postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מחאת האוהלים – ניצן הורוביץ: כדי להחליף מדיניות צריך להחליף ראש ממשלה

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מחאת האוהלים – ניצן הורוביץ: כדי להחליף מדיניות צריך להחליף ראש ממשלה

נושאים כלכלה ותקציב, מכתבים ב 1.08.11 2:15

חה"כ הורוביץ (מרצ) עונה למכתב של איתי אשר, מבקר את הראייה הצרה של משרד האוצר וטוען כי לא ייתכן שינוי כיוון אמיתי בניהול הכלכלה כל עוד נתניהו, איש ימין קיצוני מבחינה כלכלית, יושב על כיסאו

מחאת האוהלים - מימון לדרישות הציבור מהמעסיקים ומתקציב הביטחון

מכתב זהה שנשלח למדגם חברי כנסת מהבית היהודי-מפד"ל, קדימה, מפלגת העבודה, מרצ וחד"ש. התשובות יתפרסמו כאן לכשיתקבלו

לקריאה נוספת

איתי היקר,

לפני שאני עונה למכתב שלך, אני רוצה שתדע שחלק גדול מהדברים המדהימים שמתרחשים כאן עכשיו קורה בגלל אנשים כמוך. החריש העמוק שלכם, למשל בעבודה שחורה, בשנים האחרונות להגברת התודעה החברתית, נותן עכשיו פרי. אז אתה יכול להרשות לעצמך קצת נחת…

 לא צריך להודות לי. זו חובתי – לא רק כחבר כנסת, אלא כאזרח במדינה. אני מרגיש ואני יודע שזה הדבר האמיתי, ואני תומך בכל לבי.

 "החישוב" של האוצר בעניין עלות הדרישות שלנו, הוא מגוחך. אנחנו מדברים על מדיניות אחרת, גישה שונה לחלוטין, ולא על "סל תוספות" שעלותן כך וכך. צריך לראות את הדברים בפריזמה של של חתירה לשיוויון וטיפוח זכויות האדם. אז כמה שווה השיוויון? וכמה עולה האפליה? אם נעלה את שכר השוטרים, זה יעלה למדינה עוד 1000 שקל, נניח, בחודש לשוטר בדרגות הנמוכות שעובד בשטח. אבל זה יהיה שוטר הרבה יותר טוב. כמה שווה שוטר מרוצה? מורה מרוצה? רופא מרוצה? – כמה שווה הטיפול הטוב שהם נותנים לנו? וכמה שווה הילד המרוצה של השוטר המרוצה? כך שאפילו אם נכריח את עצמנו להסתכל על כל הדברים שבעולם דרך החור שבגרוש, וננסה למדוד הכל בכסף, אפילו לפי הגישה העצובה הזו, נרוויח הרבה יותר ממדיניות חברתית שפויה.

 ולגופו של עניין – אני מסכים למתווה שלך. הייתי מוסיף עוד כמה סעיפים, במיוחד בתחום התחבורה הציבורית, הבריאות והחינוך. כך למשל, תחבורה ציבורית חינם נשמעת כדבר מופרך מבחינה "תקציבית", אבל אם אתה לוקח בחשבון את העלויות האדירות של הרכב הפרטי – הפקקים, התאונות, אובדן שעות העבודה, התשתיות, הדלק, הזיהום – הרי ההשקעה בתחבורה ציבורית תחזור למדינה ולמשק בפי כמה וכמה.

 הבעיה היא לא בסעיף כזה או אחר שהצעת, אלא בגישה הכללית של הממשלה והעומד בראשה. נתניהו הוא אידיאולוג של קפיטליזם קיצוני. אנחנו רוצים סוציאל-דמוקרטיה. זו התנגשות ערכים. כמובן שאפשר לקדם סעיף כזה או אחר, אבל מדיניות היא עניין כולל. וכדי שמדיניות תצליח היא חייבת להיות עקבית ומקיפה. ואני לא רואה את ראש הממשלה הזה מוביל מדיניות כזו המנוגדת לכל השקפת עולמו.

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , , , ,

תגובה אחת

  1. ק. טוכולסקי :

    ישר כוח לדבריו של ניצן הורוביץ, אני מציע לכל הס"ד שכל כך עסוקים בלריב כל היום בין שלי יחימוביץ לעמיר פרץ במפלגה שכוללת עדיין את הרצוג, עיני ופואד, להבין שהם מספפסים הזדמנויותס"ד במפלגות אחרות אנשים כמו אילן גילאון, זהבה גלאון וניצן הורוביץ במר"צ או אנשים כמו נינו אבזדחזה או אורית זוארץ בקדימה ובעיקר את חד"ש המפלגה שמקדמת הכי הרבה אג'נדה ס"ד בישראל.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.