חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

העמותה לחופש דת ושוויון: אחת מכל שתי נשים לא תעלה על קו הפרדה

נושאים דעות, זכויות אדם, חדשות, תחבורה ב 21.12.11 11:24

מהנתונים בסקר ניתן לראות כי 47% מהנשים היהודיות ו-57% מהנשים החילוניות לא יעלו בכלל לקו הפרדה. עוד עולה מהסקר כי 73% מכלל הנשים הביעו התנגדות לרעיון הישיבה באחורי האוטובוס

 אחת מכל שתי נשים לא תעלה על קו הפרדה

מדד הדת והמדינה שערך מכון סמית עבור עמותת חדו"ש מגלה ש-47% מהנשים היהודיות ו-57% מהחילוניות לא יעלו כלל על קו הפרדה.

47% מהנשים היהודיות (ו-50% מהנשים הלא חרדיות) לא היו עולות על קווי מהדרין, קווי אוטובוס שבהם נהוגה הפרדה בין גברים לנשים. 18% היו עולות ויושבות בכל מקום, ו-8% היו עולות ומתיישבות מאחור בשל החשש מתגובות הנוסעים. בסך הכל: 73% מהנשים הביעו התנגדות לאפשרות שישבו בנפרד מאחור. 57% מהנשים החילוניות ו-61% מהעולות כלל לא יעלו על אוטובוס כזה.

כך עולה ממחקר מדד הדת והמדינה לשנת 2011 שערך מכון המחקר סמית עבור עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון ופורסם בספטמבר האחרון. התוצאות מעלות סימן שאלה גדול סביב הטענה שההפרדה היא אכן מרצון. בין היתר 50% מהנשים הדתיות ענו תשובות שמשמעותן הסתייגות מהישיבה מאחור. לתוצאה בנושא חששן של נשים לעלות לקווי ההפרדה חשיבות גדולה במיוחד לנוכח סערת טניה רוזנבליט. מתברר שרוזנבליט שייכת לאמיצות שעולות לקווי הפרדה למרות אי הנעימות. רבות אחרות מוותרות מראש על התחבורה הנוחה להן.

תוצאה מעניינת: רק 27% מהגברים היהודים חושבים שנשים מרמת הדתיות מקבילה לשלהם לא היו עולות לקווי הפרדה. זאת, לעומת 47% מהנשים שאמרו שלא היו עולות. הדבר מעיד על פער תודעתי גדול ועל חוסר הבנה של הגברים לאיום שיוצרת הנסיעה בקו הפרדה על האישה הלא חרדית.

מנכ"ל חדו"ש הרב עו"ד אורי רגב אמר ש"תוצאות מדד הדת והמדינה כמו ההתנכלויות הרבות לנשים בקווי ההפרדה מוכיחים שהניסיון לאפשר הפרדה וולונטרית כשל ויש לאסור כליל על ההפרדה. הקנאים החרדים מפרשים את הפסיקה כחולשה ואוכפים את הוולונטריות באלימות. נשים רבות מעדיפות פשוט לוותר על השימוש בקווים אלה"

"לא ניתן לקנאים, הממציאים חומרות חדשות, לדרדר את ישראל לעידן החשוך שקדם לשוויון מעמד האישה", אמר רגב. לדבריו, "לא די בגינויים של ראש הממשלה ושר התחבורה. הגיע הזמן שמנהיגי המפלגות הגדולות יעשו את מה שהציבור מצפה מהם ויקימו ממשלה אזרחית שתעצור את ההקצנה, ממשלה בהשתתפות הליכוד וקדימה וללא מפלגות מדירות נשים".

מצורף גרף של התוצאות:

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

תגובה אחת

  1. אקטואלי :

    מדהים! שמישהו יסביר זאת לכל המתייפיפים שטוענים שההדרה היא בהסכמה ויש לכבד את רצון החרדים (הגברים).

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.