חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כוח לעובדים – שביתה והפגנה של עובדי חסות הנוער

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מידע על פעילויות, רווחה ושירותים חברתיים ב 21.11.11 1:03

12 שקלים לשעה! זה השכר שמרוויח מדריך בחסות הנוער במשמרת לילה. לאחר חודשים ארוכים של משא ומתן מדשדש בין איגוד עובדי חסות הנוער לבין הנהלת עמותת ענ"ב (העמותה הקבלנית המעסיקה אותם), החליטו העובדים להחריף את מאבקם ולפתוח בשביתת אזהרה

היום יום ב' ה-21.11 יתקיימו:

שביתה אזהרה:

עובדים בשלושה הוסטלים של ענ"ב לא יגיעו לעבודתם למשך 24 שעות.

הפגנה:

בשעה 15:00, מול משרדי עמותת ענ"ב בירושלים, רח' יהודה 10 בתלפיות.

חסות הנוער היא רשות האחראית מטעם משרד הרווחה על טיפול חוץ ביתי במתבגרים המצויים במצבי קצה של סיכון ופשיעה, לאחר שמסגרות רבות כשלו במתן מענה טיפולי עבורם/ן. הרשות הופעלה על ידי המדינה עד לראשית שנות ה- 80, אז החלה הפרטתו של השירות. כיום, מספקות את השירותיים ההכרחיים של חסות הנוער מספר עמותות שהגדולות בניהן הן: ענ"ב ואותות (לשעבר שח"ל). בשתיהן ביחד מועסקים למעלה מ-400 עובדים. שירותים אלו מתוקצבים על ידי משרד הרווחה.

בשנים האחרונות חלה ירידה הדרגתית בתנאי העסקתם של העובדים והשכר של רובם נמוך מאוד ואף נושק לשכר מינימום. תנאי העסקה הירודים גורמים לתחלופת עובדים גבוהה ולקושי בגיוס כוח אדם. הפגיעה בעובדים פוגעת באופן ישיר בנוער שנמצא בחסותם, כך למשל משך ההעסקה הממוצע של מדריכ/ה הוא פחות משנה וחצי, כאשר אחד הדברים החשובים ביותר לנער/ה במצוקה, שעבר חוויות קשות בחייו לעיתים מידי הקרובים לו ביותר, הוא קיומה של דמות יציבה ונורמטיבית בחייו. כמו כן, הקושי בגיוס עובדים על אף קיומם של תקנים, יוצר מצב בלתי נסבל של נערים הנשארים ברחובות או נשלחים לבתי כלא כי אין עבורם מענה.

לפני כשנה וחצי התאגדו עובדי עמותות ענ"ב ואותות לכדי ארגון עובדים יציג, במסגרת ארגון "כוח לעובדים". זאת במטרה לשפר את תנאי העסקתם ואת השירות שהם מעניקים לבני הנוער שבאחריותם. מזה כחצי שנה מתנהל מו"מ בין איגוד עובדי חסות הנוער לבין העמותות. בין הצדדים הוסכם להגיע להסכמות סופיות ולחתימה על הסכם קיבוצי עד לתחילת נובמבר. עם עמותת ענ"ב הפערים הינם עדיין גדולים מאוד ורחוקים מהגעה להסכמות סופיות. עובדי העמותה, אשר פעם אחר פעם בחרו להיות סבלנים מול התנהלות העמותה, מאסו בגרירת הרגליים והחליטו לצאת להפגנה ולפתוח בשביתת אזהרה.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , , ,

תגובה אחת

  1. שי כהן :

    שביתת האזהרה הושעתה בשל בקשת שר הרווחה ומחוייבותו להתערב לשיפור המצב

    פגישת משא ומתן עם הנהלת העמותה נקבעה להיום בכוונה להשיג התקדמות ממשית

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.