חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

קדימה: גנבים, אבל "משלנו"

נושאים איכות השלטון, הדרך אל האושר ב 18.09.08 6:04

האם קדימה עדיפה על הליכוד? נבחריה מושחתים, נטולי כל אידיאולוגיה, מחריבים את שלטון החוק ומפריטים כל מה שזז, אבל כל הפעילים החברתיים תומכים בהמשך שלטונם. למה? ביבי.

מאת: איתמר כהן

אז תשאל האומה, שטופת דמע וקסם: מי יהיה ראש הממשלה הבא: זאת שלא עשתה כלום, או זה שעשה רק נזקים?

בהנחה שהפריימריס ב"קדימה" לא בוטלו או נדחו בשל זיופים, סביר שכאשר אתם קוראים את השורות האלה, אתם כבר יודעים מיהו המנהיג הבא של "קדימה". לא שזה משנה הרבה, בעצם.

 תזכורת: מה זה "קדימה"

"קדימה" היא מפלגה שהולדתה בחטא. היא הוקמה מלכתחילה כמיזם עסקי ציני של פרסומאים ופוליטיקאים מושחתים, שכמעט כולם מסובכים בפרשיות נכלוליות עד פליליות. על הירשזון, הנגבי ואולמרט אין צורך להרחיב את הדיבור. מופז שלח מכתב לחברי הליכוד ובו הבטחה שיישאר בליכוד – ועד שהמכתב הגיע ליעדו הספיק לשנות את טעמו, ולקפוץ לעגלת "קדימה". דליה איציק הסתבכה בחשדות חמורים. וגם יו"ר הקואליציה לשעבר, אביגדור יצחקי. הח"כים אלי אפללו ורוחמה אברהם חמקו בעור שיניהם מכתבי אישום בפרשת אגרקסקו.

 במי אתם תומכים

בתקופתו של אולמרט הגענו למצב המסוכן שבו החשב הכללי של מדינת ישראל נאלץ להסתובב עם מאבטח לאחר שקיבל איומים על חייו. ראש הממשלה לא ניסה, אפילו לצורך מראית עין, לגנות את האיומים ואת המאיימים. אולמרט פעל לא פעם בניגוד להנחיות היועץ המשפטי לממשלה, והשתלח בשיטתיות ביועץ, וגם במבקר המדינה. השרים והח"כים ב"קדימה" פועלים בשיטתיות כדי להחליש את מנגנוני אכיפת החוק, באמתלות שונות: שר המשפטים פרידמן ניסה לצמצם את ההגדרה של עבירת "הפרת אמונים", שהיא אחד הכלים החשובים למאבק בשחיתות השלטונית. השר לביטחון פנים דיכטר הציע להקפיא חקירות נגד ר"מ מכהן. יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט, ח"כ בן ששון מ"קדימה", גונן בשיטתיות על אולמרט.

 למרבה הפלא, למרות כל מה שתיארתי, רוב הפעילים החברתיים לא עשו דבר כדי להפיל את ממשלת "קדימה". נהפוך הוא, נראה שהרוב אפילו חוששים מהפלת ממשלת "קדימה" ומבחירות. למה? ביבי.

 היידה ביבי!

בטור קודם פירטתי קמצוץ מפעולותיו המבורכות של החשכ"ל לשעבר, ד"ר ירון זליכה, שעמד שוב ושוב כחומה בצורה מול ניסיונות של בעלי הון לגזול מיליארדים מקופת המדינה. זליכה גם ביצע אינספור מהלכים למען הגברת השקיפות וניקיון הכפיים בשירות המדינה. לאיש שמינה את זליכה וגיבה אותו במשך כל שנות כהונתו במשרד האוצר קוראים – נכון, בנימין נתניהו.

משרד האוצר בראשותו של נתניהו התנגד לניסיונו של אולמרט להעביר למפעל "קוקה קולה"  את המענק השערורייתי בגובה 70 מיליון ₪. נתניהו וזליכה תכננו לחלק את מניות בנק לאומי לציבור הרחב – וזאת, בניגוד לאולמרט, שפעל כדי למכור את מניות הבנק לבעל הון יחיד (ורצוי מקורב שלו). נתניהו גם הקים את ועדת בכר, ששיפרה מאוד את התחרות בשוק ההון.

יש לציין גם, שנתניהו הגדיל פלאים את התקציב של רכבת ישראל – דבר שיש לו משמעות סביבתית וחברתית רבה.

