חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מחאת האוהלים: צדק חברתי ולא רק סוגיות הביטחון

נושאים חדשות, כלכלה ותקציב, מדיני-בטחוני ב 25.08.11 1:57

קול קורא ממאהל ירושלים לכל מאהלי הארץ

אנו עומדים בימים קשים כחברה ומדינה. שוב נאלצנו לעמוד בפני המבחן האכזרי של חיים בצל טרור. אנו כואבים את הרג אזרחינו וחיילינו, ומאחלים החלמה מהירה לפצועים.

בימים אלו אנחנו נדרשים לעמוד במשימה נוספת- לשמור על המחאה הצודקת שלנו חיה ובועטת. סדר היום החברתי ער מתמיד, וברור לנו שהחוסן החברתי, שמאפשר לנו לעמוד איתנים מול המצב הביטחוני, קשור קשר בל-יינתק לדמותה המוסרית והצודקת של החברה.

הדרישה לצדק חברתי לא תעמוד עוד בצילן של סוגיות הביטחון- נדע ליצור שילוב אחראי בין שתי סוגיות היסוד הללו המרכיבות יחד את חיינו בכברת ארץ זו. שילוב אשר לא יזנח את מבטנו פנימה איש אל רעהו.

בשבוע שעבר נפגשנו לשיחה עם נציגים מוועדת טרכטנברג. התאכזבנו לגלות כי חברי הוועדה אינם נושאים בפיהם בשורה של שינוי יסודי, כי אם תפיסה המשמרת את המצב הנוכחי ומבקשת לייצר בו תיקונים קוסמטיים בלבד.

הדברים שהיו בפי נציגי הוועדה המחישו וחידדו לנו את הצורך להיות חדים בדרישותינו, מאוחדים במטרותינו ודבקים בקווי המתאר של דרישותינו, כפי שהותוו במסמך החזון של ראשי המאבק- למען נהיה מוכנים לקראת כל הידברות התאפשר לנו לחתור להישגים משמעותיים.

בכל יום שעובר, מתבהר לנו כי המאבק הזה הוא של כולנו. הרופאים, עובדי הקבלן, העובדות הסוציאליות, ההורים, הסטודנטים- כולנו פועלים יחד ליצירת עתיד בריא ונכון לכלל אזרחי מדינת ישראל. לא ניתן לפרק ולבודד את הקול הבוקע מהמאהלים בקיץ זה למגזרים בודדים ומפוחדים. הפעם ברור לנו כי את הדרך שהמאבק הזה התחיל, אנו צועדים יחד!

אנו קוראים לכלל המאהלים והפעילים במאבק לנקוט בקו אחראי של הידברות ישירה, תוך עמידה חדה וערה על דרישתנו הרחבות וחוצות המגזרים, כפי שהוסכמו במסמך החזון שגיבשה הנהגת המאבק.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , ,

3 תגובות

 1. נעמי ט :

  זהו אותו העם שנחלב בימים רגילים ובאירועים בטחוניים

  ראש עיריית אשקלון מאיים שלא יפתח את שנת הלימודים – בתי הספר אינם מוגנים.
  חדר המיון ה"חדש" של בי"ח ברזילי עוד לא נבנה.
  משפחות שלמות ב"פריפריה" נאלצות להתחבא במקלטים עבשים שאינם ראויים לשהייה ממושכת.
  בעוד הממשללה מזניחה את תושביה בכל התחומים!!, הולכת הפריפריה ומתרחבת, לתוך מרכז הארץ, כפי שהמעמד הבינוני הולך ומתקרב לעשירונים התחתונים.

  בימים של "אירועים בטחוניים", כפי שהגדיר זאת מישהו כאן לפני כמה ימים, המחיר של סדרי העדיפויות הדפוקים רק עולה ובולט יותר.
  העם שדורש צדק הוא בדיוק העורף שדורש בצדק הגנה, והוא בדיוק העם שיכולת העמידה שלו היא שמגדירה היום את אורך הנשימה של הצבא.

