המנצח בקדימה – ביבי נתניהו

התוצאות הצמודות בפריימריז בקדימה מצביעות על המנצח הגדול – בנימין נתניהו.  הנחמה היחידה  היא הסתלקותו הקרובה של שר המשפטים, דניאל פרדימן

 מאת: דניאל בלוך

הלכנו לישון אחר חצות בתחושה שציפי לבני ניצחה ובגדול. הכנו כבר ראשי פרקים למאמר לעגני-סרקסטי על ה- 43.7% של מופז. התעוררנו בבוקר ליום הכיפורים של הסוקרים, לצורך להתנצל בפני מופז, שכן הוא היה קרוב לתוצאה שניבא ולתחושה שאסור לסמוך על סקרים וכי כל קול קובע.

 

מוקדם עוד לנתח את המשמעות המלאה של תוצאות הפריימריז בקדימה. האם באמת היו זיופים? מה מידת השפעתם של קבלני הקולות? מה היה קורה אילו דיכטר ושיטרית היו מסירים את מועמדותם. האם הקולות שניתנו להם היו הולכים לליבני או למופז?

 

השאלה העיקרית עכשיו היא – מה הלאה? האם על ליבני לנסות ולהרכיב קואליציה בראשותה או לוותר על המאמץ ולהתארגן ישירות לפיזור הכנסת ולבחירות חדשות? מו"מ קואליציוני יהיה ארוך ומתיש ומבזה. מפלגת העבודה, בניגוד לאינטרס האמיתי שלה, רוצה בחירות חדשות. ש"ס תעמיד דרישות קשות. רק הגמלאים לא יכבידו. אילו לעבודה היה שכל ורצון חיים היא היתה צריכה להתייצב מיד לימין ליבני במאמץ להרכיב ממשלה חדשה ולדחות את הבחירות ככל האפשר. אני מעריך, בהכירי את טבע הפוליטיקה הישראלית, כי ברגע שמובטחת תמיכת העבודה, גם ש"ס תחפש רק הישג סמלי כי תחשוש פן תצליח ליבני לגייס תמיכה אחרת, גם מבחוץ, של יהדות התורה או מר"צ והסיעות הערביות.

 

בכל מקרה הגורם הפוליטי היחיד שיכול לקום הבוקר בתחושת סיפוק הוא ביבי נתניהו והליכוד. אם לא יעשה טעות כלשהי הוא ראש ממשלה תוך כמה חודשים או לכל המאוחר בעוד כשנה. הכונו לממשלת האחדות הבאה – נתניהו – ראש ממשלה, ציפי ליבני – שרת חוץ, אהוד ברק – שר ביטחון, נציג הליכוד – שר האוצר.

 

תרחיש שונה במקצת יהיה אפשרי אם יצא אולמרט, מיד עם הגשת התפטרותו, לנבצרות זמנית. הדבר יאפשר לליבני לנהל מו"מ קואליציוני מעמדה חזקה יותר. ברגע זה נראה כי אולמרט אינו מתכוון לפנות את שולחנו במהירות כה רבה. בכך הוא רק יחזק את נתניהו ויחליש את הקו המדיני אותו הוא מנסה להוביל באחרונה.

 

התוצאה החיובית היחידה בינתיים היא שבקרוב יהיה לנו שר משפטים אחר במקום פרידמן. חצי נחמה.

Tags: , , , , , , , , , , ,

13 Responses to “המנצח בקדימה – ביבי נתניהו”

 1. אלף הגיב:

  אני חושב אחרת,

  ללבני יש ניצחון חלש ביותר כשמופז מחכה לה בפינה.

  אם מפלגת העבודה או ש"ס או שתיהן, לא תאפשר הקמת ממשלה חלופית,העבודה תהיה המרויחה בטווח הארוך וגם המיידי, כי קדימה תחלש

 2. הראל לייבוביץ הגיב:

  אני חושב שצריכים להקים קואליציה על בסיס הקואליציה הקיימת ולהימנע מבחירות מוקדמות בשלב זה.
  לבני עשויה לכוון את הממשלה לכיוון נכון ומעשי.
  אגב, אני בהחלט מקווה שהחילופים גם יביאו את החלפת שר המשפטים.