אה, כן, ולביבי גם יש מפלגה.

 הליכוד שלא הכרתם

ה"דיאטה" החריפה שהבוחר גזר על סיעת הליכוד בבחירות האחרונות עשתה לה רק טוב: מתוך 12 ח"כים בליכוד, לפחות ארבעה הם מאוד הגונים ומקצועיים: גדעון סער, משה כחלון, רובי ריבלין ומיכאל איתן. בנוסף להם, יש לציין את ח"כ ארדן, שקידם כמה הצעות חוק מאוד חשובות (שלילת הטבות מח"כים שהורשעו בפלילים, הגנה על חוק המכרזים ועוד); ואת ח"כ סילבן שלום שביצע, בתקופת כהונתו כשר האוצר, את הרפורמה למיסוי על שוקי ההון, שבזכותה בעלי ההון החלו סופסוף לשלם מס מסויים (גם אם לא מספק) על רווחי העתק שלהם בבורסה.

לפחות 4 מתוך 12, כלומר: יותר משליש מהח"כים הגונים – הלוואי על כל הסיעות בכנסת.

 שקיפות

לנתניהו יש השקפה כלכלית שאפשר (וצריך) להתווכח איתה. אך לזכותו ייאמר, שהוא המנהיג היחיד, שמצהיר בגלוי על עמדותיו, ומיישם אותן כשהוא בשלטון.

נתניהו פרש את השקפת עולמו באינספור ראיונות, וגם בבלוג שלו. ככל הידוע לי, נתניהו הוא גם הח"כ היחיד, שבאתר שלו מופיעה במקום בולט קריאה להתפקד למפלגתו, ואף אפשרות לעשות זאת בקלות, באמצעות טופס אלקטרוני.

 צריך למחוק את "קדימה"

למען הסר ספק אבהיר, שאני מתנגד בתוקף לדעותיהם הכלכליות של נתניהו וזליכה. אבל אני מעדיף עשרת מונים אדם שדעותיו שונות משלי, על מי שאין לו דעות כלל.

הסיבה העיקרית לשיתוף הפעולה של "העבודה" עם "קדימה" היא, שפואד חייב להיות תמיד בשלטון, כדי להעניק אתנן פוליטי וכספי לקבלני הקולות שלו. מה שלא ברור הוא, מדוע גם פעילים חברתיים משתפים פעולה בשמחה ובששון עם הגחמות האישיות של פואד.

הליכוד היא מפלגה לגיטימית, שמייצגת השקפת עולם מדינית וחברתית-כלכלית ברורה. אין שום סיבה או צורך לשתף פעולה עם מושחתים ואופורטוניסטים כדי ש"יגנו" עלינו מביבי.

ההצלחה של "קדימה" בבחירות הקודמות – ועוד יותר מכך, העובדה שהסקרים מנבאים לה יותר מאפס מנדטים בבחירות הבאות – מהווה בעיני הפוליטיקאים את ההוכחה האולטימטיבית לכך שהבוחר הישראלי מטומטם. הח"כים והשרים ב"קדימה" מאפשרים לעצמם לזלזל זלזול מוחלט בבוחרים – ובצדק: איש מהם לא נבחר באמת ע"י הציבור באופן דמוקרטי.

עדיף לנו לחזור לימים שבהם היה ויכוח אידיאולוגי ברור בין הימין החברתי לשמאל החברתי. הגיע הזמן להפסיק לחשוש, ולהתחיל לנהל דיון ענייני עם נתניהו, מירב ארלוזורוב, גיא רולניק ושאר נושאי הדגל האולטרה-ליברלי בארץ.  לא צריך לחשוש מדיון כזה: יש לנו די והותר טיעונים צודקים וחזקים כדי לנצח בויכוח הזה. אנשים משכילים ודעתנים, שדעותיהם שונות משלנו, עדיפים עשרת מונים על אלה שאין להם דעות בכלל.

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , , , , , ,

16 תגובות

 1. שושי פולטין :

  איתמר, ברכות על ניתוח מצויין של המצב,
  כמי שמנסה להעלות את נושא החינוך
  שאלתי את עצמי האם יש לציפי לבני אמירה בנושא, ואני ממש לא מצליחה להזכר/למצוא.

