים היכולים להרשות לעצמם מורים המסרבים למילויי מקום.מכאן שאתם יכולים לבחור למלא מקום ואז לקבל 25% לשעה אך בלא שעת שהיה או לסרב.
  בכך לא תמו הטעונים נגד ההססכם.
  הנה בסעיף ט' נאמר במפורש שההסכם מחייב התקנת פינות עבודה עבור המורים הנשארים לעבדו עד השעה 1600. יש לי חדשות בנושא זה: אין ולא תהיינה פינות עבודה ומי שחושב שהנושא ייפתר בעתיד הקרוב חי לו באשליות. הסיבה פשוטה: לשלטון המקומי אין 3 מיליארדי שקלים עבור הקמת אלפי פינות עבודה כמתחייב מן ההסכם. פינת עבודה כוללת: שולחן, כסא, מחשב, מדפסת, דיו, מייר צילומים וכן הקמת תשתית עבור שירותים נלווים.עלות הקמת פינת עבדוה כזאת +תשתיות יכולה להגיע לכמה אלפי שקלים כאשר ברוב המוחלט של בתי הספר אין אפילו מחשבים המותאמים למאה ה-21.
  ההוכחה הטובה ביותר באה מהסכם גרוע אחר הנקרא"אופק חדש" וגם שם אין לרובו המוחלט של ציבור המורים פינות עבודה.
  נמשיך במסע "המרתק" בהסכם ההזוי זה.
  בזמנו רן ארז טען שמורי העל-יסודיים יחתימו שעון נוכחות ויעבדו עד 1600, כאשר שעות העבודה יכללו שעות שהיה, קבלת הורים ותלמידים, הכנת מערכי שיעור וכן בדיקת מבחנים, עבודות ובחנים.כל אלה תמורת 10 שעות בשבוע.נכון שלא בכל שבוע ניתנים מבחנים או עבודות.נכון שאין מפגשי צוותי הוראה בכל שבוע או ימי הורים. אך מה קורה כאשר מורים לא מסוגלים לבדוק מבחנים או עבודות כיוון שחדרי המורים מלאים בתפוסה של מעל 100%, כאשר אין פינות עבודה וכאשר אין שירותים נלווים, כגון תמיכה טכנית או אספקת ארוחה חמה אחת ליום או אפשרות להתרענן או חדרי מנוחה- כפי שמקובל בכל מפעל? שהרי בזכות ההסכם "הנפלא " הזה, המורים הפכו להיות עובדי ייצור המייצרים תלמידים וציונים על מנת להעלות את סף הסטטיסטיקה של משרד החינוך אשר ,בוודאי, מעוניין להתפאר שהנה עוד כמה אלפי תלמידים קיבלו ציונים מעולים בבגרויות?
  מה קורה כאשר המורים חייבים להחתים שעון נוכחות אך בפועל ההסכם הוא חד צדדי ואחד הצדדים אינו עומד בתנאי ההסכם או בסעיפיו השונים? מה קורה כאשר המורים העובדים בפיילוט שחוקים, עייפים, עצבניים, וממשיכים לעבוד מן הבית כיוון שאין להם האפשרות לסיים את העבודה בבית הספר? מה קורה כאשר חלק מן המורים הצטרף להסכם והשאר לא עשה כך?
  ומה קורה כשאר מורה עובד בעצם 12-14 שעות ביום כולל סופי שבוע? או שמא הוא גאון המסוגל לסרוק תוך שניות מאות מבחנים+עבודות +בחנים בחודש וגם לתת ציון בתוך כמה שניות? לרן ארז יש פתרון קסם: בפגישה שנערכה עימו הוא טען ואף עמד בתוקף על כך שהעבודה חייבת להסתיים עד 1600. מר ארז מנותק מן המציאות היומיומית של מורי העל-יסודיים כבר הרבה זמן ואין זה מפליא שזאת תשובתו. אין היום מנהל בית ספר המסוגל לארגן ישיבות של רבעון או מחצית או ישיבות מורים עד השעה 1600 משום שאם יעשה כך, הוא יצרך לשחרר אינסוף פעמים מאות תלמידים לפחות בשעה 1300 ואז הוא יחטוף מן ההורים או מצד המעסיק שלו. הסיבה פשוטה: בבית ספר תיכון גדול ובו מאות תלמידים או יותר אי אפשר לקיים ישיבות כאלה עד השעה1600 אלא חייבים להאריך את זמן הישיבות.
