חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עתירה לדחיית הפריימריז במפלגת העבודה

נושאים חדשות, פוליטי ב 1.09.11 0:39

בהמשך לקריאתו של אראל מרגלית לדחות את הפריימריז, הוא עתר לבית המשפט המחוזי בבקשה להורות על דחיית הפריימריז. הסיבה היא שספר הבוחרים לא פורסם 42 לפני קיום הבחירות, כמתחייב. מועד הפריימריז הוא ה 12 בספטמבר. מרגלית עותר "בשם הציבור כדי להציל את המפלגה מעצמה" כדבריו

המידע נמסר מהמטה של מרגלית.

טוען: ספר הבוחרים הסופי היה צריך להתפרסם 42 ימים לפני הבחירות, אך לא פורסם עד כה. מרגלית: זאת  פגיעה אנושה בזכות המועמדים להיערך ליום הבחירות. מוסיף: החלטת המפלגה לא לדחות את הפריימריז בלתי סבירה, ובלתי חוקית

אראל מרגלית, המתמודד על ראשות מפלגת העבודה, עתר היום (רביעי) לביהמ"ש המחוזי (במחוז המרכז) בבקשה להורות על דחיית מועד הבחירות לראשות המפלגה בחודש לכל הפחות. עם הגשת העתירה אמר מרגלית: "אני עותר לבית המשפט בשם הציבור כדי להציל את המפלגה מעצמה".

מתוך העתירה: "החלטתם של גורמים שונים במפלגה שלא לדחות את הבחירות ואף לא להביא את העניין לדיון בפני המוסדות המתאימים היא החלטה בלתי סבירה, בלתי חוקית, מהווה הפרה בוטה של תקנון הבחירות של המפלגה ופוגעת בזכות היסוד של המבקש לבחור ולהיבחר".

בתקנון וועידת מפלגת העבודה, המוסד העליון והמחוקק בה, נקבע לוח זמנים ברור לפיו בין מועד פרסום ספר הבוחרים הסופי (30.7.11) למועד הפריימריז (12.9.11) צריכה לחלוף תקופה של 42 ימים. בתקופה זו יכול כל אחד מהמועמדים לראשות המפלגה לנהל תעמולת בחירות אפקטיבית ולשכנע את בעלי זכות הבחירה להצביע עבורו.

מועד פרסום ספר הבוחרים נדחה שוב ושוב. הסיבות: פסילת מתפקדים רבים והערעורים שהוגשו בעקבות זאת. הנהלת המפלגה טוענת כי הספר הסופי צפוי להתפרסם היום או מחר (חמישי), כלומר 11 ימים בלבד לפני הבחירות. "אי פרסום ספר בוחרים סופי ימים ספורים לפני הבחירות הוא פגיעה אנושה בזכויות המועמדים להיערך ליום הבחירות ולנהל תעמולה אפקטיבית", נכתב בעתירה.

מרגלית מבקש מבית המשפט לחייב את המפלגה לקיים את החלטת וועידת המפלגה לתת למועמדים פרק זמן של 42 ימים או 30 ימים לכל הפחות על מנת להיערך לבחירות. "הגענו למצב בו מישהו צריך לקום, לעשות סדר, ולהגיד – לא כך מתנהלים", אמר מרגלית. "נכנסתי לחיים הפוליטיים כדי לסייע לבנות את המפלגה מחדש. אנו מדברים על יסודות דמוקרטיים – ואם  היסודות רעועים, מפלגת העבודה לא תוכל לחזור ולהנהיג את ישראל".

העתירה המלאה: עתירה לדחיית הפריימריז במפלגת העבודה

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.