חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ועדת טרכטנברג – התגובות

נושאים איכות השלטון, חדשות ב 27.09.11 4:10

פרסום מסקנות ועדת טרכטנברג גרר גל של תגובות מארגונים חברתיים וגורמים שונים . להלן כמה מהתגובות. אתם מוזמנים להוסיף את תגובותיכם

אתר "אוהל"

אתר אוהל אסף מהציבור הצעות וניסח אותם כניירות עמדה שהעוברו לועדת טרכטנברג ולממשלה. האתר הפך למעשה לאתר הרשמי של ועדת ספיבק-יונה.

לאור  מסקנות וועדת טרכטנברג פרסמו אנשי האתר את הדוח המסכם של אתר אוהל המכיל את הרעיונות המרכזיים של הציבור מהחודשים האחרונים הכוללים דרישות קונקרטיות לממשלת ישראל. לדבריהם, זו תשובת הציבור בישראל לממשלה, זו העדות כי הציבור יודע לדרוש דרישות קונקרטיות וברורות ואולי אכן גם לאור המחאה החברתית ניתן לראות כי מושגים כמו חכמת ההמונים ושיתוף ציבור הם לא רק תיאורטיים.

אתר אוהל מהווה תקדים הבוחן בפועל אם לממשלת ישראל יש נכונות אמיתית לשיתוף ציבור, או ששוב הציבור ישכח כשמחלקים את העוגה ויישאר עם פירורים.

אתר אוהל- דו"ח סופי

צוות חינוך

מובילי מאבק החינוך במחאת האוהלים הגדירו את המלצות הועדה כ"פספוס". אמנון רבינוביץ', מחנך ומורה בירושלים וממובילי מאבק החינוך: "על אף השינויים המבורכים שטרכטנברג הכריז עליהם, אין לנו אלא להצטער שהוועדה בחרה (או שבחרו עבורה) להתעסק אך ורק בנושאים שמשמעותן תהיה קצרת טווח ותשפיע בעיקר על כיסו של האזרח. השקעה בחינוך מצריכה אורך נשימה, תכנון מדיניות לטווח ארוך והשקעה תקציבית משמעותית יותר. אנו חדורי אמונה כי עשרות אלפי המורים ואנשי החינוך שהיו שותפים בהתעוררות האזרחית של הקיץ האחרון לא יתנו לתקן את העולם מבלי שנתקן את החינוך. ויש לנו את כל הכוונה שבעולם להמשיך ולהביא קול חדש ובשורה חדשה לחינוך בישראל."

 מאהל ירושלים

במאהל ירושלים אמרו כימסקנות ועדת טכטנברג הן לא יותר מניסיון למרוח את הציבור בהבטחות חלקיות שישומם מוטל בספק. אנשי המאהל מזמינים את הציבור להפגנה היום (שלישי) בשעה 17:30 להפגנה מול בית ראש הממשלה כדי "להראות לביבי איך מחלקים את עוגת התקציב". להדגמת מחאתם, המארגנים מתכוונים לחלק עוגות במהלך ההפגנה.

לדף הפייסבוק של ההפגנה

התנועה הירוקה

מפלגת "התנועה הירוקה" רואה בחומרה את מסקנות ועדת טרכטנברג, שאינן מציגות פתרון אמיתי וכולל לבעיה החברתית-כלכלית של מדינת ישראל, אלא מנסות להרגיע את מחאת הרחוב מתוך מחשבה קצרת-טווח.

רחלי תדהר-קנר, יו"ר מפלגת "התנועה הירוקה": "מסקנות הועדה אינן יותר מכיבוי שריפה לקראת החג על חשבון החגים הבאים. אנו מאמינים כי רק פעילות מקיפה, הכוללת התייחסות להיבטים חברתיים, כלכליים וסביבתיים, יכולה להוציא את מדינת ישראל מהמשבר. כלכלה בריאה ויציבה מחייבת התנהלות חברתית וסביבתית מקיימת, ולא תיתכן התמודדות אמיתית ארוכת-טווח עם חוליי הכלכלה והפערים החברתיים, מבלי להתייחס למערך הכולל גם מחשבה על ניצול משאבי טבע, חיזוק משמעותי של התחבורה הציבורית, הפחתת זיהום וקידום הבריאות, התייעלות בשימוש באנרגיה ומים, פיתוח תעסוקה בעבודות “צווארון ירוק” והשקעה בטכנולוגיות סביבתיות, השקעה בחינוך וצמצום פערים.