 3. כרגיל ניצח ההון השולט בשלטון
  מדינת הגזענות הציונית מבוססת על הדרתם מהמשחק הפוליטי של למעלה ממחצית האזרחים ספרדים וערבים.
  כדי לבנות את הכלכלה המוצלחת ממנה נהנים העשירונים האשכנזיים מוסללי הפריבילגיות, תוך התעלמות מכך ש ש 60 שנות ציונות סוציאליסטית הביאו לכך שיש מאגר של 750 אלף ילדים מתחת
  לקו העוני, אז עם סוציאל דמוקרטיה כמו של מפלגת האבודה עדיף להיות בימין הפשיסטי.

 4. אהרן לוינשטיין הגיב:

  לאפנדי מוני יקים
  אתה מתלונן שהמדינה לא מתחשבת במחצית מהאוכלוסיה. אז בבקשה: תקים מפלגת "צדק חברתי" ( אנטי ציונית כמובן) יהיו לך מיליון וחצי מצביעים ותהיה ראיס של מדינת כל תושביה. אז תוכל להפטר מקשרי הון שלטון ולעזור לנזקקים בעצמך ובאופן בלתי ציוני לחלוטין.

 5. לוינשטיין המגחך –
  בדיקטטורת ההגמוניה האשכנזית קשה להקים מפלגות מה גם שהתקשורת שבשליטה אשכנזית מוחלטת עוסקת בשטיפת מוח מתמדת. אולי חורבנה של מפלגת האבודה תהווה פתח של תקווה ואל הוואקום שיווצר ינתן סיכוי למבנה פוליטי חדש שיעזור להפיל את משטר האפנדים האכנזו/כוזרי שפלש מארופה לשדוד את אדמות פלסטין.
  למה מפלגה חברתית מה ההמצאה הזו אנחנו לאום ולא בעיה חברתית, מה אתה מדביק לעם הספרדי המפואר איזו בעיה חברתית . בעיות חברתיות יש לאשכנזים שבנו משטר פריבילגיות מוסללות וחמדניות .

 6. אהרן לוינשטיין הגיב:

  למוני האנטי אשכנזי
  גזענות היא תסביך פסיכוטי. לצערי אתה לא מתמודד עם המציאות אלא עוסק בהשמצות ובעלבונות אישיים. אני שמח שאתה רואה את עצמך נבדל מהעם הציוני – כיוון שאנשים כמוך ראויים להוקעה. אזחפש לך מקום שבו תמצא מרגוע לאישיותך המלבבת.

 7. לבית לווינשטיין-
  "גזענות היא תסביך פסיכוטי" משפט מאד אקדמי המתאים לבוני ומשמרי ההגמוניה האשכנזית הגזענית. איפה ראית בתגובתי עליה הגבת השמצות ועלבונות אישיים. כיצד אתה מתמודד טוב יותר ממני עם המציאות של 750 אלף ילדים שהוסללו ע'י ההגמוניה האשכנזית אל מתחת לקו העוני לחיי ניוון ונחשלות.מי שמך לקבוע מי ראוי להיות מוקע.
  לפחות לפי דבריך הייתי קובע שהדמגוגיה האשכנזית מבית מפא'י היא תסביךפסיכוטי בו אתה ודומיך לוקים בו כמו כלבים עם פרעושים.

 8. ברוך הגיב:

  הויכוח לוינשטיין יקים מגוחך. יקים הוא בס"ה מסך העשן שמאחריו תשובה, פרץ בוני..רקנתי, סילווין שלום וכל המיליונרים הפרסים, עירקים, התוניסאים, והמרוקאים דופקים את כולנו. יקים הנו נציג ההפרד ומשול. אחיו הכהה של נאש קונטרול. הוא, יקים מיצג את האטיופיים? ממתי איטיופיה היא חלק מספרד? הרי בשביל זה עובדיה =עבדללה העירקי הביא לכאן את האתיופיים בשביל לשרת את הקרויים ספרדים. ממתי עירק היא חלק מספרד במיתוס המוסלמי ? האם מוני הולך להחזיר את האימפריה הערבית בשיאה? בס"ה החלום של היקימים זה ניו-יורק כמו הליצנית שוחט או לוס אנגלס כמו הליצן שיטרית רק תסדרו לו ויזה ותקן ותראו אותו בארצות אשכנז משתאעכנז עבור $ כל היתר כלאם פאדי

 9. ברוך היקר- תגובתך כל כך ירודה שאינה ראויה לתשובה.