  גם כאן ישנו פתרון "פלא":קוראים לו קיזוז שעות. לפי ההסכם, כל מורה הנשאר מעבר לשעות העבודה שלו יקוזזו השעות שמעבר לשעה 1600 והוא ישאר פחות שעות באותה תקופה של ישיבות. אך ראה איזה פלא: בטופס של המעביד סעיף כזה אינו מופיע כלל. אתם לא מאמינים? לכו לקרוא את ההוראה שנתן משרד החינוך למעסיקים בדבר חובת התקנת שעון:אין שם איזכור בנושא שעות עודפות. לא רק שאין, ניתן לומר בביטחה שאם תישארו מעל 1600 איש לא ישלם לכם יותר- וזה בדוק!
  נושא כאוב אחר הנוגע להסכם קשור בתנאי של הפנסיה למורים הותיקים.למען האמת, בגלל מדיניות האוצר לא ניתן להאשים את ארגון המורים בכל הקורה בנושא זה ורק נאמר שמי שעוקב בכל המתרחש בעולמות הפנסיה של המורים הותקים בשנה הזאת-2001- יווחכ לדעת שהוא -או היא- הפסידו הרבה אחוזים מן הערך האמיתי או הזכויות שצבר עד כה. ואולם ארגון המורים היה חייב להוציא הנחיות ברורת בנושא זה והוא לא עשה כן. הארגון מציע לחבריו לבחור איש איש את דרכו שלו בנושא זה.
  נושא אחר הוא בנושא מעמד המורה וסמכויותיו: אין בתחום זה כל התייחסות כאשר בזמנו אירגון המורים רצה להגיע למתן סמכויות נוספות למורים וכן רצה להגביל את מספר התלמידים בכיתה.
  ועתה לשיא ההסכם "המפואר" הזה: נושא הכפיה. על פי הזכרון ומה שנכתב והובא לידיעת המורים באמצעי התקשורת השונים כולל דברים שנאמרו באופן מפורש על ידי מר ארז- וגם מתועדים היטב- ההסכם היה צריך להיות בגדר רשות לכל מורה ולא הייתה חובה להצטרף אליו. הבטחות היו לחוד: המציאות מראה דברים הפוכים: עד 3 שנים החל מספטמבר 2011 ניתן להצטרף בשלבים להסכם ואחר כך כל המורים יהיו חייבים להצטרף אליו מי שבפיילוט יודע היטב שכאשר חתם על הצטרפות ל"עוז לתמורה" הוא התחייב לעבוד על פי ההסכם ללא שום אפשרות לצאת ממנו. במילים אחרות: ההצטרפות רשות אך ההישארות חובה. אתה ואת לא יכולים לצאת ממנו.ניתן לבדוק זאת במשרד החינוך. גם כאן מר ארז שלף פתרון קסם: ועדת חריגים. במילים אחרות: ועדת החריגים תדון בכל מקרה לגופו.
  וכאן נשאלת השאלה המרכזית: אם הכל כה נפלא, והכל כה יפה וטוב ומורי ישראל פתאום זכו להסכם שבו כל הפנטזיות שלהם התגשמו סוף סוף-מדוע צריך ועדת חריגים? הרי ההסכם הוא הגדר רשות בלבד, נכון??
  ומדוע מורי שלושת בתי הספר התיכוניים בהרצליה וכן עוד כמה בצפון הארץ וכן במרכז החלו להתארגן על מנת להביא לביטול הההסכם הזה המבזה כל מורה באשר הוא? מדוע נסגר פורום המורים באתר המורים? מדוע מורות טוענות שהרוב המוחלט של התוספת המגוחכת הולך למטפלות או לגנון או לשניהם? מדוע היה צריך להכפיל את כמות העבודה של מורי העל-יסודיים עבור תוספת מצחיקה כאשר מדובר בעצם בהואנת ציבור המורים?
  מדוע הורידו את האפשרות לעשות השתלמות לאחת בלבד בשנה?
  אתם, אלה המדברים בשבח ההסכם "המעולה הזה"- יש לכם תשובות??
  גם לצביעות יש גבול!