חדו"ש – עמותה לחופש דת ושוויון

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב מברך את ועדת טרכטנברג על המלצתה החד משמעית לחייב את בתי הספר החרדיים בתוכנית ליבה ועל המלצתה להגביל את הלימודים בישיבות של רוב האברכים לחמש שנים. רגב קורא לראש הממשלה בנימין נתניהו "ליישם את ההמלצות במלואן ולא להתחמק מהן". לדבריו, "עתיד מדינת ישראל והמשק הישראלי תלוי בישום ההמלצות. בלי שילוב החרדים בתעסוקה לא יהיה צדק חברתי ובלי תוכנית ליבה והגבלת הלימודים בישיבה, האברכים לא ישתלבו והנטל על מעמד הביניים רק יגבר". רגב קורא לנתניהו "לעמוד בלחצי המפלגות החרדיות ולא להמשיך למכור את עתיד כלכלת ישראל למפלגות החרדיות".

ח"כ מיכאל איתן  – השר הממונה על הקשר עם הציבור

בתגובה לדו"ח ועדת טרכטנברג אמר השר מיכאל איתן כי: "יש לברך את ועדת טרכטנברג על העבודה המצוינת שעשתה, אולם, על הממשלה לשקול את הגדלת המיסוי על חברות ובעלי הכנסות גבוהות, על מנת שנוכל גם לצמצם את הפגיעה בתקציב הביטחון ולהגדיל את תקציבי הרווחה המיועדים לילדים בסיכון ולמשפחות בעלות זכאות לדיור ציבור".

ח"כ זהבה גלאון:

ח"כ זהבה גלאון הגיבה לעיקרי המלצות ועדת טרכטנברג שפורסמו היום: "ועדת טרכטנברג נמנעה מלהמליץ על צעדי התמודדות עם שתי הפרות הקדושות של ממשלת נתניהו – החרדים והמתנחלים. את המחיר של השיקולים הפוליטיים ישלם הציבור הישראלי."
גלאון הוסיפה: "אין קשר בין המלצות הנכונות של ועדת טרכטנברג לבין המסגרת התקציבית שאישרה לה הממשלה, ויש עוד פחות קשר בינן לבין דרישות המחאה. זהו טרכטנבלוף בחסות נתניהו, שמקווה שהציבור יקנה הבטחות חסרות כיסוי לרפורמות.
נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

3 תגובות

 1. איקסמן :

  ועדת טרכטנברג היא בלוף ללא שום חשיבות

  היא הוקמה לשם הפרחת סיסמאות והבטחות שווא כשהכוונה הייתה מן ההתחלה לא ליישם משהו מן המסקנות שלה.
  בקיצור: היה רע ויהיה יותר רע- בברכתו של ראש הממשלה החלש ביותר של ישראל הממשיך להפיץ אשליות ושקרים לאזרחי ישראל יחד עם חברי ממשלתו המזכירים את החבובות במקרה הטוב או את תיאטרון האבסורד במקרה הלא טוב.
  במילים אחרות: עוד ישראבלוף 2011!!!!!

 2. ק. טוכולסקי :

  ועדת טרכטנברג הפתיעה אותי לטובה. נכון גם אחרי שהופתעתי לטובה מה שהוועדה מציעה לא מספיק בתחומים מסוימים ומוטעה לגמרי בתחומים אחרים ובכל זאת מוועדה שחציה משרתי הממסד הנוכחי ממשרד האוצר וחציה משרתי הממסד הנוכחי ממשרדי ממשלה ורשויות אחרות, אין ספק שהם הלכו רחוק.

  צריך להבין שתחת הממשל הנוכחי לא ניתן יהיה להביא לישום אפילו את כל המלצות טרכטנברג וששינוי אמיתי בהתנהלות הכלכלית והחברתית מצריך שינוי של הממשל.

 3. יעל :

  עצוב שלא הוזכרו הגימלאים,

  בקדנציה הקודמת ביבי גזל ממקבלי הקיצבאות הקשישים 200 שקלים, בכדי לייצב את כלכלת הטיקונים !!!
  מדוע לא מחזיר בריבית את הכסף הזה לקשישים קודם כל !!!!!
  ולא 29 שקלים עלובים כתוספת….פעם ב….

  ביזיון מוחלט ,חוסר רגישות וזילזול בקשישי המדינה !!!!

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.