 2. יעקב לקס (לקסי) - ערד :

  איתמר, כרגיל… 🙂

  התבטאות משודרת של שלום שמחון הבוקר ברדיו ופרשנות של חנן קריסטל שבאה בעקבותיה:
  שמחון (שתואר כקרוב ביותר לאזנו של ברק) הציע "בחירות עכשו"
  קריסטל פירש שברק רוצה להיות באופוזיציה לביבי ולשוב לשלטון מהאופוזיציה.
  אני מניח שפואד לא יאהב את זה, בדיוק מהנימוק שמעלה איתמר.
  ואולי… אנחנו רואים את קצה הקרחון של מאבק שמחון .vs פואד?

 3. איתי :

  אינני יודע למי כוונתך בכינוי האמורפי "הפעילים החברתיים". מניין המידע הכמותי על כך שרוב הפעילים לכאורה מתנגדים לבחירות?

  אני מעדיף בחירות עכשיו והסיבה היחידה לא לקיים אותן היא אם לבני באמת מסוגלת להביא הסכם שלום (כולל חלוקת ירושלים) לאישור בכנסת לפני בחירות, וזאת תוך ויתור מופגן כבר מעכשיו על שס והבטחת תמיכה משמאל ממרצ חדש והמפלגות הערביות

  לקדימה יש עבר מפוקפק ולעבודה עבר מפואר. בפועל שתיהן שוות ברמת השחיתות ובהיעדר חיים דמוקרטיים שקופים ותקינים בין בחירות לבחירות. אני לא מסכים שאין לגיטימציה לקדימה בגלל שנולדה בחטא. בציבור הישראלי-ציוני יש צורך מתמשך ואמיתי במפלגת מרכז מדינית וכלכלית, שתמוקם בין מפלגה ס"ד משמאל ובין הליכוד מימין. מקומם הטבעי של ברק הרצוג ופואד הוא במפלגה הזו.

  כל עוד לא קיימת מפלגה רצינית עם היסטוריה בתווך בין העבודה לליכוד קורים שני תהליכים:
  1. כל מערכת בחירות מישהו מנסה להמציא את הגלגל מחדש (דש, הדרך השלישית,יחד של ויצמן, מפלגת המרכז, שינוי)
  2. מפלגת העבודה מנסה (הציבור כבר לא קונה ולא משנה מי בראש) לרקוד על 2 החתונות – להבטיח שלום ולייצר מלחמה, להבטיח רווחה ולייצר הפרטה

 4. דליה :

  רק לא ביבי
  איתמר. דבריך מעוררים מחשבה. חשבתי. ולמרות זאת אני נגד ביבי. ביבי העז לבצע רפורמות המשנות את אופיה של המדינה, ללא הסכמה מלמטה. הנזק ברפורמות גדול ומקשה על הבאים אחריו לתקן ולהפוך כיוון. התוצאה היא שגם הבאים אחריו נאלצים, אפילו עם השקפה מנוגדת או שונה, לפעול בכיוון שהתווה. אם יעלה לשלטון יביא לרפורמות נוספות, ויהפוך את המדינה למקום שאולי מתאים לערכים שלו, אבל לא לשלי.

 5. איתמר כהן :

  איתי,
  1.המידע שלי הוא לא כמותי, אלא מתבסס על שיחות והתכתבויות עם הרבה פעילים בקשר לביבי ולאולמרט. זה מאוד מאוד מצער ואף מביש בעיני, שכל כך הרבה פעילים מעדיפים מושחת מדופלם ומי שהפעיל לחצים ואיומים הגובלים בטרור כנגד החשכ"ל, היועמ"ש ומבקר המדינה – על מי שחטאו שבעוונותיו, השקפותיו הכלכליות שונות משלנו.

  2. במפלגת העבודה יש גם שלי, פינס, נוקד, מלכיאור. ויש גם "עבודה שחורה", יסו"ד וכו'. ב"קדימה" אין שום דבר כזה. קשה למצוא שם אפילו ח"כ אחד הגון (שלא לדבר על ח"כ מצטיין כמו שלי), ובוודאי שאין שם שום התארגנות של אזרחים כמונו, שמתפקדים ופועלים לא בשביל טובת הנאה אישית.

