חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 59

נושאים הדייג, עלו ברשת ב 2.12.11 5:05

מבחר תכנים מעניינים שהתפרסמו ברשת בשבוע החולף
ליקט וערך: דורון קאלו

תרבות

כריסטה וולף, מהסופרות החשובות של מזרח גרמניה, נפטרה השבוע ממחלה קשה. וולף התנגדה למשטר המדכא וסבלה מהצנזורה הקפדנית, אך המשיכה להגן על האידאלים של המפלגה גם אחרי נפילת הגוש הסובייטי.

בריאות

הממשל האמריקאי מקצץ את תקציבה של הקרן העולמית למלחמה באיידס, שחפת ומלריה, מהלך שמסכן את חייהם של מליוני אנשים. הקרן לא תקבל בקשות חדשות לכספים עד 2014, וכל הישגיה בעשור האחרון עלולים להימחק.

הבטאון "פארמה" ניתח את היחס בין תקצוב סל התרופות לבין השימוש בפועל ע"י קופות החולים.  מסתבר שתרופות רבות, בעיקר נגד סרטן, מקבלות תקצוב גדול מדי, והמנגנון התקציבי כולו לקוי וסובל מחוסר שקיפות.

 רחל טל-שיר כותבת ב"הארץ" על הכשלים בתכנית הבין-משרדית לקידום אורח חיים בריא. לטענתה, מוטב יהיה אם הממשלה תפעל להוזלת הירקות והפירות, תייקר את המזונות המעובדים, תכניס את נושא התזונה לתכניות הלימוד ותטיל מגבלות על פרסומות לג'אנק פוד.

 הפטנט על ליפיטור פג השבוע. רגע לפני הפריצה של התחליפים הגנריים, מתיו הרפר מ"פורבס" משחזר את סיפור הצלחתה של התרופה המצליחה בכל הזמנים, ומסביר מדוע תופעה בסדר גודל כזה לא תחזור.

בטחון

בור שומן חסר תחתית – כך מגדיר יוסי גורביץ' את צה"ל ואת תקציבי העתק שלו. הצבא, שנמצא בגירעון של מילארדים, מבקש "תספורת" כמו אחרון האוליגרכים. איש כמובן לא מעלה על דעתו לדרוש מצה"ל לעבור תכנית הבראה.

ספורט

קטע וידאו מתכנית הבוקר של ערוץ 2 עוסק בכדורגל ילדים. המודל האנגלי של "האקדמיה לכדורגל", ששם דגש על חינוך לערכים על חשבון תחרותיות, מתחיל להיות מיושם גם בישראל – בינתיים בקבוצת הילדים של מכבי חיפה.

טכנולוגיה

קבוצת ההאקרים "אנונימוס" הכריזה שהיא מאמצת את שיטת רובין הוד, ומתכוונת לפרוץ למחשבים של בנקים על מנת להעביר כספים לנזקקים. ניאלץ להמתין ולראות אם לא מדובר במתיחה.

האם ארה"ב זקוקה לעוד ענקי טכנולוגיה נוסח אפל? החברה אמנם יצרה טכנולוגיות פורצות דרך וצמחה במהירות, אבל רוב מקומות העבודה החדשים מיועדים ממילא למזרח הרחוק, וגם הביקוש לגאדג'טים מוגבל בסופו של דבר.

תקשורת

יוסי דהאן מדווח ב"העוקץ" על תקשורת חופשית באמת: הניו יורק טיימס פרסם תחקיר מקיף על איל ההון רון לאודר, המתאר את מגוון השיטות שהפעיל על מנת להתחמק מתשלום מס. מיותר לציין שהעיתון לא ייאלץ לפרסם התנצלות כלשהי.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , ,

תגובה אחת

  1. רק הערה :

    האוצר מנסה לקצץ בתקציב הצבא. ללא הצלחה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.