postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מחאת האוהלים – גלעד שליט לא במוקד המחאה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מחאת האוהלים – גלעד שליט לא במוקד המחאה

נושאים דעות, פוליטי ב 14.08.11 4:03

לאחרונה הופיעו שלטים ברחוב וסטטוסים בפייסבוק עליהם מופיעה הקריאה לחזור ולעסוק בראש ובראשונה בגלעד שליט. המשתמע מהקמפיין החדש הוא נזיפה באנשי המחאה החברתית בישראל על כך שמחאתם ודרישתם לשינוי סדר עדיפויות וצדק חברתי מאפילה על המחאה של משפחת שליט

מאת: ק. טוכולסקי

ציטוט של סטטוס שרץ באתרי המחאה החברתית בפייסבוק: "שלום קוראים לי גלעד שליט, ומחאת הדיור ממש לא מעניינת אותי כי אני לא משלם משכנתא וגם לא שכירות גבוהה ואני גם לא קונה קוטג'. הבעיה היחידה שלי היא שאסור לי לצאת מהחדר שבו אני נמצא כבר 5 שנים!!! אז הייתי שמח אם הייתם צועדים אולי בשבוע הבא לכיווני ואולי ככה תעירו מישהו בממשלה".

משפחת שליט והמטה הפועל למען השבתו מנהלים כבר שנים קמפיין מחאה ארוך טווח למען השבתו של השבוי הביתה ללא הצלחה ונהנים מתקשורת אוהדת. עושה רושם שהתחרות הפתאומית על דעת הקהל ועל מקום בתקשורת מאתגרת אותם, לצערי תגובתם או תגובת קשורים במאבק לפי השלטים באזור האוהל של משפחת שליט בירושלים היא חלק מניסיון לתפוס טרמפ על המאבק החברתי או לנזוף בפעיליו.

יש לי הרבה כבוד למאבק של שליט. אני מילואמניק קרבי וכל קו יכול להסתיים במוות/נפילה בשבי/פציעה, אני תומך בהענות לדרישות מחזיקיו למען החזרתו מהשבי (בלי שום קשר אני חושב שצריך לשחרר את רובם המוחלט של האסירים הפלסטיניים בישראל שמוחזקים מסיבות פוליטיות). אבל עם כל הכבוד אני חושב שבזמן שמתנהל פה מאבק על דמותה החברתיתכלכלית של ישראל, מאבק שיכול לשנות את פני המדינה הזו ממדינה עושקת למדינת רווחה, כל ניסיון להפחית מחשיבות המחאה הוא בפועל (גם אם ללא כוונה) ספין בשרות השלטון, ומוטב לאנשי מטה שליט לזכור שהשלטון הזה הוא השלטון שלא מאפשר לבנם לשוב הביתה ולא אנשי המחאה.

עם כל הכבוד לגלעד שליט ולחשיבות של החזרתו לישראל למדיניות החברתיתכלכלית של ממשלות ישראל מאז 1977 יש קורבנות רבים שלא יודעים אם הם יחיו מחר ואיך. אלפי קטינים מנותקים שנמצאים בסיכון מצד משפחותיהם וזרוקים ברחוב כי אין מספיק מקום במסגרות הרווחה או מספיק עובדים סוציאליים שיטפלו בהם והם בדרכם למטה אל הזנות והסמים נמצאים במצב יותר קשה מגלעד שליט. אלפי נפגעי נפש בעלי תחלואה כפולה שלא יכולים בשל התחלואה הכפולה שלהם לקבל שירותים בקהילה במסגרת סל השירותים לפי חוק שיקום נפגעי נפש בקהילה ואין מסגרות מוסדיות מתאימות לטיפול בהם נמצאים במצב גרוע יותר משליט, מאות דרי רחוב רובם נפגעי נפש ומכורים לסמים ואלכוהול שמתים ברחוב פשוטו כמשמעו כי אין מסגרות לטפל בהם, עשרות אלפי זקנים בעלי צרכים סיעודיים שבגלל העלות של הטיפול בהם לא מקבלים טיפול מיטבי וכלואים בחלק לא מבוטל של המקרים גם הם בחדרים קטנים מבוססים בצרכיהם. והרשימה עוד ארוכה. אז כשם שלא ציפיתי מבני משפחת שליט לדבר בקמפיין שלהם על כל אלו, אני לא מצפה מהמאבק כיום שעוסק בכלכלה וחברה, בצדק חברתי, בשינוי סדרי העדיפויות החברתייםכלכליים של המדינה לעסוק בגלעד שליט.

משפחת שליט מנהלת קמפיין ציבורי ומקבלת תקשורת אוהדת ובצדק כבר כמה שנים, הגיע הזמן להתחלק. המחאה העממית לגבי גלעד שליט חשובה ולו בשל הזעם כנגד מה שנראה כאטימות ממשלתית לרצון רוב הציבור. בימים שילמדו את תולדות קיץ 2011, יהיו מי שיצביעו על המחאה של משפחת שליט כחלק מהתהליך שהוביל את העם בישראל בחזרה לרחובות לאחר שנים של קהותחושים פוליטית. מצד שני, כדאי למשפחת שליט להבין שמחאתם לימדה גם את גבולות המחאה, בסך הכל הם נכשלו, קיבלו הרבה כותרות והרבה הצהרות אמפטיה, אולם הממשלה, כולל השרים שליהגו הרבה על החשיבות של לעשות הכל למען גלעד שליט, לא מוכנה לעשות למענם כלום. כאן נמצא הלקח השני של מחאת שליט לאנשי המחאה כיום, שלטון שלא נוקט במעשים אלא מסתפק ברטוריקה/וועדות/החלטות סמליות, צריך להחליף בשלטון שיעשה את רצון העם.

עם כל הכבוד למשפחת שליט, המאבק על שינוי פני החברה בישראל, צדק חברתי, בניית מדינת רווחה וצמצום פערים חשוב יותר מהמאבק האישי שלהם. יותר מכך, שלטון רגיש חברתית יהיה רגיש למצוקת הפרט כולל הפרט גלעד שליט הרבה יותר משלטונם של גנרלים ומשרתי הון קהי חושים שרודים בעם הזה למען העשרתם של כמה טייקונים כבר שנים. גם למשפחת שליט כדאי להצטרף למהפכה, הצלחתה היא הצלחת כולנו וזה כולל אותם.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , ,

תגובה אחת

  1. דליה :

    גלעד שליט – חלק מהמחאה

    אדישות הממשלה לשביו של חייל שהמדינה שלחה אותו היא אחד מנושאי המחאה העממית. נתניהו שובר אתוס חברתי שהתקיים מאז הקמת המדינה כמו שהוא שובר ערכים ציוניים, יהודיים וחברתיים שייחדו את המדינה מאז הקמתה.
    דוברי ההפגנות צריכים לחזור ולדרוש את החזרת גלעד שליט חזור ודרוש כחלק משלל התביעות החברתיות כלכליות בשולחן העגול של טרכטנברג.
    מדובר במחדל מוסרי ובהפקרת חיילים, מחדל שלא יישכח לנתניהו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.