 10. ברוך הגיב:

  "ירודה" למה? מדוע? נמק? האם למילים יהודי ספרדי או ספרדי שיקים משתמש בהן יש בכלל משמעות? מוני יקים הנו בעייה בעצם מהותו ספרדי? הוא כותב ספרדית? קורא ספרדית? נולד בספרד? דרכון ספרדי?
  מתי יהודי שנולד בטג'קיסטאן, תורכיה, סוריה, ישראל, איטליה, מיניסוטה, בולגריה, איטיופיה, עירק, תימן, פרו, מרוקו, פולין או אוסטרליה הוא ספרדי? מה זה בדיוק "יהודי ספרדי"?
  כל דיון חייב שיהיה לו בסיס מוסכם ולו רק הגדרות מילוניות. חוץ מזה הגדרת אדון תשובה, אדון לייב לבייב, גברת שוחט, פרץ מפרץ בוני הנגב, הרב עובדיה, סילבן שלום, מיסטר שיטרית מלוס אגגלס, משפחת ריקנאתי ומוני יקים מה המשותף/שונה בהם? כולם כן/לא ספרדיים? במה בדיוק? מי מהם כן ומי לא ? מי נותן תעודת יהודי ספרדי? באיזו סמכות? העובדה שליקים אין יכולת או חשק או תובנה להבין אתגר זה לעצם מהותו ולענות עליו בצורה הגיונית מסודרת מבלי לחרף לגדף ולתת הערות אישיות-גזעניות מעיד על האיש ועל תורתו.

 11. לברוך המתחכם הירוד- אחרי 60 שנות מדינה כוזרו/אשכנזית לבוא ולברר מושג יסוד "ספרדו/מזרחי" כביכול במשמעותו הגאוגרפית מעיד על בורות במקרה הטוב או על החכמות מטופשת במקרה הרע.
  המושג "ספרדו מזרחי" הוא בניגוד למושג הכוזרו/אשכנזי, הראשונים מייצגים את כל היהודים המקושרים היסטורית ליהודי בית ראשון ושני ששכנו היסטורית במרחב המזרח תיכוני.
  ואילו המושג כוזרו/אשכנזי מתייחס לפזורה של האשכנזים צאצאי הכוזרים
  שהתרכזו בתחום הגאוגרפי של מזרח ומרכז ארופה עם גלישות לתחומי ביניים.
  משמעות ההבדלים בין שני עמים אלו קיבלה חשיבות אקוטית לאחר הכיבוש הכוזרי/אשכנזי של המולדת הפלסטינית והפיכת העם הספרדו/מזרחי למשת'פ עבד של ההגמוניה הכוזרו/אשכנזית.
  הציונות הכוזרו/אשכנזית נזקקה לעם הספרדו מזרחי גם כ "בשר לתותחים" וכח עבודה זול אך יותר מכך כמעניקי לגיטמציה וזיקה היסטורית למעשה הכיבוש, כיוון שכוזרים שהתגיירו לפני 1200 שנה
  אין להם כל קשר וזיקה היסטוריים
  לארץ כנען. את הזיקה הם מנסים לרכוש בדרך הנצחת הכיבוש המתמשך ועוולותיו ודרך הטמעת הספרדו/מזרחים בעלי הזיקה בקירבם אם ע'י נישואי תערובת שייצרו כביכול מציאות אתנוגרפית חדשה ואם ע'י ניכוס שיקרי של הזיקה בטענה של "עם אחד גורל אחד" ו "כולנו יהודים" תוך שימוש בקבוצות המשת'פים המתאשכנזים כנותני לגיטימציה לתהליכים הכפויים וליצירת הפערים המעמדיים כלכליים חסרי התקדים.
  אם תקרא היטב ותשנן אולי יש סיכוי שתבין למה שתי תגובותיך לוקות הן בירודותן והן בכוונתן.
  תודה מקרב לב על הכדור להנחתה לשרותך…בחורבן הציונות ננוחם.

