חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

לא לפטר את קרן נויבך – כנס והפגנה היום

נושאים מידע על פעילויות, פוליטי ב 27.11.11 8:48

היום בשעה 17:00 נתכנס באולם "יודקובסקי" בבית העיתונאים בתל אביב.  ב-17:30 וחצי נצא להפגנה אילמת מול שערי רשת ב' בליאונרדו דה-וינצ'י.  להפגנה האילמת נגיע עם פיות חסומים בפלסטרים או בפיסות בד, עם שלטים ריקים, ועם חולצות ללא כל הדפס

רשות השידור מנהלת בימים אלו קמפיין הפחדה נגד העיתונאים העובדים תחת קורתה. עשרות עובדים זומנו לשימוע לקראת פיטוריהם ועיתונאים בכירים מודחים מתפקידים שונים בהם הם נושאים.

אחת הדמויות הבולטות נגדן פועל הקמפיין להשתקת הקול העיתונאי החופשי היא קרן נויבך.

בשלב הראשון פוטרה השדרנית החברתית הלוחמנית מהערוץ הראשון, ורשות השידור משגרת לכל עבר מסרים שבשלב הבא היא תפוטר מתפקידה כמגישה "סדר יום" ברשת ב'.

אנו, כאנשי תקשורת המבינים את משמעות השתקת הקול העיתונאי, וכאזרחים הדואגים לשידור הציבורי, מסרבים לאפשר למסע ההפחדות נגד עיתונאי רשות השידור להמשך. ביום ראשון נצא להפגנה אילמת תחת הכותרת "כשמשתיקים את העיתונות – משתיקים את כולנו" במטרה למנוע את פיטוריהם של קרן נויבך ועשרות עיתונאים נוספים מרשות השידור.

ביום ראשון ה- 27 לנובמבר בשעה 17:00 נתכנס באולם "יודקובסקי" ש"במרכז דב יודקובסקי לתקשורת" בבית העיתונאים בתל אביב. במקום יישאו דברים פעילים חברתיים ועיתונאים. ב-17:30 וחצי נצא להפגנה אילמת מול שערי רשת ב' בליאונרדו דה-וינצ'י.

להפגנה האילמת נגיע עם פיות חסומים בפלסטרים או בפיסות בד, עם שלטים ריקים, ועם חולצות ללא כל הדפס.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

7 תגובות

 1. רביב נאוה :

  אז זה המהלך הבא של "החרדים לחופש הביטוי"? הפגנת-מחאה נגד פיטוריה של קרן נויבך.
  הבעיה היא ש… נו, לא מפטרים את קרן נויבך. לפחות לא בינתיים. למעשה אני שומע אותה ברגע זה ממש. וכן, אני יודע שהיתה כתבה ב-YNET. גם אני קראתי אותה. וגם את ההכחשה של איילה חסון שאמורה, כביכול, להחליף אותה (כי אותה הרי נתניהו מאד אוהב ומעריך, עוד מאז פרשת בראון-חברון).

  אני חושב שהגיע זמן לשים דברים במסגור הנכון שלהם:
  יש מאבק פוליטי ברשות השידור. המאבק הזה הוא לא בין אבירי חופש הביטוי לפוליטרוקים שמנסים לסתום להם את הפה – כמו שהתקשורת, בעיקר האינטרנטית, מתעקשת לזמר בקול אחיד, אלא בין ההנהלה הקודמת בראשות אריה שקד ואנשים שמזוהים אתה (ובהם נויבך) לבין המנהלים החדשים.
  לא מיותר להזכיר שבמאבק הזה מי שמואשם בפלילים (שימוש בעובד מיקור חוץ כדי להשיג פרטים חסויים על עובד אחר – נשמע מוכר?) ונחשב מזוהה פוליטית (קדימה) הוא דווקא שקד בעצמו.
  כל זה לא בא להגיד שכל מה שעושה ההנהלה של בן-מנחם/מירו הוא מוצדק או מחויב המציאות אבל צריך לשים את הדברים בקונטקסט: מדובר במאבק פוליטי בתוך מקום עבודה, לא בקרב מאסף על חופש הביטוי ותקשורת עצמאית.

 2. רפי אהרן :

  צפון

  אתם מוזמנים בהזדמנות זו לחתום על העצומה להשארתה של קרן נויבך באוויר:
  https://www.atzuma.co.il/kerenoibach

 3. דליה :

  כל מה שכתב רביב בתגובה 1 מקובל עלי, אבל יחד עם זאת, נראה כי קיימת מעורבות במגמה להגביל את הפלורליזם התקשורתי, בייחוד לגבי קולות הביקורת. מדובר במשרד ראש הממשלה האחראי על רשות השידור. למשל, יש האומרים כי העיכוב באישור המנכ"ל לטלביזיה החינוכית, והשמועות על סגירתה, מכוונים להשתקת קולות ביקורת של שני עיתונאים גל גבאי ובן כספית. לגבי הערוץ הראשון, נראה כי מהדורות החדשות עוברות פיחות נוסף, וקיימת סכנה שייהפכו לכמעט לא רלבנטיות, תופעה שתפחית עוד יותר את הרייטינג. וכללית, השתלטות הדיווח על המתרחש בעולם הערבי, היא הזדמנות להתייחס עוד פחות או לא להתייחס כלל אל המתרחש בענייני פנים.

 4. ק. טוכולסקי :

  בסוף עוד יפטרו את נויבך בגלל שיראו בערך 15 איש מפגינים בעוד משמרת קתרזיס.
  אני ממליץ לחכות ולא לרתום את העגלה לפני הסוסים. אם יפטרו את נויבך אני מציע לפתוח במרד תשלומי אגרה.

  ואני מציע לעיתונאים החרדים כל כך לקיומם העצמאי לעסוק קצת בסיקור תקשורתי רציני של המציאות למשל מצב העוני שכמובן נדחק לגמרי מהחדשות אחרי קרקס יום פרסום הדוח ועוד שלל בעיות שלא זוכות להתייחסות.

 5. מיכאל לינדנבאום :

  איפוא המציאות ואיפוא העיתונות

  כפי שכתבתי כבר בתגובה אחרת,הרי מנסיון מר שלי אישי, סיקור תקשורתי רציני של המציאות לא קיים כבר משנת 1993 ,שנה שבה ההסתדרות בשילוב כוחות עם ממשלת רבין ,פתחה במבצע חיסול העבודה המאורגנת.

  האקצייה הראשונה היתה,ההפרטה=השמדה של עובדי "פז" הוותיקה בחיפה.

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  במקורות היהודים קוראים לזה - יכה יוסי את יוסי

  אפרופו הדברים על מאבק פוליטי בקול ישראל 🙂

 7. לקסי :

  ההפגנה

  http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1577033

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.