הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 55

מבחר תכנים מעניינים שהתפרסמו ברשת בשבוע החולף. ליקטו וערכו: רונה טל ודורון קאלו

 חברה וכלכלה

 הבלוגר חיים הר זהב מהבלוג ה(.)חיים מספר על האישה שגרמה לו להצטרף למחאה החברתית.

 גדעון לוי מאוכזב מהעצרת שהתקיימה ביום שבת בתל אביב. לטענתו נתניהו יכול לנוח – מהפכה לא תצא מכאן.

 מארק ביטמן כותב בניו יורק טיימס על ההתרחקות של אמריקה מגידול מקומי של מזון. לטענתו לא ייתכן שמדינה המחשיבה את עצמה למובילה עולמית בחקלאות תייבא ירקות ופירות מחו"ל, במיוחד בעידן הנוכחי של חוסר ודאות כלכלית.

 מיכל שוורץ כותבת באתר העוקץ מדוע שיעור השתתפות הנשים הערביות בשוק העבודה כה נמוך.

 אמיר זיו מסכם ראיונות עם בכירי הכלכלנים, שמגיעים למסקנה כי השיטה מקולקלת – אבל בשום מקום, כולל בארץ, עוד לא התחילו לתקן.

 צרכנות

 האם עיריית ירושלים אוסרת להציג נשים בפרסומות, לאן נעלם ראשה של סנדי בר ומדוע מחקה חברת הוניגמן את תלונות הגולשים נגדה בפייסבוק?

 פוליטיקה

 התביעה נגד אוניברסיטת בן גוריון, בשל סירובה לאפשר לסטודנטים לתלות כרזות ולחלק עלונים המבקרים את מדיניות הממשלה, נדחתה השבוע בנימוק שיש בכך הסתה לאלימות. בית המשפט הגיע כנראה למסקנה שהנזק התדמיתי העלול להגרם למוסד האקדמי חשוב מזכויות היסוד של הסטודנטים הלומדים בו.

 תרבות

 בועז כהן קיבל הצעה חצופה מצומת ספרים, לכתוב ביקורות חינם אין כסף. איך הגענו למציאות שבה כמעט ואין כותבים שמקבלים שכר מכובד עבור עבודתם, וכתיבה מעולה ניתן למצוא כמעט אך ורק בבלוגים?

תוספת העורך:

המחאה החברתית 2.0

מעין אלכסנדר משתי"ל בבלוג "אינטרנט להשפעה ושינוי חברתי" ארגנה עבורכם מפת דרכים לאקטיביזם באינטרנט – עשו בה שימוש (ושילחו לנו העתקים).

Tags: , , ,

Leave a Reply