 5. חמוד :

  פתרון המצוקה של בית הספר – פה קבור הכלב .
  רוני שלום
  מכל מה שאמרת , אני לוקח את התגמול העלוב על השעות הנוספות . ואמרת " אם לא הייתה מצוקה בבית הספר לא הייתי לוקח " .
  זה לב העניין .
  הרי טענו תמיד שיהיה מחסור במורים . אבלל ההגיון הפשוט אומר שיש לתגמל בצורה נאה מורה הפותר " מצוקה של בית הספר " ולא להיפך . טוב שפותרים מצוקה אבל לא על חשבוננו . ואם משרד החינוך חושב שכך הוא ימלא את המחסור במורים הוא טועה , כי לא כולם מוכנים לפתור מצוקות ולגרום לעצמם מצוקה במקום .

 6. עופר :

  25% על מילוי מקום
  זה מה ששווה הידע של מורה בעיני משרד האוצר כל השאר הוא תשלום על ביביסיטר ואת זה אנו אמורים לעשות (לטענת האוצר)8 שעות ביום במשך 5 ימי עבודה בכל שבוע

 7. רוני פ :

  מצטער שאני שופר של רן ארז אבל בלי הסכם על רפורמה לא הייתה מתקבלת תוספת שחיקה של 2% ולא תוספת עיני. גם ההסתדרות וגם הארגון ניסו לקבל תוספת משמעותית ללא רפורמה/תוספת עבודה. זה לא הצליח . לא כל המורים יכולים ללמד שעורים פרטיים/לתת חוגים אחר הצהרים. כמעט כולנו נתנו בהתנדבות שעורי עזר לתלמידים ,שמרנו על בחינות והארכות זמן ללא תגמול והרגשנו פריאירים. תאמינו לי שאני יודע לכפול ולחלק מספרים ולהראות כמה ההסכם גרוע.השאלה היא המצב של המורה לתנך אצלי בבית הספר השתפר או לא. האם יהיה לו יותר כסף במכולת או לא. האם הפנסיה שלו ,קרן ההשתלמות שלו תגדל. אז בבדיקה שלי המורה לתנך מרוצה. 2000 שח נטו לחודש יותר לא הולכים ברגל. מכיוון שהאתר נקרא על ידי גורמי חוץ לא אפרט יתרונות נוספים למורים. מה לעשות בחיים הכל זה ענין של אלטרנטיבות.

 8. רוני פ :

  עמדות עבודה – נגמר התכנון נקבע המיקום . אני מניח שהן יגיעו בקרוב. מכיוון שעיקר העבודה זה נגרות וקצת מחשבים ההוצאה איננה גדולה יחסית לתקציב בית הספר. אני מעריך שנקבל עמדות תוך מספר חודשים.
  שעות פרטניות – כמובן שהמורים מעונינים לתת יותר ממה שהתלמידים מוכנים לקבל, אבל זו איננה בעיה של המורה אלא של המערכת שתכפה על התלמידים להגיע. כמו כן עליכם לזכור שהארכת זמן/מועד ב/הקראה לבוחן נאטרלי זה במיכסת שעות פרטניות.
  עבודה הביתה – כמעט ולא.
  שעון נוכחות – עדיין אין ולכן אולי הרושם קצת יותר חיובי ויש גמישות רבה יותר.

 9. זיו :

  רוני, אתה טועה ומטעה.

  לפני רן ארז עמדו שתי אלטרנטיבות מהאוצר:
  א. לקבל 11% תוספת שחיקה + עייני + תוספת שכר.
  ב. לבצע רפורמה תמורת עוד 40%.
  (אל תשאל אותי אייך פתאום 2% תוספת שכר עברה רק למצטריפם לרפורמה).

  רן ארז הצהיר שכל מורה יוכל לבחור את האלטרנטיבה הטובה לו ומי שלא ירצה לא חייב להצטרף לרפורמה וחהסתפק רק ב- 11% תוספת.

