שלום שמחון, אל תחזיר את תכנית ויסקונסין

 פניה דחופה של ארגון "שומרי משפט" לקראת ישיבה בכנסת לקראת חידוש התכנית המפריטה את שירות התעסוקה ופוגעת בשכבות המוחלשות – כתבו לשר התמ"ת ולחברי הועדה. עזרו לעצור את התהליך עוד בתחילתו.

מאת: הרב עדית לב שלום חברות וחברים,

 ביום ד' הקרוב (מחר!) בשעה תשע וחצי יערך דיון בועדת העבודה והרווחה של הכנסת על חידוש תוכנית ויסקונסין. את הדיון יזם שר התמ"ת. התוכנית בוטלה באפריל 2010 לאחר שכל חברי ועדת העבודה והרווחה של הכנסת השתכנעו כי התוכנית פוגעת במשתתפיה ויש לבטלה מיידית. הנתונים הראו גם שהתוכנית לא עמדה במבחני עלות תועלת.

בימים אלו של מחאה כוללת ברחבי ישראל הקוראת לצדק חברתי ויוצאת כנגד הפרטת השירותים אותם מחויבת המדינה לתת לאזרח, מפגין שר התמ"ת אטימות יוצאת דופן כאשר הוא יוזם מהלך שמטרתו הפרטת שירות התעסוקה עבור האוכלוסיה המוחלשת במדינת ישראל, אנשים שחיים מקצבאות של 1306 ש"ח לחודש (ליחיד) או 2733 (לזוג עם שני ילדים ומעלה). התוכנית החדשה אינה שונה מהותית מהתוכנית שבוטלה.

 הדיון ביום ד' הוא ראשון בתהליך ארוך של חקיקה, יחד עם זאת כבר עכשיו חשוב מאוד להעביר את המסר לח"כ שאנחנו תומכים בעמדתם, ולשר שמחון שאנחנו איננו תומכים בעמדתו.

לשר שמחון אפשר לכתוב ללשכה שלו: lishka.sar@moital.gov.il

או לדואל בכנסת: ssimhon@knesset.gov.il

הצעה למכתב לשר שמחון:

בימים אלו בהם עולות קריאות בכל רחבי ישראל כנגד הנזקים שיצרו הפרטות של שירותים חברתיים והתנערות הממשלה מאחריותה לאזרחיה אנחנו קוראים לך להתנער מהצעת החוק שהונחה השבוע על שולחן הכנסת ולהכריז על מהלך חדש לכתיבת תוכנית ראויה לשילוב מובטלים בתעסוקה, תוכנית ממשלתית שתתמקד בהשבה לעבודה ובסיוע למובטלים ולא בהפרטה, ומילוי כיסיהם של אנשי עסקים פרטיים על חשבון אוכלוסיה מוחלשת.

לחברי הכנסת אנחנו מציעים לכתוב ולהזכיר להם כי אנחנו זוכרים את ההישג האדיר של ביטול התוכנית לפני יותר משנה, ואנחנו תומכים בהם במאבקם כנגד הממשלה:

ח"כ…

באפריל שנה שעברה כשהחליטה ועדת העבודה והרווחה של הכנסת לבטל את תוכנית ויסקונסין היא עשתה מעשה אמיץ. המעשה הזה הציל רבבות מתוכנית שלא סייעה להם למצוא עבודה אך גם לא אפשרה להם חיים ראויים. אנחנו מבקשים כי תמשיך/כי בהתנגדותך גם כעת כאשר הממשלה מנסה לשכנע אתכם להחזיר את התוכנית, כמעט כפי שהייתה, וללא התיקונים המשמעותיים שאתם דרשתם להכניס אליה.

כתובות דואל של חברי ועדת העבודה והרווחה וח"כ נוספים שהיו מעורבים במאבק:

"חיים כץ" <hkatz@knesset.gov.il>,"Ilan gilon" <igilon@knesset.gov.il>,

"אורי מקלב" <umaklev@knesset.gov.il>, "אורלי לוי אבקסיס" <olevy@knesset.gov.il>,

 "אריה אלדד" <aeldad@knesset.gov.il>, "אריה ביבי" <abibi@knesset.gov.il>,

 "משה מוץ מטלון" <mmatalon@knesset.gov.il>, "סעיד נפאע" <snafaa@knesset.gov.il>,

"עפו אגבאריה" <aagbariya@knesset.gov.il>, "רחל אדטו" <radato@knesset.gov.il>,

"שלי יחימוביץ" <syechimovich@KNESSET.GOV.IL>, "אברהם מיכאלי" <amichaeli@knesset.gov.il>, "דב בוריס חנין" <dhanin@KNESSET.GOV.IL>,  "מרינה סולודקין" <msolodkin@knesset.gov.il>,  "אלקין זאב" <Zelkin@knesset.gov.il>,

"ראובן ריבלין" <rrivlin@knesset.gov.il>,

הבלוגר אורי בן-דב כבר פנה לשר התמ"ת ואלו התשובות שקיבל: http://wp.me/p1J6nq-2U

מידע נוסף על התוכנית וכשליה אפשר למצוא באתר שומרי משפט:

נייר עמדה על התוכנית החדשה של הממשלה: http://rhr.org.il/heb/?p=2606

מאמר של ניצן תנעמי על התוכנית החדשה: http://rhr.org.il/heb/?p=2590

לפרטים נוספים: הרב עדית לב: rhreco@rhr.irael.net

שומרי משפט – רבנים למען זכויות האדם

תגיות: תוכנית ויסקונסין, פנייה לח"כ, שר התמ"ת

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

6 Responses to “שלום שמחון, אל תחזיר את תכנית ויסקונסין”

 1. ק. טוכולסקי הגיב:

  לפנות לשמחון זה כמו לפנות לקיר. האיש הזה כל כך אטום ומקובע רק על איך לדאוג לעצמו שזה לא להאמין.שר חקלאות כושל שהפך לשר תמ"ת כושל במדינה מתוקנת לא היו נותנים לו לעבוד בתור תמרור, היו מעדיפים לתת לאיש כמוהו קצבה העיקר שלא יגרום נזק.