  3. ההסתייגות שלך "אם ציפי לבני תביא הסכם שלום" וכו', היא בדיוק הבעייה שאני מדבר אליה. אני לא מוכן לקבל שום "הסכמי שלום" חמקניים כדי לאתרג מישהו או משהו.
  הנה משהו שכדאי לך לקרוא:
  "משפחת שרון ותיאוריית ה"עזבו אתכם משחיתות" הם שהביאו עלינו את אהוד אולמרט ואת האולמרטיזם (…) מי שמעוניין באמת לעשות חשבון נפש ולהסיק מסקנות ממה שקורה כאן בשנים האחרונות מוטב שיתחיל בשאלה מהו הנושא החשוב ביותר שצריך להיות על סדר יומנו: תרבות הניהול, השלטון והחינוך במדינת ישראל או איזה ספין פוליטי-ביטחוני תורן על איראנים, סעודים, לבנונים, שבויים, מחבלים, קסאמים – שתכליתו העיקרית היא להסיט את תשומת הלב הציבורית כדי שבכירי השלטון וחבריהם יוכלו לשדוד את עתידנו הכלכלי, החברתי, החינוכי, הבריאותי או הפנסיוני." (גיא רולניק, "דה מארקר"):

  http://markets.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20070406_846163&layer=market&layer2=coupon&layer3=market&layer4=article

  4. מקומם הטבעי של ברק, פואד והרצוג הוא מחוץ לפוליטיקה. שניהם מסובכים עד צואר בדי והותר פרשות נכלוליות, שדי בהן כדי לפסול אותם מכהונה. סליחה, איזה "אידיאולוגיה" בכלל יש לפואד? ימין? שמאל? נו, באמת. האידיאולוגיה היחידה שלו היא גו'בים למקורבים, ומכרזים לאחים עופר. זה, ותו לא.

 6. שי כהן :

  העמימות ווהאופורטוניזם מסוכנות יותר מהימין

  אני אישית (ואם יורשה לי להקרא כך- כפעיל חברתי) מעדיף את ביבי על לבני ומעדיף בחירות בהקדם

 7. נדב פרץ :

  איזה מאמר עצוב.
  התרגלנו לגישת ה'נקיון כפיים זה הכל' מהאיש ברחוב. נבחר בציפי לבני כי היא נקייה. מה הדעות שלה? איש לא ידע. אבל היא נקייה.
  אבל כאן, אדם אינטליגנטי ורהוט לוקח את הרעיון הזה צעד אחד קדימה. לא 'זה לא משנה מה הדעות' – גם אם הדעות הפוכות לשלי, מה שחשוב זה נקיון הכפיים.
  להגיד 'אנחנו לא יודעים מה הדעות של קדימה' זה לא רציני. אנחנו יודעים בדיוק מה העמדות של קדימה, מבחינה של המדיניות שלה. והמשמעות היא – קפיטליזם פראי ולוחמנות, אבל בכל אחד משניהם צעד אחד שמאלה מבנימין נתניהו.

  נכון, עברו חמש שנים מאז 2003. הרבה זמן, במונחי הפוליטיקה הישראלית. אבל אני עדיין לא הספקתי לשכוח.
  לא את מחאת החד הוריות מול הכנסת, בעוד ביבי משסה בהן את הכתבים הכלכליים – 'הי, יש להן פלאפון!'
  לא את המלחמה חסרת הפשרות באיגודים המקצועיים – מתוך מגמה מוצהרת 'לחסל את העבודה המאורגנת בישראל'.
  לא את הציפייה – איזה רפורמה ישלוף הפעם הקוסם מהשרוול? איזה תחום של מדינת הרווחה הישראלית הוא יחריב הפעם?

  נכון, ביבי הוא ישר יותר והגון יותר מכל אחד בסיעת קדימה, בוודאי שמאולמרט. אבל ישר והגון זה לא קריטריון מספיק.

  איתי – העבודה וקדימה מושחתות באותה מידה? לפי איזה קריטריון בדיוק?
  אני האחרון שאטען שמפלגת העבודה היא אי שכולו נקיון כפיים. אבל איזה אירוע היה בעשור האחרון במפלגת העבודה שמדגדג את טלנסקי? את הירשזון? את האי היווני?

  איתמר (תגובה לאיתי) – אני שמח שבעיניך הסכם שלום הוא ספין. ואם רולניק מסכים איתך, אתה בטוח צודק.
  עכשיו תגיד את זה לסטודנטים שלי בספיר, שהתקשו להשלים מבחן בגלל 'צבע אדום' – אם היה ביבי, האם הייתה עכשיו רגיעה? תגיד את זה לעזתים, שגוועים ברעב מול מחסומים סגורים.
  לא קוראים לזה 'ספין'. קוראים לזה 'מדיניות'. ועם כל הכבוד לרכבת, זה קצת יותר משמעותי מאשר הגדלת התקציבים שלה.

 8. אלעד הן :

  מושחתים נמאסתם!