  אז נא לא לערבב בין מה שהאוצר היציע בתחילה לבין מה שרן ארז בחר בסופו של דבר.

  ובלי קשר:
  מנגנון תוספת השחיקה של המורים זה משהוא מעוגן בהסכמים הקיבוציים – הוויכוח תמיד עם האוצר הוא כיצד לחשב זאת – אבל זה שמגיע – אין כלל וויכוח ולא קשור לכן רפורמה או לא רפורמה.

  תוספת עייני נינתנה לכל השכירים במשק. נקודה.
  ברגע שהמורים היו חותמים על משהוא ( ולא חשוב על מה) היו גם מקבלים זאת.

  כיצד שלא תסובב זאת, תוספת הרפורמה היא פחות מ- 30% מאשר אם רן ארז לא היה חותם על הרפורמה.
  זה שמסובבים את כל המורים על האצבע והם לא יודעים מה הייתה משכורתם בלי רפורמה – לא מתאים לך להגיד "אני יודע לסובב מספרים".
  ולגבי הנטו: החל מינואר הנטו של המורים יקטן עם תחילת שנת מס חדשה.

  אין שום בעייה שאתה מרוצה, להפך, הלוואי שכולם יהיו מרוצים במה שיש להם, אלב מלבד העובדה שפעמיםי בשנה הייתי נאלץ להשאר יותר למבחנים. ומלבד העובדה שלפני בגרויות אני נותן תגבורים ללא תמורה ( זניח לעומת סך השעות שעובדים פרונטלי והשהייה זניחה לעומת שעות השהייה ברפורמה) עדיין לא הבנתי מה כל כך טוב.

  אפילו לדעתך במקרה הטוב מדדובר על משהוא שאולי הוא לא הרבה יותר גרוע.

 10. זיו :

  ותגובה לרוני (תגובה 8)

  זו אחת הבעיות שאתה טרם התנסיתי בהן.
  פינות העבודה כפי שאתה אומר זה קצת נגרות ומחשבים.
  אני רוצה לראות בחדר אחד 8 קבוצות פרטניות עובדות כאשר דיקט וחצי מטר מפרידים ביניהם ובנוסף עוד 8 מורים יושבים בכוכים שלהם ובודקים מבחנים והכל כמובן בשקט מופתי.
  אתה מאמין לזה?!
  לגבי הקראה במבחנים על חשבון הפרטני – זה מספר שעות זניח מאוד בשנה.
  לגבי עבודה בבית אם 6 שעות בשבוע מספיקות לך – הרי גם בלי רפורמה כמעט ולא עבדת בבית – וזה בסדר, אך כמעט לא נתן למורה כלום.

  והכי חשוב:
  רוב התלונות של המורים בפילוט המלא מדברות על השעון ושעות השהייה 8:00 – 17:00 (לעובדים גם ביום שישי).
  אני מבין שאצלכם אין בעיות כאלה לפי הודאתך.
  אגב, אותי מעניין כיצד יגיבו המורים אחרי פסח כאשר לימודים סדירים כמעט לא מתקימים, והם יצטרכו עד 20 ביוני לחמם תא ספסלי חדר המורים.
  ושוב, אני אכבד את דעתך אם תגיד לי שזה לא מפריע לך והנטו מפצה אותך על כל זה.

 11. עופר :

  לזיו
  אולי תסביר איך הגעת לתוספת של פחות מ 30%
  נראה לי שאתה מתבלבל

 12. זיו :

  לעופר,
  אתה צודק, בילבלתי קצת את החיושבים אך בכל מיקרה זה יוצא פחות מ- 40% תוספת. (משהוא באזור ה- 37% הפרש בין מורה שנכנס לרפורמה לבין מורה שנשאר בעולם הישן.

 13. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  ההסכם היהה גרוע, נשאר גרוע וישאר גרוע. זאת המסקנה.כל מי שטוען אחרת- טועה מטעה אתכם.