 2. עדית לב הגיב:

  אם תכנס לבלוג שיש אליו הפנייה בתוך הפוסט תראה תגובה מאוד לחוצה של הלשכה שלו, זה גם הרושם שלי משיחות היום עם אנשי תמ"ת.
  מהניסיון בעבר במאבק בתוכנית ויסקונסין הייתה השפעה רבה להודעות הללו…
  וכן אני חושבת שרק איש אטום ומקובע יכול לחשוב שבימים אלו הוא יכול לקדם תוכנית שכזו!

 3. דליה הגיב:

  השר שמחון אכן שר אטום. אם יום אחרי מחאת הקוטג', ועוד יום אחרי הצעת נתניהו לפתוח את שוק החלב ליבוא, הוא מבצע את הרעיון ומגיש תכנית ליבוא שוק החלב. הוא איש אטום וחסר לב. הרי הוא בוגד בחברים שלו, הוא יורק אל הבאר שמתוכה צמח.
  זה לא סותר את הצורך לכתוב לו מכתבים. נכתוב גם נכתוב ונתקיף את שמחון על התנהלותו בתכנית ויסקונסין.
  השר שמחון הוא דוגמא לפוליטיקאי חסר ערכים. וכאלה שעדיף שיימעטו בבית המחוקקים ובממשלה.

 4. איתי הגיב:

  אני לא אצא להגן על השר שמחון, כי אין לי שום מילה טובה להגיד עליו.

  עם זאת חשוב להגיד בכנות שאין פה שום אטימות לרחשי לב הציבור.

  במחאת הקוטג' עניין את הציבור דבר אחד – שהקוטג' יהיה יותר זול. הציבור נמלא בזעם, ולא טרח לבדוק מי אשם בעליית המחירים – הרפתנים (לא נכון), המחלבות (קצת נכון) או רשתות השיווק הגדולות (רוב הבעיה).

  במצב כזה ברור כשמש מדוע החלטה על ייבוא גבינות (קשות, כי אין דרך זולה ובריאה לייבא קוטג' או חלב טרי) עוברת באדישות של הציבור או בתמיכה של כל מי שקונה את תיאוריית "הגדלת תחרות תוביל להתייעלות ותוזיל מחיר".

  זה שונה לחלוטין מפרשת הוד"לים שבה ראשי המחאה התאחדו מהר מאוד להצהיר שהפתרון של ביבי הוא פתרון גרוע.

  מי שמוחה היום נגד פתיחת משק החלב לייבוא הם רק החקלאים (שהם בעלי אינטרס) ושרת החקלאות (חלק מהלובי החקלאי). לא מובילי מחאת הקוטג' ולא הארגונים החברתיים בעלי זיקה ס"ד שבוחשים במאבק האוהלים.

  אילו יצחק אלרוב וחבריו למרד הקוטג' היו מרימים קול זעקה בתקשורת בפייסבוק ובעצומות "ביבי ושמחון, ייבוא גבינות הוא פתרון רע ומזיק" היה אפשר לדבר על שמחון האטום שאינו מקשיב למחאת הציבור.

  אילו אלרוב ושות היו מחתימים מאות אלפי אנשים על עצומה "לא נקנה גבינות מיובאות, לא נהרוס את משק החלב הכחול-לבן" – אז היה פה מעניין. זו היתה סולידריות שהיא מעבר לאינטרס הצרכני הצר, לשלם כמה שפחות ושכל העולם יישרף.

  בהמשך לכך, אני לא חושב ששמחון הוא אדם חסר ערכים או שביבי הוא חסר ערכים. זו השמצה פרועה שאינה מכבדת יריב אידיאולוגי. הערכים שלהם הם ערכים קפיטליסטיים ואלו לא הערכים שלי.

 5. איתי הגיב:

  שלחתי לשמחון, ואתם?

 6. צביקה הגיב:

  ביבי קנה את שמחון וברק באמצעות הבטחת שיריון מקומות ריאלים עבורם ברשימת הליכוד לכנסת הבאה, ובתמורה שמחון הסכים להחיות את התוכנית הפוגענית הנצלנית והמושחתת ויסקונסין, ואף להרחיבה לכל רחבי המדינה. וע"י כך מבקשים ברק ושמחון ושאר חברי סיעת העצמאות המושחתת של ברק, להיכנס גם לכנסת הבאה דרך רשימת הליכוד, וזאת בניגוד גמור לרצון הבוחרים, שכן על פי כל הסקרים, סיעת העצמאות אינה עוברת בכלל את אחוז החסימה.

Leave a Reply