  זכורה לי הסיסמא הזאת מאיפשהו…

  אינני תומך אולמרט, ולבני ממש לא מרגשת אותי. מאידך, אני לא תומך בהליכה לבחירות אם אין לי מה להציע. בבחירות הקודמות לפחות היה שחקן אחד (פרץ) שהציע סדר יום אחר. ובקרובות? גורנישט.

  אני לא בעניין איתרוג קדימה, אבל אני לא מבין לאיזה בחירות אנחנו כ"כ ממהרים כשרובנו הגדול לא יודע במי הוא יתמוך. אולי פשוט נצטרף לעדת הנמנעים מהצבעה-בוא-נבלה-יום-על-החוף-גם-ככה-כולם-מושחתים.

  יום טוב לכולם.

 9. איתמר כהן :

  שלום נדב,
  "שלום" הוא לא ספין.

  "הסכם שלום" שמאחוריו אין דבר וחצי דבר – לא הסכם ולא שלום – הוא, אכן, ספין.

  אני כן תומך בהסכם שלום אמיתי שכרוך בהחזרת שטחים. אבל אני לא מתכונן לא "לאתרג" את "קדימה", ואפילו לא סתם לתמוך בה, בזכות ספינים-תוצרת-אדלר על "הסכם שלום קרוב" ו"התקדמות במגעים".

 10. אלון דוד :

  איתמר, הוצאת לי את המילים מהמקלדת.
  אכן,הבחירה בציפי צריכה להדליק אור אדום אצל פעילים חברתיים-סביבתיים. ביבי נתפס לעתים כח"כ שמזגזג אולם לטעמי – הוא היחיד בימין הכלכלי שמבין את מושג הקיימות החברתית-כלכלית.

 11. איציק ארזוני :

  נדב, ה"רגיעה" הזו היא סוג של אשליה, ואתה יודע את זה. בכל מקרה, בספיר יודעים איך להתמודד עם הדברים האלה, גם אם זה יוצר חוסר נוחות לפעמים ואפילו אם מישהו נהרג.

  יצא לי לחשוב הרבה על הטיעונים שהועלו פה, עוד לפני הבחירות האחרונות.
  ההבדל בין ביבי לקדימה הוא לא "דעה" אלא "אידאולוגיה".

  ביבי הוא אידאולוג, יש על מה לדבר איתו. הוא אולי אידאולוג ציני אולי יש לו דעות מאוד ניאו ליברליות ואוד לא מתאימים לאופי של באי האתר הזה, אבל הוא אידאולוג.
  החבר'ה של קדימה הם אופורטוניסטים. הם שם כדי לקדם את עניינם הפרטי ולעשות שמח לחברים שלהם. אין להם אידאולוגיה, ממש לא אכפת להם מה יקרה למדינה.

  זה בעיני הבדל מהותי:
  לביבי אכפת ממה שיקרה במדינה, ומה שהוא רואה לנדג עיניו לא תואם להשקפת עולמך.
  לקדימה לא אכפת מכלום חוץ מהאינטרס הפרטי שלהם, ועל זה… נו אתה לא יכול להגיד שזה נוגד את השקפת עולמך, כי אין להם השקפת עולם להתנגד אליה.

  אני לא אומר שעדיף את ביבי על פני שום דבר… אבל אני כן אומר שיש הרבה דברים נכונים במאמר הזה.

 12. נדב פרץ :

  איציק – אני לא יודע מה מידת ההיכרות שלך עם מכללת ספיר, אבל לפי מה שאני רואה שם, אף אחד לא 'יודע איך להתמודד עם זה'. מהמרכז זה נראה – נו טוב, שבע שנים, הם בטח התרגלו. בפועל, המצב הפוך – ככל שחולף הזמן, החרדות הולכות וגוברות. בטח ובטח שכשהקסאמים משתפרים, ויותר ויותר אנשים נפצעים ונהרגים.
  אני אשמח אם תגיד לי מה 'סוג של אשליה' בזה שאנשים חיים בשקט כבר כמה וכמה חודשים, כי הרקטות כמעט ונעלמו.
  לגבי ההבדל בין לבני לביבי – זה שביבי הוא אידיאולוג מעניק לו את הערכתי במישור האישי. במישור הפוליטי, אני אתמוך במי שיועיל למטרות שאני מאמין בהן, או במקרה הזה – יזיק להן הרבה פחות. לבני לא תיזום מתקפה סדורה ומאורגנת על שאריות מדינת הרווחה – זה מספיק מבחינתי. ובהערת אגב אציין, שזה נזק גרוע בהרבה מאשר כך וכך מעטפות (שהן חמורות מאוד בפני עצמן, ואם אכן הדברים התרחשו – טוב שאולמרט עף)

 13. האזרח דרור :

  נדב, הניתוח שלך שגוי בעיני.