  אין כאן בכלל שום או/או – זהו אותו העם שנחלב בימים רגילים ובאירועים בטחוניים. כדאי שמישהו יקח את זה בחשבון.
  כי נראה שאצל הפלשתינאים כבר הבינו שמדובר במטבע אחד עם שני צדדים.

 2. נעמי ט :

  הזנחה ארוכת שנים וקוצר ראות בטחוני-מדיני-כלכלי

  וכן – מיגון עולה כסף ושוב תתגלגלנה העינים לשמיים – מנין הכסף?

  1. תזכורת:
  הזנחה ארוכת שנים בכל התחומים, סדרי עדיפויות לקויים (מיסוי עקום; מכירת נכסי לאום לכל הממעט במחיר תמורת צ'ק ראוותני שמאחוריו מסתתרת הלוואה שנתן הציבור לרוכש הנכס בריבית מגוחכת; הפרטת העבודה לידיים של ספסרים המתקראים זכיינים) והרשימה ארוכה – יצרו מצב של הקצאות תקציביות בזבזניות לטובת מעטים בתירוץ של אי חריגה גרעונית.
  קוצר ראייה בטחוני-מדיני גרם להוצאות ביטחון ענקיות, שנשארות כאלה גם אחרי צמצומים שוליים בתקציב הביטחון, ובסופו של דבר אינן מספקות ביטחון.

  2. בלי טיפול שורש בשיטה באמת לא יהיה כסף – לא למיגון, לא לציוד לחיילים (שכבר היום מביאים ציוד מהבית והסיפורים מסמרי שער, על חיילים שיש להם ועל כאלה שאין להם שיוצאים ביחד לפעילות בטחונית), לא לפיתוח בתי הספר והתאמתם למאה ה-21 ולכאילו ריפורמות עם שמות מפוצצים.

  3. מצד אחר האלטרנטיבה הפוליטת נראית רחוקה. בשמאל מתנהלת מלחמת עולם על השאלה "היה או לא היה קונצנזוס" (היה, ועוד איך היה). צדיקים שגילו את ההתנחלויות אחרי שהאורווה כבר נפרצה, וכנ"ל גילו באיחור את הקפיטליזם החזירי, ממשטרים פה את השיח בלי לקחת שבויים. (לא מכוון לגוטווין, למרות שגם הוא מתעקש משום מה להשליך אבנים לתוך הבית).

  אם צעירי המחאה צולחים את כל זה, שאלת הכסף למיגון היא השאלה הכי קטנה שאיתה יצטרכו להתמודד (מלווה מיגון למשל).

 3. נעמי ט :

  "רק זכרו, באר שבע חזקה זו ישראל חזקה, ולא רק בעתות של מלחמה".

  "מצד שני חוסר רגישותה של הממשלה המקצצת ללא רחם בתקציבים המגיעים להם יוצרת בעבורם את הספק הגדול בהגשמת עתידם ובהצלחתם".

  "לצערי, הגם שמדובר בהוצאה
  כספית לא גדולה, לא נעניתי בחיוב לדרישות מצילות חיים אלה"

  "העלבון הגדול ביותר הוא הקיצוץ של כמעט 40 אחוז ממענקי האיזון של משרד הפנים"
  "אם לא יוחזר התקצוב לרמת ,2010 הממשלה גוזרת עלינו לצמצם את התמיכה בתחומי הרווחה והחוסן לאוכלוסייה של ילדים ומבוגרים הנמצאים בקושי מתמשך"

  "הדרג המדיני חייב להביא בחשבון את נושא עמידות העורף, ולזכור שהעורף מורכב מגברים, נשים וטף, עוללים וזקנים, בריאים ובריאים פחות, והעמידות נשחקת. יש מי שעמיד יותר ומי שפחות, אך המצב מורט העצבים פוגע בסופו של דבר בכולנו".
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/275/699.html

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.