חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גדעון סער – התערב במשבר הסגל האקדמי הזוטר

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 15.12.11 18:51

ד"ר אסתר סרוק, יו"ר הפורום המתאם של ארגוני הסגל האקמי הזוטר באוניברסיטאות, פונה לשר החינוך גדעון סער בבקשה להתערב במשבר הסגל האקדמי הזוטר

 

13.12.11

לכבוד:

ח״כ גדעון סער

שר החינוך 

הנדון: פנייה להתערבותך במשבר הסגל האקדמי הזוטר

בהמשך לשיחתנו הטלפונית,

זה קרוב לשנה מתנהל משא ומתן ארוך ומייגע בין נציגי הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות מול ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) והוועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלה גבוהה (ות"ת) על תנאי העסקת הסגל האקדמי הזוטר. אין המדובר רק במאבק שכר אלא במאבק על דמותה של מערכת ההשכלה הגבוהה – אם תהיה זו מערכת המכבדת את חבריה ומעריכה את נחיצותם או מערכת מנצלת ופוגענית.

לאחר שפתחנו במאבק שכלל גם עיצומים, נראה היה שהצלחנו להתקדם במו״מ מול ועד ראשי האוניברסיטאות. הגענו להסכמות לגבי הצורך בשיפור שכר המתרגלים, ביחס לצורך בביטחון תעסוקתי ועוד. היו נקודות שבהן המו״מ התקדם פחות, אך הייתה תקווה לסיום קרוב של המו"מ.

בישיבות המו"מ האחרונות חלה רגרסיה, כאשר ור"ה נסוגו מההסכמות שהושגו במפגשים קודמים. סלע המחלוקת מצוי כעת בסוגיית שכר המתרגלים, ביטחון תעסוקתי, "העשור האבוד", גודל כיתות, מורים מן החוץ ותנאי ההעסקה בתכניות חוץ תקציביות — כל הנושאים המהותיים שבגינם התחלנו במו"מ, שהיו אמורים למצוא את פתרונם במסגרת הרפורמה בהשכלה הגבוהה של ות"ת.

כבוד שר החינוך, לאור הכישלון עד כה של הפרופ' מנואל טרכטנברג לפתור משבר זה נדרשת התערבותך המיידית. חברי הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות זכאים לתנאי העסקה הוגנים שיכבדו אותם ואת מערכת ההשכלה הגבוהה כולה. לא עוד עובדים כמו עובדי קבלן, מנוצלים וחסרי ביטחון תעסוקתי, כי אם חלק בלתי נפרד ממערכת ההשכלה הגבוהה.

אם לא תהיה התקדמות מהירה בימים הקרובים, לא תיוותר בידינו ברירה כי אם לפתוח בשביתה כבר ביום ראשון הקרוב, 18.12.11. איננו מעוניינים בכך, אבל גם איננו יכולים להמשיך ולהשלים עם המשך המצב הקיים ועם מעמדם ההולך ונשחק של חברי הסגל האקדמי הזוטר. לפני שיהיה מאוחר מדי, אנו מבקשים ממך להתערב במשבר ולחייב את כל הגורמים הנוגעים לעניין לחתור למציאת פיתרון ראוי ומכובד.

בכבוד רב,

ד"ר אסתר סרוק

יו"ר הפורום המתאם

של ארגוני הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטאות

 

העתק:  פרופ' מנואל טרכטנברג, יו"ר ות"ת

איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.