  נניח שלבני לא תיזום מתקפה על שאריות מדינת הרווחה – האם מזה תבוא הישועה – הרי קדימה לא עושה כלום חוץ מהלמשיך ייאוש והפרטה זוחלת ושחיתות – ולכן מקדמות את השחיתות של כל המערכת הפוליטית – של השמאל ושל הימין

  אז גם אם ביבי יבחר מאוחר יותר, הוא יבחר עם ציבור מיואש יותר שיתן לו יותר מרחב נשימה.

  אם ביבי יבחר – זה לפחות יכול ליזום מהלכי הבראה בשמאל הישראלי.

  אלון דוד

  "הוא היחיד בימין הכלכלי שמבין את מושג הקיימות החברתית-כלכלית."
  – אתה יכול להרחיב על זה?

  קיימות הוא קודם כל מושג סביבתי, לפני כל דבר אחר.

  אחר כך יש לו היבטים כלכליים וחברתיים. לא שמתי לב שביבי ממש מתעניין בזה – לא ראיתי לדגומה שהוא מבין את החשיבות של מערכת החינוך.

 14. אמיל :

  גם אני לא מסמפט את ביבי, יש לו בעיות אמינות אבל :

  1. שנות שלטונו 1996 – 1999 נתפסות היום כתור הזהב ממש לעומת מה שבא אחר-כך .

  2. כדאי לבדוק טוב טוב : כאשר הליכוד מתחזק – ש"ס נחלשת. מתי ש"ס הייתה בשיא כוחה ? נכון, ממשלת רבין וממשלת ברק !

  3. אם ביבי ימשיך גם בעתיד להוציא חרדים מעולם הטפילות לעולם העבודה – אני מוכן לסלוח לו על הרבה דברים.

 15. מוטי, איש ימיני :

  שלום,

  אני איש ימני. מפתיע אולי למצוא אחד כמוני באתר הזה אבל אני פה…

  אני גם מעדיף אדם עם דעות ברורות שמציג את דעותיו לציבור לפני הבחירות, גם אם דעותי שונות לגמרי ממנו, רק לא לקבל ציפורות כאלה שנבחרות על סמך תכונות יושר או נסיון אך ללא מצע.

  הבחירות שלנו הפכו להיות רדודות מידי. כבר לא מציגים את העמדות הכלכליות או המדיניות בבחירות. האם קדימה תחלק את ירושלים? האם העבודה תומכת במסירת הבקעה לפלשתינים? האם מופז תומך בהורדת שיעורי המס ובהפרטה, או בעצם כפי ששמעתי אתמול הוא "בעל רגישות חברתית גבוהה" – מה זה אומר על מצעו הכלכלי?

  מאז רבין שהשתמש ב2-3 מיצובישים כדי להעביר מהלך שנוי במחלוקת, הפוליטיקה מתדרדרת. ביבי, ברק ושרון לא עמדו במה שהבטיחו לבוחר, אולמרט כבר לא הבטיח כלוםולא ידענו מאומה על מצעו המדיני לפני הבחירות.

  המצב הנכון הוא מתן כח לעם להחליט על דרכו, הכלכלית והמדינית ע"י בחירה במפלגה הקרובה ביותר לדעותיו. המנהיגים אמורים לממש את מצע מפלגתם בדרך הטובה ביותר.
  כך למשל אם היה נבחר שרון תוך הצגת רעיון ההתנתקות, היתה לו לגיטימציה גדולה יותר לבצע זאת.

  מצע הליכוד ודרכו המדינית אולי צריכים הבהרה בימים אלה אך מי שבוחר ליכוד יודע ששטחים תמורת שלום אינה מטרתו. לחילופין מי שבוחר מר"צ ישאף לכך.
  ולשם איזה מטרות כלכליות ומדיניות קיימת קדימה???

  אגב – איש ימיני אינו טעות, זהו ציטוט מהמקורות.
  מוטי.

 16. שמואל כהן יפו :

  הסטה נטו - לא שווה תגובה

  עובדה שהציבור ממשיך לתמוך בקדימה
  ויש בין 28 חברי הכנסת של קדימה אנשים מעולים

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.