חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ראשי רשויות מהנגב ומהצפון קוראים להפעלת נבטים כשדה משלים לנתב"ג

נושאים חדשות, כלכלה ותקציב, שיכון ושלטון מקומי, תחבורה ב 30.08.11 6:01

בכנס שהתקיים ביום ב' – 29 באוגוסט 2011 – באוניברסיטת בן-גוריון השתתפו גם שר התחבורה, ח"כ ישראל כ"ץ והשר לפיתוח הנגב והגליל, מ.מ. ראש הממשלה ח"כ סילבן שלום.  בכנס היתה תמימות דעים כמעט מלאה שהנמל המשני לנתב"ג צריך להיות בנבטים, אולם מערכת הבטחון היא המתנגדת והמעכבת
מאת: יעקב לקס

עם הקמת נתב"ג 2000 (טרמינל 3 בנתב"ג) נקבע שנפחו המירבי יהיה 16 מיליון טסים בשנה.  המגבלה ההמנחה גודל זה היא הרעש והפגיעה בתושבי הסביבה, שהם רבים מאוד.  עוד נקבע אז שכשיגיע השדה למספר 12 מיליון טסים בשנה יוחל בפעולות לקראת הקמת שדה משלים.  השנה ההגיע נתב"ג ל-12 מיליון טסים.

ב-1 בפברואר 2009 אימצה הממשלה את המלצותיה של ועדת בודינגר ובחרה במגידו לשדה תעופה משלים. הממשלה אמורה לדון מחדש ולהחליט בעניין בסתיו הקרוב.

ההחלטה גררה התנגדות של תושבי העמק והפגנות מחאה שם.  נוצר שיתוף ענייני בין תושבי העמק ההמתנגדים לשדה שיהיה מפגע לבין תושבי הנגב המיחלים לפיתוח אזרחי.

שיתוף הפעולה הזה הביא לכנס שאוניברסיטת בו גוריון אירחה ביזמתו של ראש המועצה האזורית ויו"ר ארגון המועצות האזוריות שמואליק ריפמן.  בכנס השתתפו כמה מאות אנשים.

אחרי ברכות של המארחת, נשיאת האוניברסיטה, פרופ' רבקה כרמי ושל שמואליק ריפמן, נשאו דברים ראש עיריית באר-שבע, רוביק דנילוביץ' וראש עיריית ערד, טלי פלוסקוב.

שר התחבורה ח"כ ישראל כ"ץ הודיע למשתתפים שהוא יתמוך בהקמת השדה המשני בנבטים.
השר לפיתוח הנגב והגליל, ח"כ סילבן שלום תיאר בצורה ציורית: "תארו לכם מה תעשה לנגב ולבאר-שבע ההודעה בנמל תעופה בלונדון, בניו-יורק או בפריז: זוהי קריאה אחרונה לטיסה לבאר-שבע"

בחלק העיוני של הכנס הרצו אלוף (מיל) גיורא רום, מנכ"ל רשות התעופה האזרחית שתיאר את המגבלות המוטלות על התעופה האזרחית בשל הנוכחות הגבוהה של חיל-האויר, ביחוד בנגב.  רום תיאר גם את מסלול ההחלטה הנכון בכדי לבחור בין החלופות וקרא לשכירת חברת ייעוץ מחו"ל על-מנת לבחון את החלופות לכל פרטיהן.

אדריכל רפי לרמן, שעמד בראש צוות מתכנני נתב"ג 2000 וגם בראש צוות בחינת החלופה לשדה תעופה משלים לנתב"ג (תמ"א 15/א) תיאר את החלופות שהומלצו: צקלג (בין רהט לנתיבות), נבטים ושדה על אי בים מול נתניה.  בשקלול שנעשה נמצא שדה צקלג כמתאים ביותר, בעדיפות קטנה מאוד על נבטים, בעיקר בשל היותו קרוב יותר למרכזי האוכלוסיה.  ראש המועצה האזורית תמר, דב ליטבינוף העיר כאן שלא שוקללה הקרבה למלונות בים-המלח, המתוכננים להגדיל את הקיבולת מ-4,000 חדרים ל-12,000.  חלופת מגידו בכלל לא הגיעה לשלב הבחינה.

פרופ' יהודה גרדוס מנהל מרכז הנגב לפיתוח אזורי באוניברסיטת בן-גוריון הרצה על "שדה תעופה בין-לאומי כמפתח לפיתוח מטרופולין באר-שבע"

ניר פפאי, סמנכ"ל החברה להגנת הטבע טען שמדיניות החברה בדבר מיצוי פוטנציאל של מתקנים קיימים מחייבת הגדלת מספר הטסים בנתב"ג עד למספר המירבי ורק אחר-כך לפתוח שדה אזרחי בנבטים.

בדיון השתתפו גם ראשי הרשויות:
סיגל מורן – בני שמעון
סימון אלפסי – יקנעם
חנן ארז – מגידו
אייל בצר – עמק יזרעאל
דב ליטבינוף – תמר

בדיון הפתוח השתתף גם אהרון ידלין מחצרים שהיה שר החינוך בממשלת רבין.

שמואליק ריפמן סיכם את הדיון בקריאה לממשלה להחליט על הקמת השדה המשלים בנבטים.

 

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.