חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

דיור מוכן: הפתרון למחירי הדיור?

נושאים מכתבים, שיכון ושלטון מקומי ב 11.09.11 5:30

מיכל עלמה, במכתב לשר השיכון אריאל אטיאס, מציעה את הדיור המוכן כפתרון אפשרי למצוקת הדיור בישראל

דיור מוכן, או בנייה מוכנה, הואהאופציה הנגישה ביותר במערכת המסועפת של הבירוקרטיה הישראלית. בנייה מוכנה למשתכן משמעה יחידת דיור של מאה מטר בת 4 חדרים בעלות של כ – 300-400 אלף שקל בלבד – עם סבסוד ממשלתי העלות למשתכן עשויה להגיע רק ל 300 אלף שקל.

הבתים יפיפיים ובאיכות גבוהה, מוקדמים במהירות וחוסכים בכוח אדם, דבר המאפשר חסכון עצום בכוח אדם וכניסה מהירה למשתכן. האיכות הגבוהה של הבנייה מאפשרת הגנה משמעותית ועמידות נגד רעידות אדמה. זהו הפתרון הזול והנוח ביותר לאזרחים בכל העולם. בארה"ב ובאירופה הבתים בנויים מבנייה מוכנה ,גם בארצות בהן יורדים גשמים כל השנה כמו הולנד. רוב תושבי הפריפריה של הולנד גרים בבתים מוכנים, ואם היא מצויינת עבורם , היא מצויינת גם במדינת ישראל המדברית.

חצי מליון יחידות דיור כאלה על שטחים מסביב לאיזור המרכז יאפשרו לכל אזרח שאין לו דירה – אזרח גרוש כרווק, משפחות צעירות ומשפחות ותיקות ללא דיור – לבנות חיים בישראל בצורה הולמת. כמו כן בנייה זו תאפשר הוזלה משמעותית במשכנתאות והחזרי תשלומים לכל אזרח.

כל מה שהממשלה צריכה הוא להקצות שטחי אדמה באיזורים שליד מרכז הארץ, בצפון ובדרום הארץ. חלק מהיחידות יבנו בצפון הארץ וחלק אחר גם בדרומה, והמציאות הישראלית העגומה של "אין דירות בישראל ואם יש אז במחירי קטסטרופה" – תשתנה בתוך שנה שנתיים, ובא לציון גואל.

אזרחים יקנו יחידות דיור במחירים מצחיקים,הלחץ על קניית דירות יקרות במרכז ירד באופן משמעותי, וכל המחירים בישראל הנוגעים לדיור יצנחו למקום הראוי להם- מתחת לבלטות. כך גם מחירי השכירות יצנחו לתהום.

זוהי הצעה הגיונית ובעלת משמעות רבה המתייחסת למאות אלפי משפחות בישראל שאין להן קורת גג קבועה.אנו מקווים שיש אנשים בממשלה ובכללם אתה המעוניינים להקל על האזרח הישראלי והמצב כיום לא נוח להם כששוק הנדל"ן גורם למאות אלפי משפחות בישראל להרגיש מנודות וחסרות קשר לישראל.

הערה: הוגי רעיון זהאינם שייכים בשום אופן וצורה לחברות של בנייהמוכנה,ולחברותבנייה בכלל. זהו רעיון שעלה ובכוונתם לקדם הלאה.

נערך על ידי נדב פרץ-וייסוידובסקי
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.