 12. ברוך הגיב:

  זו אינה הגדרה. זו הכברת מילים חסרות משמעות המשאירות אצלך ואצלך בלבד את הסמכות הכח והשליטה,תרגיל בכוחנות.גםהגיאוגרפיה שלך פגומה. היכן אתיופיה בגיאוגרפיה שלך ומי הכניס את מרוקו הנוגעת באוקינוס אטלנטי למזרח התיכון? בכך שיטתך זו דת ואתה הרבי. או כת ואת מייסד הכת. מי חוץ ממך יכול להגדיר אם פלוני אלמוני הנו בקבוצה אחת או בקבוצה שנייה. בבלוג האחרון הכנסת (ספין ? ) מושג חדש ספרדי /מזרחי. המקום של המושג הזה במילון כבר תפוס. ספרדי מזרחי גר בספרד לחוף הים התיכון וספרדי מערבי חי בחוף האוקינוס האטלנטי. המונח כוזרו/אשכנזי הנו תערובת מומצאת של שמות אתניים שאינך מגדירם ואתה מנסה להסביר ולפרש על ידי בלבול אחד בלבול שני.לא ענית על השאלות המפורטות המאפשרות לבדוק את תקפות שיטתך. גברת שוחט בניורק מי היא? שיטרית בלוס אנגלס מי הוא? סילביין שלום מי הוא? מופז מי הוא? מזרח? האלוף בן אליהו מי הוא. כלומר כמו בזמנים ומקומות אפלים (אני מתכוון דרום אפריקה אך יש עוד). אתה ואתה בלבד עושה סלקציות לבני אדם. פולין נמצאת מזרחה למרוקו אז האם יהודי הגר בפולין הנו מזרחי/כוזרי ? יהודי מרכז אסיה המצויים במזרח התפוצה היהודית וגרים בארצות הכוזרים, כביכול אולי ולא בטוח מה הם? אתה יצרת שיטה כמו כת, כמו דת, כמו מסדר חשאי המאפשרים רק לך להגדיר ולסווג בני אדם לפי קריטריונים גמישים מאוד שאתה ממציא בשרירותך ובסמכות טוטליטרית שהענקת לעצמך בעצמך לצורך העניין. ראה הוספת המונח מזרחי וכוזרי למערכת הערכים שלך כאשר אינך מגדיר אותם בכלל.
  אני את שלי סיימתי. חשבתי שיש טעם לברר עמך דברים בדקתי ונאמר לי שחבל על הזמן. אתה הוכת זאת בכך שפליטת חירופים גידופים וסיווג בני אדם "מתחכם ירוד" הם שיטת הויכוח שלך. כמו הקללות של הרבי מצופציק ושנפישוק או הרב עובדיה או כדורי. אין בכך ושיטתך ולא כלום.

 13. לברוך הסתום -את ההצמדות לגאוגרפיה זה אתה שהבאת, אני הצבעתי על המקורות ההיסטוריים לאבחנה בין שני העמים האוחזים בדת היהודית , אתה לא מסוגל להתמודד אז תברח לקללות והשמצות הגובלות ברצח אופי. בכל מקרה ולידיעת כולם היהודים האשכנזים הם ממוצא כוזרי מגוייר בגיור שעומד בספק מבחינת ההלכה ולכן נשמרו זה דורות רבנויות נפרדות. את הסלקציות הגזעניות עשו כנראה אבותיך המפא'יניקים כאשר בשם האחווה היהודית המזוייפת העלו בטכסיסי רמיה מיליון עולים לשכנם במחנות ריכוז שכונו מעברות.
  הגזענות האשכנזית כלפי הספרדו/מזרחים קדמה למפגש הפיזי בין שני העמים למה ???
  ברוך אתה בברור גזען אשכנזי עם קצף על השפתים ובכל מקרה לא ברמה של דיון כרמתי…בחורבן הציונות האשכנזית ננוחם.

Leave a Reply