 14. עוז לתמורה – מצגת בעקבות מפגש עם רן ארז :

  […] למצגת הבסך הכל חיובית על עוז לתמורה, אנו מביאים כאן מצגת בעקבות מפגש שהתקיים עם רן ארז […]

 15. רוני פיזם :

  באופן אישי ממש לא השתלם לי להצטרף לתוכנית. אני מועסק ב 130%+ ותוספת השכר מבחנתי לא גדולה ואבדתי חופש אבל השיפוט שלי הוא מה טוב לרב המורים בחדר המורים. אני מכיר את הקושי למצא שעות להשלמת מישרה למורים, את אי היכולת לחרוג ממשרה וקצת לגבי רב המורים ואת הרצון של רב המורים להשתכר יותר. לכן בניגוד לאינטרס הפרטי הצבעתי בעד הצטרפות לעוז. גם אני יכול לכתוב רשימה של בעיות כמו ארוחת צהרים, עמדות עבודה וכו' השאלה אם בגלל שהדברים נעשו בחפזון צריך להפיל את ההסכם או לשאוף להכניס בו תיקונים ?
  מכיוון שהפורום פתוח והרבה אנשים כולל אנשי משרד החינוך והאוצר קוראים הפורום יש יתרונות שאינני מעונין לפרסם בפורום הרחב. אשמח לענות על שאלות במייל אישי [email protected]

 16. בראבה :

  אין שום יתרונות בתכנית האווילית והטיפשית, תכנית שרק מי שאיבד את שפיות דעתו היה יכול לתת ידטו לחתימה על דבר כזה. זהו אות קין לארגון המורים ויש לחזור שוב על המשפט: עוז לתמורה- אסון למורי ישראל.

 17. בראבה :

  תגובת ארגון המוריםף אנחנו מודעים
  אנחנו מודעים ושוב פעם אנחנו מודעים.
  היי, אתם שם, ממודעות לא צומח ולא כלום. יש לבטל את ההסכם ההזוי ובמהירות.לעולם לא נתפשר יותר. לא נוותר. יש לבטל את ההסכם.

 18. שושי פולטין :

  לרוני,
  שני דברים אשר לא פוגעים בשביעות הרצון שלך (וכן פוגעים בשביעות הרצון של אחרים) –
  העובדה שאתה מלמד מקצוע שהוא לא רב מלל. לרוב קשה יותר לבדוק מקצוע רב מלל , אם כי לא תמיד.
  אני מניחה שיש לך את הפינה השקטה שלך במעבדה…
  הדבר השני – העובדה שעדיין לא התקינו אצלכם שעון נוכחות. במקומות שבהם הותקן כבר שעון נוכחות התחושות הן הרבה יותר קשות.
  וכפי שאמרה לי מורה בבית ספר שבו עדיין לא הותקן שעון כזה –
  "כרגע הקיטורים הם קטנים, אבל ברגע שיתקינו שעון נוכחות אין לי ספק שהמורים לא יוכלו לסבול את זה"
  הבעיה של חוסר הגמישות מרגיז מאוד מאוד את המורים.
  לא בכדי ציירו מורי לקיה (מצגת נפרדת) את התחושה שלהם כמו בבית כלא (שם אגב, מותקן שעון נוכחות ביומטרי).

 19. גל :

  הסכם נוראי. חתמתי (במזכירות חתמו בשמי -לכאורה הסכמתי). אני מצערת על היום הזה. מורים התעוררו- זה נורא נורא לא הוגן. אני מסתובבת בבתי ספר רבים-מוטיווציית המורים ירדה נורא -יראו את זה גם בתוצאות. עיצרו את זה עכשיו!

 20. בראבה :

  בכתבה שמתפרסמת היום בעיתון "ישראל היום" ישנה ביקורת קשה על התקנת שעון ביומטרי הפוגעת בפרטיות של מורים .זהו עוד בלוף מצד שני ארגוני המורים שמכרו את המורים בזול.
  אסור למורים לתת לדבר הזה להימשך. המורים אינם עבריינים או פושעים ואם למישהו במשרד החינוך אין אמון בהם -שיפטר את כל המורים ויביא אחרים מאפריקה או מהודו.
  מי שאשם הם ראשי הארגונים שנתנו יד לדבר הרע והבלתי חוקי הזה.
  אין לחתום על שעון ביומטרי כלל ויש להתעקש לבטל את התקנות השעונים בכל מקום ומקום.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.