חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בג"צ: " … ההפרדה במרחב הציבורי על רקע מגדרי, אינה חוקית…"

נושאים חדשות, משפט ופלילים ב 16.10.11 19:41

בעקבות עתירה של חברת מועצת העיר ירושלים רחל עזריה , פסק בג"צ (היום 16 באוקטובר 2011), כי הוא מורה להוריד את בדי היוטה מעל הגדרות שמפרידות בין הגברים לנשים במאה שערים

לאחר דיון ארוך שנמשך כשעתיים בעקבות עתירה של חברת מועצת העיר ירושלים רחל עזריה (שהיא אישה דתייה בעצמה), פסק בג"צ לפני דקות אחדות כי הוא מורה להוריד את בדי היוטה מעל הגדרות שמפרידות בין הגברים לנשים במאה שערים והוא מורה למשטרה להרחיק משם את הסדרנים האזרחיים שהוצבו שם עם מאגפונים במטרה לאכוף את ההפרדה. כמו כן, עם סיום החג בעוד יומיים בג"צ קבע שאין להקים יותר גדרות או מחיצות שיפרידו בין נשים לגברים הן בחגים והן בכל ימות השנה.

מפקד מחוז ירושלים הצהיר מעל בימת בית המשפט העליון כי הוא מתחייב למנוע בעתיד את ההפרדה בכלל ויבצע את החלטת בית המשפט באופן מידי.

תגובתה של העותרת רחל עזריה מיד עם קבלת הפסיקה:

"בית המשפט קבע היום שוב שההפרדה במרחב הציבורי על רקע מגדרי, אינה חוקית ויש לפעול למנוע אותה. יש דרך ארוכה עד שנגיע לשוויון מלא בין האיש והאישה, אולם היום התקדמנו בעוד צעד אחד קטן לעבר המטרה הנכספת הזאת. אני קוראת למשטרה לקיים את החלטת בית המשפט באופן מידי ולוודא שציבור הנשים במדינת ישראל יוכל להסתובב בחופשיות בכל מקום ובכל שעה. אם רוזה פארקס הצליחה בארה"ב הגזענית של שנות החמישים, גם אנחנו במדינת ישראל הדמוקרטית של שנת 2011 נצליח".

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.